reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

nefunkcni USB - flashdisk

Zema (4)|28.3.2007 21:44
prosim, poradte co s tim....
Mam desku MSI K8T Neo-V, MS7032, instalace winXP bez problémů, zadne zarizeni nema konflikt.
Pokud pripojim do USB fotak, tak bez problemu - USB je funkcni
Pokud pripojim do USB FlashDisk, pocitac jakoby se zasekne a nereaguje ani mys ani klavesnice a WinXP nahlasi:
1.nasel nove zarizeni
2.neznamy svazek
3.zarizeni nebylo rozpoznano a tim je konec
Nefunguje to z USB ze zadu na desce, ani pripojenych na case...
Diky za radu
robky (3195)|28.3.2007 23:01
Robí to len ten jeden FlashDisk alebo si ich skúšal viac, poprípade na inom kompe ten FlashDisk fachá dobre?
Zema (4)|29.3.2007 07:54
Zatim jsem jiny FlashDisk nezkousel, dnes vyzkousim, ale v jinych pocitacich funguje bez problemu....
ICEBOSS (3435)|29.3.2007 08:15
zkontroluj si kondiky na zakladni desce a podivej se do biosu na zapnutou podporu USB 2.0 (hi speed)
Zema (4)|29.3.2007 09:20
To ICEBOSS : myslis jako jestli jsou vytekly nebo jak?? (kondiky), zkousel jsem ji pripojit i na usb primo na desce a taky nic, fotak mi na tech z case funguje, tak jsou zapojeny dobre.
Ohledne Biosu se neda nastavit rychlost usb??
Petr S. (1220)|29.3.2007 09:53
[quote=Zema]To ICEBOSS : myslis jako jestli jsou vytekly nebo jak?? (kondiky), zkousel jsem ji pripojit i na usb primo na desce a taky nic, fotak mi na tech z case funguje, tak jsou zapojeny dobre.
Ohledne Biosu se neda nastavit rychlost usb??[/quote]

Myslel jestli nejsou nafouklé, příp. i vyteklé, jak píšeš...

Tím Biosem by to teoreticky být nemělo. Pokud by tam bylo nastaveno USB 1.1 tak by to maximálně mělo jet pomaleji - standardy jsou zpětně kompatibilní.

Podle mě to bude způsobeno problémem s ovladači - možná se na něj WXP snaží nainstalit nějaký nevhodný ovladač :notsure apropos. Co máš za flashdisk? Není nějaký exotický? Zkus někde na netu k němu najít nejnovější ovladače (příp. i ty dodávané z instalačního CD - pokud jsi nějaké dostal) a ty tam doinstalovat. Standardně u WXP nejsou potřeba, ale radši bych tohle nejdřív prozkoušel...
Zema (4)|29.3.2007 10:35
TO Petr S. : je to Kingston U3 Data Traveler usb 2.0 HighSpeed, bohuzel jsem zadne cd s Flaskou nedostal.
Ona ma na sobe takovy zvlastni software, vytvaři si svoji cd-rom a po zasunuti - teda v jinem compu - skace do tryikony logo - U3
Dnes odzkousim obyc flasku a uvidim, pripadne zkusim jeste jednou nainstalovat widle, ikdyz jsem to pravje pred tydnem delal komplet
Petr S. (1220)|29.3.2007 12:35
Tak v tom případě si zkus stáhnout ovladače z netu. Pokud chvíli vydržíš, zkusím večer nějaké najít. Jinak je také možné, že to bude způsobeno nekompatibilitou Tvé základní desky s tímto přenosným diskem :notsure
Petr S. (1220)|30.3.2007 17:11
Tak bohužel jsem nic pořádného na netu nenašel. Na webu výrobce tam mají taky celkem prd. :hmm