Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 8 z 8

Téma: Jakého vodníka?

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Weslo
    Registrace
    May 2006

No rozhodl jsem se že pokud se mi podaří příští týden vyměnit CPU za Opteron 165 že bych i upgradoval chlazení..

Prozatím mám:
    sestavu v podpisu +
    Bednu Chieftec LBX-03B-B-B - Middletower 410W
    vybavenou 4x92mm obyč. větráky a 2x120mm obyč.větráky
    na CPU pasiv(Thermaltake SonicTower)
    na GPU Zalman Vf - 900 Cu
    na chipsetu pasiv (Thermalright HR 05 SLI)

vzhledem k tomu že mám celkem kvalitní komponenty minulé generace jsem se rozhodl spíše maximálně popohnat ty stávající při zachování co nejnižšího hluku(PC jede nonstop)

jedná se mi o to jestli se mi při tom vyplatí použít spíše kvalitních větráků nebo vodníka...

prozatím mě zaujal tento kousek
    Thermaltake Liquid Cooling CL-W0011 Rocket

jelikož jsem ještě vodníka neměl a potřeboval bych aby byl nějákým způsobem odolný proti divé zvěři(mám štěně a kotě )
    jak se by jste řešili chlazení pamětí?
    jak disky?
    součástí bedny je i 410W zdroj chieftec .... mám tam vyměněnej větrák ale stále se mi zdá že to není ono .. přemýšlel jsem o tomto zdroji..
    Enermax Liberty EL500AWT 500W
    jak je na tom s hlukem?
    Odpovídat lze po přihlášení

Hps Hps je offline
    Občasný diskutér Avatar uživatele Hps
    Registrace
    May 2006

Musim priznat, ze se mi tenhle vodnik taky velmi libi. Alternativou jsou pak Reseratory od Zalmanu, ale ty jsou mailcko drazsi.
    Pameti jdou chladit jedne vzduchem, sice existuji vodni bloky na pameti, ale ty se u nas nedaji sehnat. Takze jako jedine reseni ma napada pruvan ve skrini...
    Vodni blok pro disk je napr. tento: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=37861
    Otazka je jestli je to vubec potreba...
    Co se tyce zdroje, o Enermaxech se rika ze jsou tiche narozdil treba od Fortronu. Taky s firmou Seasonic mam dobre zkusenosti, ten zdroj co mam v podpisu je opravdu tichy. Ten Liberty vypada dobre, podival bych se jeste po tomto zdroji: http://www.czechcomputer.cz/disc_doc...B002A0367.html
    Kdyz je to zdroj do Corsairu, tak by zakonite mel byt kvalitni Holt Corsair se musi snazit,
    BTW Rika se ze uvnitr toho Corsaira jsou vnitrnosti Seasonicu rady M, a kabelaz je odnimatelna, coz je vyhoda oproti tomu Seasonicu.

Čestný člen
    Registrace
    May 2006

tak od těhle vodníků ruce pryč, jdnak jsou nevýkonné jako celek a druhak nižší hlučnosti s nimi těžko dosáhnete, díky použitým nekvalitním čerpadlům. Pokud chceš kvalitní, výkonné a cenově přívětivé řešení určitě skládej z jednotlivých komponentů. Jako cenově přijatelné bloky se nabízí například od slovenské firmy Viscool, dále doporučuji čerpadlo na 12V, odpadá tím problém se souběžným startem s počítačem, přímo se zde nabízí Innovatek HPPS, anebo raději Laing, další důležitou komponentou je radiátor, pokud chcete pasiv za každou cenu, jsou tu velké radiátory MO-RA. Pokud ne, doporučuji pořídit radiátor určený pro tři 120mm ventilátory, pokud jej osadíš třeba tichými Xilence redwing, napájenými 5V, jistě budou neslyšné. Dále je třeba počítat s nějakým spojovacím materiálem jako jsou fitinky, hadice, hadicové sponky a v neposlední řadě expanzní nádobku. například já mám radiátor vyvedený zcela pryč/cca 5m od PC/ a strčený do kouta vedle skříně, zároveň perfektně plní sekundární funkci vysušování vlhkého rohu místnosti Docela duchařinou je čím okruh naplnit, ihned zapomeň na vodu napuštěnou z kohoutku, bloky by se zanášely vodním kamenem a v okruhu by se množily bakterie a řasy. Například mě se osvědčila směs 3L destilované vody a 1L nemrznoucí kapaliny(kapacita mého okruhu činí právě 4L) do aut. V potaz je třeba brát i možnost vzniku galvanické koroze mezi částmi okruhu z různých kovů, typicky měď a hliník. Ethylglykol přítomný v oné nemrznoucí kapalině tomuto jevu účinně brání. A nakonec, pokud vodní chlazení tak pomocí něj chladit nejen CPU ale i grafickou kartu, popřípadě chipset. Při montáži vodníka například jen na CPU to celé zcela ztrácí smysl. Vodou je možné chladit i pevné disky/pak je lze zabalit do nějaké odhlučňovací hmoty/ ale je pak nutno udržet teplotu vody dosti nízko, aby disky spíše neohřívala, já osobně jsem raději sáhl po boxech Xilence http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=44087 jsou levnější neš známější Silentmaxx, ale funkčně rovnocenné.

Registrace
    May 2006

díky moc za reakce...

- pokud jsem to dobře pochopil tak celý set kupovat nemá cenu ...
    - po dílech to sestavovat nechci.... vzhledem k tomu že mám omezené místo(celkem) a hlavně nechci aby mi to moc čouhalo ven(kvůli tý mý divý zvěři)

takže zbývá varianta kvalitní vzduchové chlazení:

- momentálně řeším 2 problémy - co nejtišší zdroj
    - odhlučnění disků

Nějáké doporučení ohledně tohoto?

- odhlučňovací box který zmiňoval Martin Šejnoha bohužel asi nevyužiju .. mám Chieftec LBX 03B a tam jsou disky kolmo a navíc jsou tam ty lyžiny .. nevíte o něčem co by šlo i tak použít?
    - zdroj mám zatím Chieftec a mám tam vyměněný větrák a vyvedený 3-pin na regulaci toho větráku ... ale stále to není ono takže bych asi vybral něco s aktivním PFC a odpojitelnou kabeláží..do cca 2500,- ..hlavně aby byl tichý

Nováček Avatar uživatele DRZG
    Registrace
    Feb 2007

Především se člověk musí rozhodnout co chce s tím vodnikem chladit. Dle toho se odvíjí výběr. Většinou se vodnik uplatňuje tam kde je vyžadovaná tichost PC a pro drsnější OC. V dnešní době se nechá dosáhnout tichého chodu PC velice snadno bez manualní zručnosti díky seriové výrobě pasivních chladičů. Pro Oc je to samozřejmně bez odvední tepla mimo case nepoužitelné a tak většina lidí řeší nákupem vodníka obojí. Díky "user friendly" oc do urcité míry zvládne i lama, ale pro opravdový OC je třeba mit zkušenosti a hlavně nebýt líný a čist fora kde většina problemu, na které člověk narazí je vyřešena nebo se většinou vyřeší. Tolik k úvodu.

zdroj enermax liberty mohu jen doporučit v podstate o nem nevím větší hluk dělají pevné disky a na ty jedině silent box rozdíl je opravdu poznat. Pokud opravdu chces kvalitní vodní chlazení nezbyde ti nic jineho než seskládat sám z pečlivě vybraných komponentů (vše se nechá dát do skříně a zavřít popřípade výmneník s expanzkou dat ven) nebo zaplatit velkou sumu peněz za kvalitni vodní chlazení, které stejně musíš sám zprovoznit. Pokud projdes toto forum a par dalších zjistíš, které komponenty vodnika se vyplati a které ne. Pokud si nebudeš vedět rady dál trochu zvětšíme tento thread.

Registrace
    May 2006

no vidím že je to celkem na hlavu..zase takovej nadšenec nejsem abych musel jít do vodníka za každou cenu .. takže na to kašlu ..

stejně jsem za výhodných 1500,- pořídil upgrade MoBo+CPU+RAM takže teď už zbývá jenom zkrotit chiefteca

Nováček
    Registrace
    Mar 2008

Aquacool.cz - Vodní chlazení

Veškeré vodní chlazení na fotkách je mé vlastní výroby a návrhu

Podrobnější popis a více fotek na mé www: Aquacool.cz

Sestava na fotkách:
    CPU: C2D E4300@2988MHz~1.4v blok Stixion GTX
    MB: Gigabyte GA-965P-DS4, bloky All-in-One
    GPU: Sapphire Radeon X1950Pro 256MB
    RAM: 4x1GB Geil 800MHz (4-4-4-12-2T@830MHz)
    HDD: Seagate Barracuda 7200.11 500GB
    PSU: Corsair HX620W
    Audio: Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Music

Obyvatel SHW Avatar uživatele Aytech
    Registrace
    Dec 2007

Pekny
    Taky bych se chtel zeptat: kdyz kupujes komplet na CPU, da se pak po dokoupeni bloku pouzit take na chlazeni GPU a Northbridge, a snizi-li tim ucinnost, nebo to musi byt komplet urceny na chlazeni nekolik soucasti.
    Take jestli se snizi hlucnost pri prechodu, ted' mam 2 intake, 1 outtake vetrak, 1 na zdroji, 1 na northbridge, CPU, a samozrejme na GPU, a dohromady to docela huci, zvlast kdyz graf. karta zvysuje otacki v zatezi.

Podobná témata

1. NAS server od jakého výrobce používáte?
    Od Petr S. v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 27-08-2011, 17:35
  2. U jakého PC trávíte nejvíc času?
    Od husky14 v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 21-07-2011, 12:58
  3. Radeony: 4770, od jakého výrobce?
    Od Suprak v sekci Grafické karty
    Reakcí: 75
    Poslední příspěvek: 11-01-2010, 11:01
  4. Používáte grafickou kartu s GPU jakého výrobce?
    Od Smeli v sekci Grafické karty
    Reakcí: 30
    Poslední příspěvek: 22-12-2009, 20:44
  5. Jakého výrobce pevných disků upřednostňujete?
    Od boboco v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 35
    Poslední příspěvek: 28-04-2008, 21:48