reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Front panel audio connectors - nefunguje

ltom (5)|16.7.2010 12:51
Mam základovú dosku ASUS M4N78 SE s integrovanou zvukovou kartou Realtek ALC662 5.1.
Zadný panel konektorov funguje na 100 %. Ak zapojím slúchadlá do predného panelu, zvuk ide stale z reproduktorov zo zadného panelu. Ak odpojim reprodkutory zo zadného panelu, zvuk nejde vôbec. Predný panel mám zapojený podla manuálu od základovej dosky, takže by malo všetko fungovať. Káble sú tiež dobré, testované na inom PC. Neviete mi poradiť čím to môže byť?
Richmond (8084)|16.7.2010 12:57
Zrejme spatne zapojene (RETURN piny), mozna spatne nastavene v biosu (HD Audio/AC97) - zalezi na pinech na kejsu.
ltom (5)|16.7.2010 13:02
V BOIS-e som menil aj HD aj AC97 a skúšal som všetky možné zapojenia pinov...Prišiel sa mi nato pozrieť aj kamoš, ktorý skladá PC-čka, ale on povedal že je nájsť ten problém bude trvať dlho a že keď bude mať čas tak sa nato pozrie. Hľadal som na hociakých fórach, no nikde som nič nenašiel.
Richmond (8084)|16.7.2010 13:05
U nekterych zvukovek je nutne po prehozeni napr. z AC97 > HDAudio preinstalovat drivery.
Kazdopadne bych zacal tim, ze bys vyfotil piny pro frontpanel na kejsu a hodil je sem ;)

edit:



AGND (nekdy oznacovano AUD GND) = cerny
MIC2 (MIC) = hnedy
MICPWR (MIC BIAS) = cerveny
Line out R (FPOUT_R) = zluty
Line out L (FPOUT_L) = modry
NC = Not Connected = nezapojeno
schema je se zapojenymi RETURN kanaly (cili Azalia compatible)

edit: jeste je mozne, ze se frontpanel musi aktivovat v konzoli od Realteku, ale kde to presne je si ted moc nevybavuju...
john (877)|16.7.2010 13:49
ja u sveho PC musim deaktivovat autodetekci pripojeni predniho panelu, ale nevim, zda to bude resit tvuj problem...
Richmond (8084)|16.7.2010 14:01
To by mohlo byt ono (pokud tedy jede na AC97)


Na druhou stranu dnesni kejsy mivaji zpravidla novejsi HDAudio konektory (ovsem pokud to neni nejaka bedna za 500,-)
ltom (5)|16.7.2010 17:34
Obávam sa že mám asi Hihg definition a nie AC97. A mám trochu iného správcu zvuku ako je na obrázku v predošlom príspevku. Tu je obrázok.
realtek.jpg
john (877)|16.7.2010 18:27
taktez mam HD audio, a tam tu moznost deaktivace mam...
co nabizi polozka "rozsirene nastaveni"?
Frey (181)|16.7.2010 23:22
Nejsem si uplne jist, ale myslim si, ze 'rozsirene nastaveni zarizeni' (v pravem hornim rohu) umoznuje rozdelit konektory. Defaultne byva nastaveno sdruzeni podobnych konektoru a je tam moznost prepnout na nezavisla zarizeni.
john (877)|16.7.2010 23:33
cirou nahodou, nemas stazeny posledni SW od Realteku a ne od vyrobce MB?... / to tvoje "univerzalni" okno nastaveni jsem uz tusim nekde videl.... /
stahni audio zalezitosti od vyrobce MB / jinak na mediu k MB mas urcite aktualni veci dane doby a pokud funguji a neni problem, neni treba je menit... /
ltom (5)|17.7.2010 11:04
Tak teraz mam nainstalovany sw od realteku a nie z CD od zakladovej dosky. Mal som nainstalovany aj sw z toho CD ale ani vtedy to neslo... Skusal som vsetky ovladace od realteku aj tie starsie pre ALC662, ale marne... Prikladam obrazok s polozkou rozsirene nastavenia v tom spravcovi:
realtek001.jpg
Richmond (8084)|17.7.2010 11:20
Ses si 100% jistej, ze to mas dobre zapojeny v desce? :notsure
ltom (5)|17.7.2010 11:51
Skusal som uz vsetky moznosti ako to do dosky zapojit... Ak budem mat dnes cas tak si odfotim aj dosku aj tie kable a postnem to sem.