Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 18

Téma: Software: jak vypálit dvd

Neregistrovaný

Tazatel: Neregistrovaný

Znění dotazu: zdravím, mám v notebooku video s koncovkou .vob (je to vlastně prezentace fotek s hudbou ale to není celkem podstatné). Toto video potřebuji vypálit tak, aby jej bylo možné přehrát na 100% ve standardnim stolnim dvd přehrávači.

V notebooku mám pouze visty home premium, ashampoo burning studio 6 free, cd burner XP a pak nějaky soft od toshiby co byl defaultně v notebooku.

Je možné to vypalit s touto výbavou a jak? Nic jiného nemůžu stáhnout jelikož jsem momentálně bez netu.

Diky moc za pomoc.
    Prosím o co nejrychlejši odpověď, celkem to spěchá.
    Díky.

StD StD je offline
    Starousedlík SHW Avatar uživatele StD
    Registrace
    Feb 2007

VOB (Video OBject) je ti sám o sobě na 2 věci, jen na přehrání v PC. Aby to hrálo v playeru k tomu musí být IFO (informační soubor). Snadno by jsi ho vytvořil v IfoEditu (Create Ifo), ale když jsi bez netu, jsi nahraný.

Neregistrovaný

a tak jinak to tedy nepujde?

Pokud ne, tak to budu muset udělat později až budu na netu. Jak ale tedy?

StD StD je offline
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
    a tak jinak to tedy nepujde?

Pokud ne, tak to budu muset udělat později až budu na netu. Jak ale tedy?
    Půjde, ale jen s programy, které umí vytvořit strukturu DVD-Video, tzn. vytvořit adresářovou strukturu ISO/Joliet - Audio_TS a Video_TS, do Video_TS pak vytvoří soubory Video_TS.ifo, VTS_01_0.ifo a VTS_01_1.vob plus soubory *.bup (což jsou zálohy těch *.ifo). Tohle je příklad jednoduché struktury 1 filmečku. Těch vobů i VTS_XX tam pochopitelně může být více, v závislosti na velikosti a složitosti.

Neregistrovaný

no a cd burner xp ani ashampoo to tedy neumí?

Ja si nechtěl pořizovat nero jelikož to je prý velký balik s jiným balastem a raději si vystačím s free softem, ale jak vidím, asi bude nero nutnost.

StD StD je offline
    Registrace
    Feb 2007

no a cd burner xp ani ashampoo to tedy neumí?

Ja si nechtěl pořizovat nero jelikož to je prý velký balik s jiným balastem a raději si vystačím s free softem, ale jak vidím, asi bude nero nutnost.
    Nevím, neznám, nepoužívám - vypalovacích PRG je spousta. Tak se podívej, jestli ti tam nabídnou vypálit DVD-Video a jestli ten podstrčený VOB umí autorizovat, tzn. vytvořit to co jsem ti popsal. Případně ten vob můžeš ještě přejmenovat na koncovku *.mpg, aby poznaly, že jde o zdrojový materiál.

P.S. Na Nero se vy****. Tuhle jednoduchou strukturu ti umí vytvořit i ten jednoduchoučký a free IfoEdit. V těch tvých pálicích PRG to už jen vypálíš.
    Naposledy upraveno uživatelem StD: 10-07-2010 v 08:01

Neregistrovaný

díky mrknu na to.

O tom přejmenování koncovky na mpg jsem něco našel na googlu a práve mi není jasné jak mužu takto změnit koncovku, to je jako kdybych hudebni soubor wav přejmenoval na mp3 a ono by to fungovalo. Těmto vob souborum a dvd fakt vůbec nerozumím.

StD StD je offline
    Registrace
    Feb 2007

díky mrknu na to.

O tom přejmenování koncovky na mpg jsem něco našel na googlu a práve mi není jasné jak mužu takto změnit koncovku, to je jako kdybych hudebni soubor wav přejmenoval na mp3 a ono by to fungovalo. Těmto vob souborum a dvd fakt vůbec nerozumím.
    VOB je jenom kontejner (obálka), podobně jako AVI, může být uvnitř leccos. V tvém případě videostream m2v multiplexovaný s nějakým audiem.

Neregistrovaný

tak jsem to tedy zkusil a asi to tedy nepujde.
    V obou programech to při vytvářeni dvd chce adresář s těma souborama. Když tam dam adresař s tím vob-em tak to vyhodí chybu, takže tam asi musí být i ty ifo a bup soubory.
    Když to zkusím s nějakym filmem co mám na disku ve složce s vob, ifo i bup souborama tak to neni problém.

Takže asi bude třeba vytvořit ten ifo soubor, což asi pujde nějak v tom programu co jste uvedl.
    Jak ale pak ješte vytvořím ten bup? To taky v tom programu nebo v něčem jiném?

Mám takový dojem, že kdybych měl nero nebo jiný kvalitní placeny vypalovací program, tak ten by to dovedl vytvořit a nemusel bych kvůli každé blbosti stahovat a instalovat další programy. (čimž si pak dělam vetši bordel v systemu)

StD StD je offline
    Registrace
    Feb 2007

tak jsem to tedy zkusil a asi to tedy nepujde.
    V obou programech to při vytvářeni dvd chce adresář s těma souborama. Když tam dam adresař s tím vob-em tak to vyhodí chybu, takže tam asi musí být i ty ifo a bup soubory.
    Když to zkusím s nějakym filmem co mám na disku ve složce s vob, ifo i bup souborama tak to neni problém.

Takže asi bude třeba vytvořit ten ifo soubor, což asi pujde nějak v tom programu co jste uvedl.
    Jak ale pak ješte vytvořím ten bup? To taky v tom programu nebo v něčem jiném?

Mám takový dojem, že kdybych měl nero nebo jiný kvalitní placeny vypalovací program, tak ten by to dovedl vytvořit a nemusel bych kvůli každé blbosti stahovat a instalovat další programy. (čimž si pak dělam vetši bordel v systemu)
    To je zásadní omyl, tyhle drobné jednoúčelové věcičky (které se ani neinstalují, jen spouští) rozhodně nenapáchají žádné škody jako Nero, který se rozleze všude (když ho necháš).
    Jinak si pamatuj hlavní zásadu: struktura DVD-Video se vždy vytváří ze základních (basic) streamů, to znamená demultiplexované video a audio zvlášť plus časové informace pro záložky (Chapters, v IfoEditu to po tobě bude ještě chtít soubor Celltimes.txt obsahující tyto data v měrných časových jednotkách "frames"), titulky atd. Nejlépe uděláš, když se nejprve podíváš třeba na Wiki a naštuduješ si základy. Zdá se to být složité, ale ve skutečnosti je to jen taková skládačka jako Lego, ale normovaná, aby tomu rozuměly všechny playery.

Edito: Jinak když se tu zaregistruješ, tak vedle na TVFreaku na to máme extra rubriku Mastering, která se této problematice věnuje, plus další.
    https://www.tvfreak.cz/forum/forumdisplay.php?f=21
    Naposledy upraveno uživatelem StD: 10-07-2010 v 10:04

Neregistrovaný

ufff, tak to jsem netušil, že vytvořit blbé dvd z videa je až tak moc složité.

Budu to muset pozdeji nějak proštudovat až se dostanu domů a budu mít přístup na net...

Diky.

StD StD je offline
    Registrace
    Feb 2007

Není zač, snad se v tom trochu zorientuješ.

Neregistrovaný

Citace Původně odesláno od StD Zobrazit příspěvek
    Jinak si pamatuj hlavní zásadu: struktura DVD-Video se vždy vytváří ze základních (basic) streamů, to znamená demultiplexované video a audio zvlášť plus časové informace pro záložky (Chapters, v IfoEditu to po tobě bude ještě chtít soubor Celltimes.txt obsahující tyto data v měrných časových jednotkách "frames"), titulky atd.
    Njn,jenže mě se pod ruky dostal .vob soubor a to je vše. Nic jiného. Je to vlastně taková foto prezentace s hudbou,ale to asi není podstatné. Jen mám teď za ukol to vypálit na dvd pro dvd přehrávač, což nevím jestli se mi to podaří a jestli to bude možné.
    Nejlepší je, že doma osobně dvd přehrávač nevlastnim, takže to ani nebudu moci pak otestovat jestli to funguje

Jinak pokud jsem vás správně pochopil, tak jde o to, že video, audio, titulky atd. jsou samostatně a díky tomu je třeba možne si u filmu zvolit jazyk atd...?

StD StD je offline
    Registrace
    Feb 2007

Njn,jenže mě se pod ruky dostal .vob soubor a to je vše. Nic jiného. Je to vlastně taková foto prezentace s hudbou,ale to asi není podstatné. Jen mám teď za ukol to vypálit na dvd pro dvd přehrávač, což nevím jestli se mi to podaří a jestli to bude možné.
    Nejlepší je, že doma osobně dvd přehrávač nevlastnim, takže to ani nebudu moci pak otestovat jestli to funguje

Jinak pokud jsem vás správně pochopil, tak jde o to, že video, audio, titulky atd. jsou samostatně a díky tomu je třeba možne si u filmu zvolit jazyk atd...?
    Přesně, jinak není vůbec žádný problém ty streamy z VOBu během několika minut zase oddělit = demultiplex. Na to ideálně prográmek PGCDemux (opět se neinstaluje, jen spouští).

Neregistrovaný

Citace Původně odesláno od StD Zobrazit příspěvek
    ...jinak není vůbec žádný problém ty streamy z VOBu během několika minut zase oddělit = demultiplex. Na to ideálně prográmek PGCDemux (opět se neinstaluje, jen spouští).
    Doufám ale, že to není nutností. Přijde mi to totiž zbytečné, stejně nebudu chtím měnit zvuk ani dávat titulky.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. na jaké medium vypálit zálohu dat?
    Od hw3_on v sekci Optické mechaniky
    Reakcí: 20
    Poslední příspěvek: 16-05-2011, 07:20
  2. Software: rip cd
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 24-01-2010, 18:48
  3. Jak vypálit na DVD soubor o velké velikosti dat
    Od jim.133 v sekci Optické mechaniky