reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jeden monitor na PC + NB

PD (20)|14.7.2010 23:32
Mam prosbu o radu - mam PC ktere mi jede vetsinu dne a notebook,ktery poustim tak na dve hodiny denne.Chtel bych oboje pripojit k jednomu LCD a na nem pak prepinat odkud ma jit signal.Cetl jsem ze na to jsou nejake switche,ale radeji bych pokud by to slo prepinat rovnou na monitoru.Mel jsem vyhlidnuty napriklad SAMSUNG MT LCD 23" F2380 ktery ma i 2 DVI vstupy,tak jsem myslel ze to ma prave proto co potrebuji ja,bohuzel ani ve dvou prodejnach na netu mi nebyli schopni toto stoprocentne potvrdit (pouze ze by to ''melo'' jit).Ma prosba tedy je pokud nekdo urcite vi,jestli to na tomto monitoru lze,popr na kterem,nebo jak to resit.Diky moc za rady
johny__g (6387)|15.7.2010 08:42
Tohle jde snad na každém monitoru s více vstupy, jen si musíš vybrat podle toho, jaké výstupy má PC a notebook. Pokud je na notebooku jen D-SUB, bude ti monitor se dvěma DVI vstupy na nic.
didaktik (132)|15.7.2010 10:50
Ten monitor ma i D-Sub, takze v tomto problem nebude. Melo by tesy stacit pripojit notebook a tlacitkem Source na monitoru prepnout na prislusny zdroj signalu.
Dal uz to zalezi na tom jestli/jak rychle notebook pozna ze je pripojeny na monitor, jinymi slovy mozna to bude chtit i projit menu monitoru a vypnout automaticke prepinani zdrou pri ztrate signalu. Ale to az podle toho, jak se to po zapojeni bude chovat.
johny__g (6387)|15.7.2010 12:20
Pravda, já se na ten monitor nedíval. Ale stejně nevíme co má za notebook a jaké konektory teda může použít.
didaktik (132)|15.7.2010 12:34
Ciste z hlediska pravdepodobnosti, resp. poctu notebooku s DVI (a i tak to zpravidla byva DVI-I, takze "obojetny") a D-Sub, bych predpokladal, ze to bude notebook s D-Sub, v lepsim pripade D-Sub + HDMI. Ale i v tom lepsim pripade se, uz jenom s ohledem na cenu, asi nebude trapit s redukci HDMI-DVI. Takze proste vzit D-Sub kabel (jenz je dodany k monitoru), propojit LCD a notebook, prepnout source, natavit parametry zobrazeni na notebooku (jako napr. vychozi monitor, rozliseni) a v idealenim pripade tot vse . . .
PD (20)|15.7.2010 21:35
Diky za rady.Je to jak psal Didaktik.Notas ma D-Sub + HDMI.Zkousel jsem to na svym starsim LCD HP 17' a jde to prehazovat v pohode jak jste psali.Ze to znamena ctrnact stisku v menu na LCD je druha vec.Doufal jsem jestli to neumi ten co jsem vyse zminoval nejak jednoduseji,protoze mi prijde ze kdyz ma 2 DVI vstupy tak by mohl byt delany na to co potrebuji a tudiz by se dalo prehazovat nejak jedoduseji.Neni problem jit do menu a X krat tam kliknout,ale tim ze chci stejne kupovat nejaky slusny LCD tak jsem myslel ze by bylo dobre vybirat i podle toho...Tak jdu zase vybirat.Jeste jednou diky :thumb
Aytech (475)|15.7.2010 22:00
Kup si nejaky multimedia prehravac ktery umi prehravat z LAN a muzes po wifine tahat z obou PC obraz ;) Nejjednodusi reseni, i kdyz je trochu drazsi :notsure
didaktik (132)|15.7.2010 23:28
SAMSUNG MT LCD 23" F2380 ma primo na sobe tlacitko source, kterym se prepinaji vstupy. Takze v tomto pripade bych prepnuti zdroje signalu odhadoval na jedno ci dve stisknuti prislusneho tlacitka - resp. tak to rika manual k danemu monitoru (a stejne to funguje napr. u LG W2600HP).
czhunter (775)|16.7.2010 08:57
Třeba můj BenQ na to žádný speciální tlačítko nemá, ale když se dýl podrží jedno z nich (myslím Exit, ale nejsem si jistej), tak nabídne přepnutí vstupů ... pak je to na 3 stisky - nabídka vstupů > přepnutí > potvrzení.
Takhle nějak by to měl mít každej monitor, pokud to nepřepíná přímo speciálním tlačítkem.