reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

hlasity HDD pri vypinani

philips (3)|28.3.2007 23:37
zdar,nechal jsem si poskládat pc sestavu-Intel core2duo E6300,ATI Radeon X1950Pro,GB-965P-DS3 s775,GEIL 1GB(2x512MB),WD320KS,Fotron 400w. Vše šlapalo dokonale,než jsem klikl na odkaz svého bratra.Pak vše začalo.Totálně zavirovaný komp.Po stáhnutí všech různých programů a nakonec i placeného NOD32 jsem se toho doufám zbavil,ale můj problém spočívá v tom,že při vypnutí kompu se dost hlasitě ozýva HDD.Je možné aby, různé antiviry,které jsem vyzkoušel odepsaly disk? dík za radu,čau


//ice - i kdyz jsi novacek, muzes dat threadu inteligentni nazev, zmeneno.
//ice o 3 dny pozdej- byl by prisahal, ze sem to menil...
Petr S. (1220)|29.3.2007 10:05
Jak to myslíš? Po vypnutí nějak šeredně cvakne, nebo jak?

To je imho nemožné... Pokud disk nebyl už dříve vadný a tímto se jen dodělal. Ale nepředbíhejme. Zkus sem kdyžtak hodit výpis ze SMARTu Tvého disku. To provedeš třeba nástrojem HDDScan. Taky v něm zkus projet fyzický stav disku - jestli nemáš nějaké vadné sektory. Pak uvidíme.

btw: Nějaký mod by mohl změnit nadpis tohoto tématu, aby byl více výstižný...
tgfh (2985)|29.3.2007 10:06
Žádný antivir ti neodepíše HDD, toho se bát nemusíš.
Jaký máš win? jestli XP, máš SP2? Prostě musíš mít nainstalovaný nějaký slušný firewall. Doporučuji Comodo.

Jestli jsi měl zavirovaný PC, silně doporučuji reinstal winu.

Po reinstalu můžeš HDD zkontrolovat nějakými utilitami, expert na toto nejsem, takže to nechám na jiných ;)
Petr S. (1220)|29.3.2007 10:20
[quote=tgfh]Jestli jsi měl zavirovaný PC, silně doporučuji reinstal winu.[/quote]

Ano, s tím naprosto souhlasím. Někdy je to jediná a rozhodně nejspolehlivější cesta k odvirování... :turtle
philips (3)|29.3.2007 22:36
[QUOTE=tgfh]Žádný antivir ti neodepíše HDD, toho se bát nemusíš.
Jaký máš win? jestli XP, máš SP2? Prostě musíš mít nainstalovaný nějaký slušný firewall. Doporučuji Comodo.

Jestli jsi měl zavirovaný PC, silně doporučuji reinstal winu.

Po reinstalu můžeš HDD zkontrolovat nějakými utilitami, expert na toto nejsem, takže to nechám na jiných ;)[/QUOTE]
ahoj,mám win.home.Nový komp mám 2 měsíce a nikdy ty zvuky z hdd před tím zavirováním jsem neslyšel,právě proto je mi to divné!!! jsou to zvuky (takové klap klap),ale jen po vypnutí jinak ne.A s odinstalováním a naindstalováním nemám zkušenosti,nevím jak je to s originál windows.Firewall mám od Microsoftu,ale uvažuji o placené verzi Kerio.Co mi doporučíš? dík
Petr S. (1220)|30.3.2007 17:02
Z antivirů mám dobré zkušenosti např. s Active Virus Shield (AVS) a na poli firewallů s produktem Jetico, který je ale spíš určen pro zkušenější uživatele, nebo se Sunbelt Kerio Personal Firewallem.
philips (3)|30.3.2007 22:09
ahoj,právě proto,že jsem začátečník,potřebuji nějaký lehčí program a hlavně v češtině.To byl možná taky hlavní důvod zavirování kompu.Ten komp byl potom tak zavirovaný,že mě odpojili od netu.Zaviroval jsem si to z odkazu na ICQ,který se tam ovšem nasomroval sám.No asi určitě si pořídím Kerio placenou verzi ať mám klid.tak dík a čau
ICEBOSS (3435)|31.3.2007 00:11
pokud budes neco kupovat, doporucuju kaspersky internet security 2007... akorat uz nevim, jestli je cesky... pohledej...