reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

SHW26 - H3w3R: Insignia

H3w3R (226)|18.7.2010 01:35
Kolik času zabrala tvorba: 25 hod
Pointa wallpaperu: značení vojenských jednotek

Zcela vlastní tvorba: Ano

Bylo při tvorbě použito něco nevlastního?
3D model: Ne
Brush: Ne
Obrázek, fotografie nebo textura: Ne
Tutorial: Ne

Další komentář: Původně bylo v plánu nějaký high tech 3D model army render, ale pak mě napadla věc s nášivkou a rozhodl jsem se trochu oprášit znalosti photoshopu. Snad se bude provedení líbit, nicméne v rozpracovaných je to kvůli kritice, tak jí nešetřete ;)
A btw pomozte mi vybrat varianu, nějak se nemůžu rozhodnout, neboť přihlásit všechny tři (i jako sadu) nejde a přihlašovat je zvlášť by nebylo fér.
jungle.png desert.png snow.png
H3w3R (226)|18.7.2010 01:45
Pro úplnost ještě přikládám screen z 3Dčka (použito jen kvůli 3D efektu látky) a vlastní foto pořízené textury... (ano správně, jedná se o montérky! :D )
screen.jpg textura.jpg
16cmfan (2153)|18.7.2010 01:55
Jednoznačne tretí USMC :)
popo33 (68)|18.7.2010 10:10
Ahoj,
nášivka je v PSku udělaná parádně. Trošku bych si pohrál s osvětlením podkladu. Taky bych vyzkoušel nášivku zakomponovat přímo do 3D (našít přímo na podklad). Jinak pěkná práce. 26 kolo se nám dobře rozjelo :-)
jrx (1880)|18.7.2010 12:51
Toto se mi hodně líbí (z těch vzorů asi nejvíc ten třetí) :thumb I ta nášivka je perfektně udělaná. Akorát mi tam vadí ty přepaly, určitě by to chtělo popracovat na nasvícení. ;)

/Možná by byla zajímavá ještě varianta MARPAT nebo CADPAT ;)
H3w3R (226)|18.7.2010 14:16
tak pokus o letmé přerenderování látky i s nášivkou... (použit color, refl, spec, disp a alpha channel)
důvod proč to nerenderuju společně je ten, že k tomuto kroku bych se uchýlil jen v případě, že bych chtěl na nášivce zvýraznit 2 věci:
1. texturu nášivky (což bych musel mít kvalitní texturu výšivky a ne kreslenou brushem ve photoshopu - viz. odlesky a stíny nitě) i s fyzikálně korektním nasvětlením což při tomhle rozlišení 72 dpi a použití jen na plochu je celkem zbytečný vyhozený vynaložený čas, který nepřinese nic
2. deformaci nášivky pasující přesně na plochu a zde taky neshledávám nic výrazně příznivého, proč si přidelávat práci.
Dělat to jako 3D photorealistickej render v rámci větší kompozice, určitě bych k tomu přistupoval jinak, ale dělat to jako wallpaper, volím raději tuhle variantu.

Nicméně s tím světlem máte pravdu, tam bude ještě potřeba trochu zapracovat.
Jinak MARPAT a CADPAT by určitě vypadaly zajímavě, ale obě používají pixelovou strukturu a jelikož tohle jsou ruční textury, tak jsem volil jednodušší varianty :)

Zatím dva hlasy pro 3jku! :)
3Dlogo.jpg
jrx (1880)|18.7.2010 17:45
Ta první verze je imho lepší (hlavně nášivka). Nejde tu látku na pozadí prostě trošku jinak nasvítit a vyrenderovat tak, aby tam nebyla ta přepálená místa :notsure
ZiPER (40)|24.7.2010 11:31
Moc hezke... kvalitne zpracovane...
Impact (135)|24.7.2010 20:11
zatím jediný, kterému bych dal vůbec hlas, jednoduchý, pěkná myšlenka, dobrý zpracování. :thumb
H3w3R (226)|29.7.2010 22:21
všem díky za kladné i kritické příspěvky :thumb

už bylo na čase udělat nějaké změny v nasvětlení, takže tady je postupná geneze:
(rozhodl jsem se dělat na tomto projektu minimum práce ve 3D, takže i nasvětlení je jen úprava ve PS)


pokračujte v kritice, thx
01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg 05.jpg
jrx (1880)|29.7.2010 22:30
Tak za mě asi ten druhý. Je barevněji příjemnější než první a u těch dalších tří mě trochu vadí to další světlo :notsure Jinak můj hlas už máš i tak jistý, tohle se mi moc líbí a na plochu to taky sedne :thumb
H3w3R (226)|30.7.2010 01:02
Nedávno jsem byl jedním z nás požádán, zda bych nemohl poodhalit něco málo z tajemství tvorby výšivky na tomto wallu, neboť na netu prý není nic podobného k nalezení.
Jelikož neexistuje podobný tutoriál (nebo je jen těžko k nalezení) a vážím si lidí, kteří pasou po nových znalostech :thumb rozhodl jsem se spíchnout pár screenu dohromady.
No a když už to jednou dělám, tak ať z toho má užitek co nejvíc lidí.

Takže pokud má někdo zájem, stahujte. Není to nic světoborného, nikomu nic nenutím, ale kdo to nezná, tomu to snad pomůže.
HF a díky.
nasivka_tut_H3.jpg
H3w3R (226)|30.7.2010 20:57
nakonec volím kombinaci posledních dvou nasvětlení, protože úprava nášivky spolu se světlem pomohla zakomponovat nášivku k textuře... už ta nášivka nepůsobí tak přilepeně a placatě (doufám) a mě se to na plochu jeví zajímavější

thx za připomínky
příští kolo nashledanou :)