reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

System Windows nelze spustit

hahumikkk (40)|13.7.2010 07:25
Ahoj, potreboval bych poradit jak vyresis tento problem : Kdyz zapinam pocitac a sem ve stadiu kdy mi ma naskocit obrazovka ze se mi nacita system windows tak mi zacne cvakat v PC( rekl bych hardisk) zhruba po 15 sekundach mi naskoci cerna obrazovka a tam :

System windows nelze spustit. Uvedeny soubor je poskozen

\WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM


Dale je tam napsano ze se to da opravit stisknutim klavesy R, jenze to sou ruzne prikazy se kteryma si nedokazu poradit kdyz nevim co to udela.

Prosim Vas tedy o pomoc, dekuji.
|Mio| (1333)|13.7.2010 08:32
Oni jsou 2 stisknuti R, bude recovery konzole ve ktere bys spustil nejspis je chkdsk a pockal jsestli ti tu konfiguraci opravi, nebo o krok pozdeji kdy to znamena automatickou opravu systemu.

Zkus tu prvni, zadne extra prikazy ani znalosti nepotrebujes.
Dojigiri (1629)|13.7.2010 11:15
Jestli disk "cvaká", nejspíš půjde o nějaký vadný sektory, tam bych chkdsk v první fázi spíš nedoporučoval (pokazí to, co ještě pokažený není, tj. odřízne nečitelný soubory, který by jinak možná ještě šly obnovit).

Stáhni si Hirens Boot CD a projeď to HDD regeneratorem, většinou dovede vadný sektory velmi slušně obnovit (i když zárukou úspěchu to není, protože soubory registru v SYSTEM už možná systém odříznul z MFT ve fázi, kdy je nemoh přečíst :-\ - ale mohly by pak jít ještě obnovit např. přes GetDataBack).