reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Omezení práv uživatelům serveru

Zoidik (1405)|14.7.2010 11:50
Zdravím pánové.

V současné době v práci řeším novou složkovou strukturu na síťovém disku. Pro několik uživatelů bych potřeboval nastavit práva tak, aby si dané dokumenty mohli otevří, ale nemohli je již dále tisknout, kopírovat něbo s něma jakkoliv jinak nakládat. Dá se tohle nějak ošetřit nastavením uživatelských účtů, přístupových práv k dokumentům nebo nějak jinak? Upozornuji, že nastavovat heslo pro tisk je špatná odpověď, jelikož se jedná o tisíce souborů které takto potřebuji ošetřit.
zsdx (2098)|14.7.2010 12:31
[quote=Zoidik;388565]nastavovat heslo pro tisk je špatná odpověď, jelikož se jedná o tisíce souborů které takto potřebuji ošetřit.[/quote]

Jaky je format souboru? Hadam neco z Office.
Napada me pouze konverze do PDF, kde lze tyto veci lehce nastavit.
Nebo si napsat JS/VBA skript, ktery ti heslo pro tisk do tech puvodnich vlozi.
Dojigiri (1629)|14.7.2010 14:02
Ve složkový struktuře si myslím že ne. Jakmile má uživatel právo číst, tak může dokument i jakkoliv zkopírovat, nebo tisknout.

Heslo pro tisk sice možná můžeš nastavit skriptem, ale to stále nezabrání tomu, aby si dotyčný nemohl soubor kamkoliv zkopírovat, anebo si to nemohl vložit do svýho dokumentu přes schránku.

Jediná možnost, co mě takhle z hlavy napadá, by byla si na to naprogramovat vlastní speciální prohlížeč, kterej neumožní přímo přístup k souborům, ale sám se na ně dostane (např. přes service, kterej k nim bude mít práva) a jenom je zobrazí (např. jako bitmapu aby nešlo ani kopírovat přes schránku) a neumožní je kopírovat nebo tisknout. Ale to by bylo poměrně náročný řešení (řešení oprávnění jednotlivých uživatelů apod.).
Zoidik (1405)|14.7.2010 14:22
[quote=zsdx;388577]Jaky je format souboru? Hadam neco z Office.
Napada me pouze konverze do PDF, kde lze tyto veci lehce nastavit.
Nebo si napsat JS/VBA skript, ktery ti heslo pro tisk do tech puvodnich vlozi.[/quote]

Právě, že tohle jsou jak office, tak i PDF, tak DWG, IAM, IPT... Heslo pro tisk by možnost byla. Nicméně, nejsem programátor abych si byl tohle schopen naprogramovat, a měl bych strach, že to heslo prosákne "na veřejnost" Postupem času se těch výkresů bude tisknout nehorázné množství, takže by to lidi zdržovalo kteří by je tiskli a neměli by mě rádi za tohle ( kolikrát nemaj už teď ). takže tohle neni zase uplně to pravé ořechové pro firmu s 850ti zaměstnanci. Navíc naši ajtíci by mi ten program nedovolili zřejmě aplikovat :mad:

[quote]Ve složkový struktuře si myslím že ne. Jakmile má uživatel právo číst, tak může dokument i jakkoliv zkopírovat, nebo tisknout.

Heslo pro tisk sice možná můžeš nastavit skriptem, ale to stále nezabrání tomu, aby si dotyčný nemohl soubor kamkoliv zkopírovat, anebo si to nemohl vložit do svýho dokumentu přes schránku.

Jediná možnost, co mě takhle z hlavy napadá, by byla si na to naprogramovat vlastní speciální prohlížeč,
kterej neumožní přímo přístup k souborům, ale sám se na ně dostane (např. přes service, kterej k nim bude mít práva) a jenom je zobrazí (např. jako bitmapu aby nešlo ani kopírovat přes schránku) a neumožní je kopírovat nebo tisknout. Ale to by bylo poměrně náročný řešení (řešení oprávnění jednotlivých uživatelů apod.).[/quote]

Velmi zajimavé a lákavé řešení, jenže kdo by to naprogramoval když já to neumím :cry

Škoda že to nejde udělat nějak jednodušše. Jedinné co mi asi zbyde, tak do toho tisku nechat přidávat nějaký vodotisk nebo něco takového. Co mi bylo sděleno, tak bohužel takovým systémovým řešením jako je úprava práv jednotlivých uživatelů tohle řešit neni možné.
zsdx (2098)|14.7.2010 16:36
[quote=Zoidik;388602]Právě, že tohle jsou jak office, tak i PDF, tak DWG, IAM, IPT... Postupem času se těch výkresů bude tisknout nehorázné množství, takže by to lidi zdržovalo kteří by je tiskli a neměli by mě rádi za tohle ( kolikrát nemaj už teď ). takže tohle neni zase uplně to pravé ořechové pro firmu s 850ti zaměstnanci. Navíc naši ajtíci by mi ten program nedovolili zřejmě aplikovat :mad:
[/quote]

Tak pro ty 'read-only' uzivatele bys musel vytvorit adresar (prip. adresarovou strukturu), kde by byly jen ty PDF dokumenty. 'Read-write useri' by meli strukturu s puvodnim formatem dokumentu. Pri zmene by krome ulozeni museli jeste 'vytisknout' PDF pro ty 'read-only' :(
Prevest Office dokumenty do PDF jde na jedno kliknuti z pruzkumnika, je moznost i hromadne konverze. Mam dobre zkusenosti s Print2PDF, i kdyz ho pouzivam kvuli necemu jinemu (el.podpis faktur).
Zoidik (1405)|15.7.2010 06:53
[quote=zsdx;388630]Tak pro ty 'read-only' uzivatele bys musel vytvorit adresar (prip. adresarovou strukturu), kde by byly jen ty PDF dokumenty. 'Read-write useri' by meli strukturu s puvodnim formatem dokumentu. Pri zmene by krome ulozeni museli jeste 'vytisknout' PDF pro ty 'read-only' :(
Prevest Office dokumenty do PDF jde na jedno kliknuti z pruzkumnika, je moznost i hromadne konverze. Mam dobre zkusenosti s Print2PDF, i kdyz ho pouzivam kvuli necemu jinemu (el.podpis faktur).[/quote]

Tohle řešení jsem navrhoval včera šéfovi taky a kroutil se u toho :( takže to též neprošlo. Nejspíše to dopadne tak, že se bude dávat buď nějaký vodotisk do těch PDF dokumentů při tisku, nebo budou mít lidi smůlu kterým jsem to chtěl poskytnout. Zítra si ještě budu dělat schůzku s ředitelem úseku, kterého se to týka a pokud si dokáže ošetřit případné problémy sám, tak to bude ideální