reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

rozdíl mezi DVI

vincik (136)|20.7.2010 16:17
zdravím, dnes sem si koupil digitální kapel v přesvědčení, že ten můj je rozbitý. Po zapojení ale monitor nereaguje. Mám grafickou kartu HD5770 s dvěma digitálními výstupy a monitor LG 19 LCD u ktereho je:
Analogový video vstup 1x D-Sub 15-pin
Digitální video vstup 1x DVI-D

Napadají mě dvě příčiny:
a) u monitoru i GK mám výstupy DVI-D ale kabel je DVI-I
b) je poškozený monitor

prosím o pomoc

edit: vsiml sem si ze i muj stary DVI kabel je DVI-I. A kabel ktery jediny funguje je redukce z DVI-D/ANALOG s koncovkou DVI-D napojenou na ANALOGU ... snad se to da pochopit ... otazka tedy je, jestli neni mozne ze muj monitor podporuje jen DVI-D a nikoliv DVI-I..je to docela stary kousek: LG 19 L1900R-BF
vincik (136)|20.7.2010 17:16
problém vyřešen: můj monitor prý podporuje jen ANALOG.. zmátlo mě, že má ve specifikacích Digitální video vstup 1x DVI-D...prý je to ale jen nato abyste mohli zapojit monitor analogově pomocí DVI-D kabelu...
meeee (1110)|20.7.2010 17:26
Co to je za nesmysl? DVI-D vede pouze digitální signál, analog může projít skrz DVI-I.
Seek (28)|29.7.2010 18:33
Zdravim vsechny,

nejak se v tom spatne orientuji a hlavne nevim, jakou redukci koupit.
mam kartu s DVI vystupem a narazil jsem na dva druhy redukci.







ktera je spravna pro muj analogovy D-Sub monitor?
a k cemu je ta druha?

predem diky za odpovedi.
Gouranga (699)|29.7.2010 19:36
vsechny ty obrazky je tataz redukce, jen jinak natocena a to napr. tato: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=76505 toho popisku tam si nevsimej, to je hloupost, digitalni monitor snad ani nelze pripojit k analogovymu vystupu (proto neznam jedinej monitor, kterej by mel jen digi vstup), naopak to ale lze, protoze DVI-I vystup z grafiky ma v sobe i analogovou cast.
Seek (28)|29.7.2010 19:40
ja myslim, ze ty redukce nejsou stejne. ta hodni ma ctyri jehlicky okolo placateho pinu.
a ta spodni ty jehlicky nema.
Gouranga (699)|29.7.2010 19:47
[quote=Seek;391903]ja myslim, ze ty redukce nejsou stejne. ta hodni ma ctyri jehlicky okolo placateho pinu.
a ta spodni ty jehlicky nema.[/quote]
aha, koukam na to, v tom pripade ten spodni je nejaka zvlastni redukce, protoze prave tema ctyrma pinama okolo ty plosky je vedenej ten analogovej signal
co ty tedy hledas by melo vypadat takto:
budto druhy (DVI-I) nebo posledni (DVI-A). obe takovyhle redukce mam doma a fungujou.
Seek (28)|30.7.2010 14:35
jasne, rozumim. mam chtit DVI-I.

stejne by me ale zajimalo, k cemu je ta redukce DVI-D to VGA.
kdyz hledam googlem, tak mi to najde kvanta odkazu i obrazku.
Jandaskunk (2330)|30.7.2010 15:27
Podle mě ta redukce DVI-D -> VGA nemůže fungovat už z principu...DVI-D nemůže přenášet analog kvůli tomu, že právě nemá ty 4 piny...