reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

problem s ATi 5850

Schmako (74)|9.7.2010 21:13
Přeji všem hezký den,
mám problém s grafikou ATi HD5850 (přesně: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=69198 )
Ve hrách běží více méně bezproblémů (pokud se ale zobrazuje 2D menu nebo se hra načítá dělají se černé trojúhelníčky), ale ve Win7 a 2D alpikacích totálně blbne obraz. (resp. buď se objevují černé čtverce nebo se v prohlížeči či jiném scrollovacím okně začíná okno kroutit a rozpadat.)
Nemáte někdo nějaký nápad nebo snad podobný problém? Děkuji za každý nápad.
-Win7 64bit-
-ATi Catalyst 10.6-
-Opera 10.60-
-HW viz podpis-
Smeli (2302)|9.7.2010 22:00
Zkusil bych s MSI Afterburner nebo ATT přidat volty pro 2D režim, případně bych poupravil takty v něm.
Schmako (74)|10.7.2010 01:03
[quote=Smeli;387655]Zkusil bych s MSI Afterburner nebo ATT přidat volty pro 2D režim, případně bych poupravil takty v něm.[/quote]
Ahoj, děkuju za radu, MSI Afterburner to vyřešil. Po chvilce studování manuálu a pár pokusech sem si nastavil dva profily a přiřadil je k 2D a k 3D. Jen mě znervózňuje že musí běžet další program, který mi ze začátku neběžel...tudíž asi tuším že grafika brzy udělá pápá. :(
-jen ještě mimo soutěž, některý nastavení si stejně asi grafika vždycky přenastaví jelikož, i když nastavím 2D takty nejnižší co jdou tak při zavření 3D aplikace se nastaví takty jádra a shaderů zpátky.
Ale o co mě šlo-tedy zvýšení napětí jádra aby se nevyskytovaly blbiny-to sem díky Tobě vyřešil, díky.
Smeli (2302)|10.7.2010 10:20
[quote=Schmako;387699]Ahoj, děkuju za radu, MSI Afterburner to vyřešil. Po chvilce studování manuálu a pár pokusech sem si nastavil dva profily a přiřadil je k 2D a k 3D. Jen mě znervózňuje že musí běžet další program, který mi ze začátku neběžel...tudíž asi tuším že grafika brzy udělá pápá. :(
-jen ještě mimo soutěž, některý nastavení si stejně asi grafika vždycky přenastaví jelikož, i když nastavím 2D takty nejnižší co jdou tak při zavření 3D aplikace se nastaví takty jádra a shaderů zpátky.
Ale o co mě šlo-tedy zvýšení napětí jádra aby se nevyskytovaly blbiny-to sem díky Tobě vyřešil, díky.[/quote]

Mno, permanentním řešením by bylo zeditovat profily v biosu karty např. přes RBE. Což by znamenalo "vytáhnout" bios z karty, zeditovat (musel bys přesně vědět, který, což by teoreticky neměl být problém, s nízkými takty tam bude jeden nebo dva, další bude někde mezi pro přehrávání přes UVD) a následně flashnout zpět. Každopádně, pokud s tím nemáš žádnou zkušenost a netroufáš si, tohle SW řešení stačí (možná by bylo lepší vyzkoušet i ATT, které je schopné si ty takty ohlídat jak pro 3D tak pro 2D a mělo by umět i voltáž).
Tím že ti běží další aplikace na pozadí bych se netrápil, spíše bych zakázal CCC ;)
johny__g (6387)|10.7.2010 11:39
Není k dispozici novější BIOS přímo u výrobce? Třeba by ty problémy vyřešil. Pokud ne, osobně bych kartu zkusil i jinde a jestli se budou problémy opakovat, reklamace.