reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

sesíťované routery

mm-marek (5)|19.7.2010 20:28
Ahoj,

měl bych dotaz - mám do bytu přivedený internet přes modem. Za ním mám router. Bude fungovat, když propojím výstup routeru a vstup (DSL) jiného routeru?

díky moc
MiBa (195)|19.7.2010 21:38
Mechanicky je pre výstup routera a DSL vstup použitý totožný typ konektora (formálne inej farby).
Elektricky sú diametrálne odlišné. Fungovať to nebude.
Iba HUB a Switch budú po pripojení na LAN výstup routera fungovať.

PS: Prečo potrebujete na LAN výstup routera pripojiť ďalší router?
mm-marek (5)|19.7.2010 22:03
a co dát switch před první router? a za ním mít pak dva routery

bydlím v druhém patře a mám pronajatou místnost v přízemí. internet mám přiveden do bytu, potřebuju zajistit wifi i ve spodní místnosti. signál mi seshora až dolů neprojde.

díky za rady
|Mio| (1333)|20.7.2010 07:20
Dat switch za modem bys mohl, ale je otazka co je to za modem, jestli ti prideli 2 IP pro 2 routery.

Spis by bylo rozumnejsi vyvest az z toho routeru kabel z LAN portu dovest jej dolu a tam dat neroutujuci wifi AP. Routovani a NAT by mel na starosti jeden router, cele by to byla jedna podsit s jednim NAT a fungovalo by i mapovani portu, uPNP atd.
mm-marek (5)|20.7.2010 20:45
díky, to vypadá rozumně.

mohl by jste mi ještě pomoci s výběrem konkrétního wifi ap? hledám např na alze a všechno jsou to routery - nikde nemohu najít čistý vysílač.

díky moc
|Mio| (1333)|20.7.2010 21:00
Umi to levny a lety provereny OEM WA-2204, treba od Zcomax, ale v podstate jde pouzit jakykoli router ale nevyuzit jeho schopnosti.

Treba ja pouzivam svy oblibeny TL-WN741ND tak ze vypnu DHCP, NAT, FIREWALL, uPnP a vsechno ostatni. Nastavim Wifi cast jako pristupovy bod a privod internetu(site s DHCP) prsknu do jednoho z LAN portu, nikoliv do WAN.

Tohle by melo jit u vsech ktere neumi primo vypnout NAT mezi WAN a LANy.