reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

vodive lepidlo

john (877)|15.7.2010 19:44
podarilo se mi odlomit kondik na MB, na pajeni to zrovna neni, i kdyz mam mikropajku, tj. uvazuji, ze jej "prilepim", pac se mi nechce kvuli "mikrogramu" kupovat profi lepidlo, chci pouzit ciste praskove stribro, ktere mam k dispozici a smichat jej napr. s vterinovym lepidlem, nemate nekdo s timto zkusenost?
v nejhorsim pripade zkusim namichat a zmerit vodivost, ale za pripadnou radu, co pouzit budu vdecny, at zbytecne nelaboruji...
kevin00 (10238)|15.7.2010 19:48
[quote=john;388968]podarilo se mi odlomit kondik na MB, na pajeni to zrovna neni, i kdyz mam mikropajku, tj. uvazuji, ze jej "prilepim", pac se mi nechce kvuli "mikrogramu" kupovat profi lepidlo, chci pouzit ciste praskove stribro, ktere mam k dispozici a smichat jej napr. s vterinovym lepidlem, nemate nekdo s timto zkusenost?
v nejhorsim pripade zkusim namichat a zmerit vodivost, ale za pripadnou radu, co pouzit budu vdecny, at zbytecne nelaboruji...[/quote]

Docela by mne zajímalo, jak chceš nožičky od kondenzátoru přilepit. Pokud jsou nožičky kondenzátoru moc krátké, pokus se kondenzátor sehnat a prostě jej přepájej. IMHO je to jediné a nejlepší řešení.
r34ktor (7477)|15.7.2010 20:08
Třeba se jedná o SMD kondenzátor. V takovém případě bych ale použil vodivý lak, nebo ho zkusil přichytit pomocí horkého vzduchu. Pájka může nadělat více škody, než užitku.
john (877)|15.7.2010 20:50
nozicky / ploche / kondik ma, podle stavu desky a kondiku byl taky pouze povrchove montovan, tj. nebyl zapajen do desky, ale na desku...
jen jsem o nej "mirne" zavadil a odpad...
jinak az tak moc to nevadi, / oddelovaci kond a nejde zadni pravy line out /
|Mio| (1333)|15.7.2010 20:54
No pride mi divny ze by mel smd nozicky, pokud je to klasika alespon s 1mm nozickama tak bych pouzil radeji 2 vodice do 3 cm delky a pouzil klasicky letovani tou mikropajkou.

Lepidlo ma totiz tu nevyhodu ze nevydrzi to mechanicky a tepelny namahani na desce a velmi brzo to bud popraska ci s jinym druhem lepidla oddali a vznikne prechodovy odpor.
kevin00 (10238)|15.7.2010 20:56
[quote=john;388988]nozicky / ploche / kondik ma, podle stavu desky a kondiku byl taky pouze povrchove montovan, tj. nebyl zapajen do desky, ale na desku...
jen jsem o nej "mirne" zavadil a odpad...
jinak az tak moc to nevadi, / oddelovaci kond a nejde zadni pravy line out /[/quote]

Můžeš součástku vyfotit a postnout na fórum ? Vyfoť i zákl. desku, ať máme představu, kde se součástka nachází.
john (877)|15.7.2010 20:58
[quote=r34ktor;388983]Třeba se jedná o SMD kondenzátor. V takovém případě bych ale použil vodivý lak, nebo ho zkusil přichytit pomocí horkého vzduchu. Pájka může nadělat více škody, než užitku.[/quote]
SMD kond to neni, ma nozicky na povrchovou montaz..., ale je to neco trochu podobneho...
horky vzduch nejde pouzit, je to opravdu dost na presnost a maly prostor kolem, tj. vodivy lak, ci lepidlo / rychle schnouci, proto ta myslenka s vterinovym lepidlem /..., ale pac mam stribro, tak to chci zkusit "zbastlit"...

>kevin: neni problem zaslat foto, teda zitra ho postnu, ale bude to mobilem, tak snad to bude jakztakz "viditelne"...

>richmond: osazovaci linku jsem nevidel, ale je to urcite povrchova montaz, kond je velky asi jako vetsi hlavicka zapalky...
Richmond (8084)|15.7.2010 21:00
Urcite to vyfot, dost dobre si nedovedu predstavit kondik pajeny stylem jako treba bga pameti :notsure (tj. vlnou a ro kontrolu s tim pod rentgen)

edit: tak nam alespon prozrad co je to za desku...
john (877)|15.7.2010 21:36
[quote=|Mio|;388990]....pokud je to klasika alespon s 1mm nozickama tak bych pouzil radeji 2 vodice do 3 cm delky a pouzil klasicky letovani tou mikropajkou.[/quote]

ono by to i s tou mikropajkou asi slo, ale to bych musel vyhodit ven desku, aby byl rozumny pristup, tak jsem zauvazoval nad tim "rychlolepenim", kde bude stacit pean a chvili pevna ruka...
ohledne stability mam take obavu... / ja uz kdysi neco podobneho delal, ale to bylo s epoxidem a byl cas pockat na vytvrzeni... /
john (877)|16.7.2010 13:36
[quote=Richmond;388995]
tak nam alespon prozrad co je to za desku...[/quote]

MSI, KA780GM, na konci spodniho PCI slotu jsou uplne na kraji desky dva kondiky, ten spodni "odpadl"...
Richmond (8084)|16.7.2010 13:43
Aha, MSI :mistake v tom pripade potvrzuju - ty jsou lepeny uz od vyroby :mistake...
john (877)|16.7.2010 16:27
[quote=Richmond;389158]Aha, MSI :mistake v tom pripade potvrzuju - ty jsou lepeny uz od vyroby :mistake...
[/quote]

jj, to je ono / takze uz nemusim fotit, diky /, ale nenadaval bych na MSI, byla to moje nepozornost...
Richmond (8084)|16.7.2010 16:35
Ja bych s klidem na MSI nadaval - za ten co je na fotce nikdo nebral a nasel jsem ho na dne kejsu ;)