reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Live Update

esetik (149)|19.7.2010 12:57
Dobrý den chci se zeptat když mám deska MSI K8N NEo Platinum, stahl jsem ted live update jestli je v tomto programu updatovani biosu jednodussi zda si to uz vsechno ten program zaridi podle sebe a ja nic nemusim delat???
kevin00 (10238)|19.7.2010 13:55
[quote=esetik;389792]Dobrý den chci se zeptat když mám deska MSI K8N NEo Platinum, stahl jsem ted live update jestli je v tomto programu updatovani biosu jednodussi zda si to uz vsechno ten program zaridi podle sebe a ja nic nemusim delat???[/quote]

Jestli chceš updatovat BIOS pomocí této utility, tak bych zde radši využil klasického způsobu flashe z BIOSu pomocí usb flash disku. Možnost flashe z Windows bych moc nedoporučil ... vyšší risk jak z prostředí BIOSu.
Jinak k tvé otázce. Ano, program si vše zařídí za tebe. Stačí si update stáhnout (vyhledá se pomocí Live Update) a potvrdit instalaci. Vše potřebné si utilita zajistí sama.
|Mio| (1333)|19.7.2010 16:08
Live update zaridi vse za tebe.

Z vlastni zkusenosti to neni o moc nebezpecnejsi nez z DOSu, nejvetsi potencialni problem je vypadek proudu, ktere sou ted na mnoha mistech caste.

Nesetkal jsem se s tim ze by Live Update umrtvil desku, samotny zapis trva do 5 sec, takze bych rek ze je to diky velmi kratkemu casu dokonce mene riskantni, pokud utilita nadetekuje jakykoliv potencialni problem v systemu tak flashovat nezacne.

Neni uz to prezite, ze flashovani z WIN je mene bezpecne?
dzandra (1368)|19.7.2010 16:25
Teda ja zatím vlashoval biosu asi stejné množství jak z win tak z Biosu nebo tehdá z dosu a neumrtvil jsem zatím ani jednu. No a teď už flashuju jen z win, ale za to může lenost
kevin00 (10238)|19.7.2010 16:37
[quote=|Mio|;389831]Z vlastni zkusenosti to neni o moc nebezpecnejsi nez z DOSu, nejvetsi potencialni problem je vypadek proudu, ktere sou ted na mnoha mistech caste.[/quote]

Pokud flashuješ z Win, tak Ti k neštěstí stačí "nakoplý systém", zapomenutý zapnutý antivir, jiná aktualizace, atd. Flash z prostředí BIOSu nabízí de facto stejný komfort a stejnou jednoduchost a jedinou negativní věcí je možnost vypnutí el. proudu.
Dojigiri (1629)|19.7.2010 16:54
No, osobně taky radši flashuju z DOSu nebo Biosu.

Každopádně, zde víc než kde jinde platí pravidlo: Dokud to funguje, tak to neopravuj.
Flashovat bios se příliš nedoporučuje, pokud všechno funguje. Flash biosu je poměrně riskantní operace a je vhodné ji provádět pouze v případě, pokud je skutečně z nějakýho důvodu potřebná (např. bios nedetekuje CPU apod.).