reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

SB700: Deaktivace SATA hot-plug na AHCI

bright (95)|20.7.2010 14:37
Dobrý den,

reaguji na mé předchozí vlákno s mými dotazy ohledně AHCI.

Poslední problém, který řeším u zapnutého AHCI, je nabízení hot-plug funkce u "systémového" disku v operačním systému Windows 7 Pro x64. Nemohu se této nabídky zbavit i přes to, že jsem pokoušel různé "optimalizace pro výkon".

U notebooku s Intelem se mi toto neděje. Podle jednoho zahraničního fóra je chyba ve špatných ovladačích, které takto "generalizují" pro všechny jednotky.

  • Instalací AMD ovladačů dosáhnu toho, že se mi do nabídky hot-plug přidá dokonce i optická mechanika a při vypínání systému se párkrát roztočí a zastaví hlavní harddisk.

  • U ovladače msahci obsahuje nabídka jen odpojení systémového disku.

  • U nativního IDE je vše tak, jak má být.

Jak tedy mohu přinutit operační systém s ovladačem SATA řadiče msahci, aby neukazoval systémový disk jako hot-plug?

Na stránkách fy Gigabyte jsou ke stažení ovladače zvané Preinstall, liší se nějak od těch, které nainstaluji v balíku s Catalysty?

Děkuji za případné rady.

HW: Gigabyte, DS3H, rev 1.0,SB: SB700,NB: 780G, bios F8 (poslední stabilní, následuje po něm F9D, kterou jsem se neodvážil tam dát)
SW: Win7 Pro X64


Dá se to opravit určitými ovladači SB/NB/.. ?
Richmond (8084)|20.7.2010 18:09
Rekl bych, ze neda. Zkus najit googlem registr, ktery ma na starosti ikonu v trayi. Ovladace "preinstall" by podle me mely byt rozbalene samotne ovladace. Taktez bych doporucil instalovat ty, co jsou na AMD a ne na GB (tedy ty na SATA v chipsetu), v tomhle pripade bych vlastne vubec ovladace neinstaloval a nechal MSAHCI, pripadne klidne i IDE (viz. vedlejsi vlakno) - instalaci bys stejne nic neziskal, spise naopak ;)
bright (95)|20.7.2010 19:05
Nu dobrá, asi uzavřu tuto kapitolu. Jen je mi smutno z toho, že AMD si nedokáže pořešit tak triviální problém, který se u Intelu ani nevyskytuje.