reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

nebootuje pc win XP automaticky ,pouze manuálně

pabloroche (37)|12.7.2010 13:05
asi po 3 letech mi PC přestalo automaticky bootovat,objeví se hláška ,že nebyli nalezeny bootovací soubory
a že mám připojit systémový disk,trochu jsem si pohrál se serial ATA kabely(výměna za nové).od té doby se hláška neobjevuje ,pouze bliká kurzor.po restartu stisknu F8(boot menu) a manuálně zadám SATA HDD 1 a dám enter a systém naběhne . nevím co by to mohlo být a bojím se jestli se neblíží nejaký průser.systémový HDD jsem projel scan diskem a žádné chyby disku to nenahlásilo.
Dojigiri (1629)|12.7.2010 14:11
Zkus se podívat do Biosu do Boot Order, jestli nemáš jako výchozí disk nastavenej nějakej jinej (pokud máš víc disků) nebo jestli tam vůbec je (aby se z něj pokoušel bootovat jako první).
pabloroche (37)|12.7.2010 16:53
jo v biosu je to nastavený 1.HDD ,2:CD ROM
DrZelenka (2491)|13.7.2010 00:59
[quote=pabloroche;388158]jo v biosu je to nastavený 1.HDD ,2:CD ROM[/quote]

Nastav 1. bootovaci zarizeni HDD a zbytek nastav na "disabled". Jeste se taky podivej jakej disk mas nastaven jako prvni. Bud mas moznost nastavit HDD-0, HDD-1 ,... nebo mas nekde vedle extra polozku kde se da nastavit poradi disku pri bootovani (nevim co mas za desku, takze ti neporadim konkretne ... vedet o jakou sestavu se jedna by nebylo spatny)
pabloroche (37)|15.7.2010 17:09
jo to pomohlo , nakonec to asi bylo nastavený na bootování ze čtečky karet....takže vyřešeno,díky