reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

3-pin napájení Antec Veris Basic

Sommer (384)|12.7.2010 14:35
Zdravím všechny,

protože už mě nebaví porád běhat k PC a upravovat hlasitost filmů, pořídil jsem dálkové ovládání s IR receiverem Antec Veris Basic (stránky výrobce), které je napájeno 3 pinem, jež vychází ze 24-pin prodlužky, která se napojí na kabel od zdroje. (obr. 1 a 2)

Teď 2 otázky:
a) Nešlo by napájení vyřešit i připojením receiveru k běžnému 3-pinu na desce (určenému třeba pro ventilátor)?

b) Existuje vůbec 3-pin kablík (nikde jsem nic nenašel), který by měl obě koncovky samičky? (obr.3)

lexxxa (714)|12.7.2010 15:08
osobne si myslim ze by to nemel byt problem-pro klid duse bych pripojil tu prodluzku a zmeril napeti merakem na tom konektoru a pak i na konektoru na zakladni desce,hlavne vypnout v biosu jakoukoliv regulaci zmineneho konektoru pro fan,a kabel female/female jsem taky nikde nenasel-ale tady bych videl reseni si ho vyrobit sam,nemel by to byt problem;)
matyyy (2527)|12.7.2010 19:56
připojení na atx 24pin má svůj důvod a tím je fialový drát s 5VSB
lexxxa (714)|12.7.2010 21:17
[quote=matyyy;388195]připojení na atx 24pin má svůj důvod a tím je fialový drát s 5VSB[/quote]

tak v tom pripade se omlouvam za mystifikaci:mistake,detailne mi neslo rozlustit odkud ty dratky vedou,myslel jsem ze byli napojeny na standard cerveny-cerny-zluty