reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

SHW26 - popo33: válka čudlíků

popo33 (68)|20.7.2010 15:28
Kolik času zabrala tvorba: 6
Pointa wallpaperu: Nejsilnější vyhrává

Zcela vlastní tvorba: Ano

Bylo při tvorbě použito něco nevlastního?
3D model: ne
Brush: ne
Obrázek, fotografie nebo textura: logo MSI
Tutorial: ne
Al 05F.jpg
popo33 (68)|21.7.2010 14:42
Pokusil jsem se o malou postprodukci. U jedné varianty je jemně rozostřené pozadí. Která se Vám líbí víc?
Al 06FF.jpg Al 06FFB.jpg
dzandra (1368)|21.7.2010 15:06
No tak mě se libí ta ostřejší, každopádně se asi tohoto kola nezučastním, nějak mě nic veselého nenapadá. Jinak připomíná mi to scénu z nějakého filmu..

Jen zkus hotit logo svět hardware jinam, mi to při 1920x1080 zakrývá spodni lišta což je škoda
H3w3R (226)|21.7.2010 15:24
Rozmazaní určitě upoutá pozornost na to, co chceš vyzdvihnout, ale takhle se DOF nedělá...
Když už to nemůžeš nebo nechceš vyrenderovat přímo z 3D, tak bys měl minimálně použít Z-depth kanál aby se nestaly takové chyby, jaké tam máš (viz. napřípklad jednolité rozostření vzdálených s blízkých objeků a nekorektní rozostření vrstev = například nábojnice vlevo a helma v pravo jsou ve stejné úhlu a ve stejné vzdálenosti od kamery)

Ruční rozmazávání ve photoshopu je vhodně jen pro určité scény, ale tady máš moc velkou hloubku renderu a příliš mnoho objektů pro tenhle efekt.
popo33 (68)|21.7.2010 18:51
[quote=dzandra;390292]No tak mě se libí ta ostřejší, každopádně se asi tohoto kola nezučastním, nějak mě nic veselého nenapadá. Jinak připomíná mi to scénu z nějakého filmu..

Jen zkus hotit logo svět hardware jinam, mi to při 1920x1080 zakrývá spodni lišta což je škoda[/quote]
Logo můžu posunout. Doufám, že v rozlišení 1920x1200 je vše OK.
Ještě to nevzdávej. Do konce kola je času dost a možná tě napadne něco geniálního :-).

[quote=dzandra;390292]Rozmazaní určitě upoutá pozornost na to, co chceš vyzdvihnout, ale takhle se DOF nedělá...
Když už to nemůžeš nebo nechceš vyrenderovat přímo z 3D, tak bys měl minimálně použít Z-depth kanál aby se nestaly takové chyby, jaké tam máš (viz. napřípklad jednolité rozostření vzdálených s blízkých objeků a nekorektní rozostření vrstev = například nábojnice vlevo a helma v pravo jsou ve stejné úhlu a ve stejné vzdálenosti od kamery)

Ruční rozmazávání ve photoshopu je vhodně jen pro určité scény, ale tady máš moc velkou hloubku renderu a příliš mnoho objektů pro tenhle efekt.[/quote]
Díky za vyčerpávající odpověď. Pokusil jsem se aplikovat DOF přímo do renderu + jsem přiblížil pohled na paňáca.
Al 07FFB.jpg
popo33 (68)|22.7.2010 07:36
Finální výtvor. Samozřejmě pokud bude nějaká rada nebo připomínka, tak ještě rád dílko poopravím.
FINAL 03.jpg
Impact (135)|24.7.2010 20:18
Jak tak koukám začíná se tu z wallpaperů pomalu stávat předhánečka ve 3D renderech :D
H3w3R (226)|27.7.2010 11:07
[quote=Impact;390897]Jak tak koukám začíná se tu z wallpaperů pomalu stávat předhánečka ve 3D renderech :D[/quote]

a ne vždycky je to nejlepší, nejefektivnější a nejpřesvědčivější technika :turtle
popo33 (68)|27.7.2010 12:45
[quote=H3w3R;391404]a ne vždycky je to nejlepší, nejefektivnější a nejpřesvědčivější technika :turtle[/quote]

Tvůj příspěvek se dá aplikovat i na 2D :-). Záleží na jaké úrovni člověk s daným SW umí pracovat, jaké mé výtvarné cítění a co chce vytvořit. Důležitý je finální výsledek a zda je to tvořeno ve 2D, 3D nebo kombinací je úplně jedno.
Raději rozdělujme práce a dobré a špatné.

Jinak svému projektu dávám stopku a do soutěže jej nezařadím. Pracuji ještě na jednom, který snad bude konkurence schopný :-).