Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 3 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 51

Téma: Vyber monitoru do 3500 . Prosim poradte

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jandaskunk
    Registrace
    Mar 2009

Citace Původně odesláno od Fry Zobrazit příspěvek
    Ja se spise bojim o to ze koupim nejaky monitor a zjistim ze je nahovno , nebude zavada ale proste nekvalitni .. JEste sem koukal na ty 1680x1050 a to je spotreba okolo 55 W nektery,.. to je asi kotel hodne , nevite nekdo kolik ma treba spotrebu stary dlouhy AOC ? at muzu porovnat tu spotrebu?
    CRT monitory mají mnohem větší spotřebu než TN LCD, takže v tomhle se neboj a těch 55W je stejně na 100% jas, což stejně používat nebudeš, pokud si nechceš vypálit oči....

Mám doma starý CRT AOC 17" a ta má spotřebu nějak okolo 100W a teď si to zkus zvětšit na 22" a budeš daleko za 100W....a podle značky bych kvalitu zrovna moc neposuzoval, vždycky existujou různý modely v různé cenové kategorii, moje AOC 17" 7F+ rozhodně kvalitou neoplývá (pískání, 85Hz na 1024x768 - pro mě již nepoužitelný) a pokud máš něco podobnýho doma, tak by ses toho novýho LCD nemusel vůbec bát.

Podle recenzí a zkušeností ostatních bych taky vybral nějakej ten Philips - konkrétně jeden z těch dvou co tu už někdo postoval.
    Odpovídat lze po přihlášení

Fry Fry je offline
    Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2009

okej tak diky, jinak mam AOC 19 palcui, bal sem se ze to bude mit mensi spotrebu jak novy LCD... DIKY

Čestný člen Avatar uživatele husky14
    Registrace
    Jun 2007

Citace Původně odesláno od Jandaskunk Zobrazit příspěvek
    Podle recenzí a zkušeností ostatních bych taky vybral nějakej ten Philips - konkrétně jeden z těch dvou co tu už někdo postoval.
    Navíc ten Philips C1SB má spotřebu jen nějakých 23 W, když už jsme se dostali až takhle daleko

Registrace
    Mar 2009

No a koukal jsem se na nějaký 19" CRT AOC (konkrétně 9K+ nebo tak nějak) a ta má napsanou spotřebu 130W , takže určitý rozdíl oproti TN LCD tam nejspíše bude

Fry Fry je offline
    Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2009

okej, a jeste jedna otazka, proc se divat po 1680x1050 ? .Tych 1920x1080 by mi slo na moji sestave blbe videt ?

Registrace
    Mar 2009

Na 22" je podle většiny lidí to rozlišení až příliš jemné (menší písmo apod.) tudíž pro některé blbě viditelné (mám 1680x1050 a je to jemný tak akorát) a musejí na ten monitor pak mžourat zblízka (to není ideální ani pro oči, ani pro krk). Dále pak je to poměr 16:9, který je dobrý akorát tak na filmy a na běžnou práci je to dosti nudle (u 24" se to dá jakž takž zkousnout).

Starousedlík SHW Avatar uživatele robky
    Registrace
    Oct 2006

okej, a jeste jedna otazka, proc se divat po 1680x1050 ? .Tych 1920x1080 by mi slo na moji sestave blbe videt ?
    Vidieť Záleží, ako to budeš vidieť ty? 22palcové fullHD rozlíšenie má fakt malé pixely ....ale keď máš dobrý zrak, prečo nie? Veď stačí vliezť do prvého kamenného obchodu a porovnať monitory s rôznymi uhlopriečkami a rozlíšeniami ....

No v podstate je to jedno, aj tak plánuješ nákup nového pc....a tam by sa skôr hodil fullHD displej - ALE radšej 23" ..... napríklad philips

Už neviem, ako ti mám viac poradiť ....

Fry Fry je offline
    Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2009

takze idealni je 1680x1050 ? uvidim i z vetsi vzdalenosti text napriklad? jinak uvazuju o tomhle http://www.alfacomp.cz/php/product.p...4007X23B23CUDV

Registrace
    Mar 2009

takze idealni je 1680x1050 ? uvidim i z vetsi vzdalenosti text napriklad? jinak uvazuju o tomhle http://www.alfacomp.cz/php/product.p...4007X23B23CUDV
    Pokud nemáte vyloženě špatný zrak nebo máte brýle, tak ano Jinak minimální vzdálenost očí od monitoru by měla být tak 50cm (nebo možná i ideální) a oči by měly být ve výšce horní hrany monitoru (pokud to dobře píšu)

A ten monitor je podle huskyho dobrý, za tu cenu nic lepšího asi nebude.

Fry Fry je offline
    Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2009

no a nebo jeste nehle, nevim ke kteremuse priklonit z techto dvou .. http://www.alfacomp.cz/php/product.p...4507X23B23CXID
    http://www.alfacomp.cz/php/product.p...4007X23B23CUDV

Čestný člen Avatar uživatele husky14
    Registrace
    Jun 2007

Citace Původně odesláno od Jandaskunk Zobrazit příspěvek
    A ten monitor je podle huskyho dobrý, za tu cenu nic lepšího asi nebude.
    Ee, ne podle huskyho dobrý, ale za 3,5k dobrý.... nehodlám tu pak poslouchat, jak sem blbě poradil.

Ale jo, já sem s ním celkem spokojenej - za ty prachy.

A kdyby něco, robky to taky říkal

Fry Fry je offline
    Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2009

no bryle nemam .. no tech 50 cm to bude vychazet

Registrace
    Mar 2009

Citace Původně odesláno od husky14 Zobrazit příspěvek
    Ee, ne podle huskyho dobrý, ale za 3,5k dobrý.... nehodlám tu pak poslouchat, jak sem blbě poradil.
    Vždyť jsem psal, "za tu cenu..." Je jasný, že nelze čekat zázraky, ale je to takové minimum....

Jinak v porovnání s tím LG bych osobně vzal ten Philips - zaprvé s tím má někdo zkušenost a za druhé má USB hub (nebo to alespoň píšou :P), navíc subjektivně se mě ten LG nelíbí (ale to je každého věc )

EDIT: navíc dobrý je za tři

Fry Fry je offline
    Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2009

takze husky ty mas tenhle philips?

jrx jrx je offline
    Starousedlík SHW / Pilot TMF
    Registrace
    Feb 2009

no bryle nemam
    Tu nejde o brýle. 1920x1080 je 16:9, tzn. že oproti stejně velké obrazovce co se týče velikosti úhlopříčky v palcích, je monitor více do šířky, ovšem menší na výšku. Ideální pro filmy, které se dnes točí v šílených úhloširokých formátech, ovšem k ničemu na vše ostatní v kombinaci s těmi malými pixely na té ploše

Strana 3 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední

Podobná témata

1. výběr Grafiky do +- 3500
    Od burne v sekci Grafické karty
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 17-09-2012, 23:02
  2. LCD: Prosím odborníky - poraďte typ monitoru
    Od T.B. v sekci Monitory
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 08-05-2010, 18:01
  3. LCD: Výběr monitoru 24"/23"/22" - prosím o radu