reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Mikrotik router providera se vymazává

adolfik (236)|20.7.2010 17:26
Včera ve měste trošku blbla elektrika a tak router mikrotiku od providera přestal běžet. Nešlo na něj pingnout. Přijel technik a vyměnil desku. V servisu zjistili, že je spálená.
To byla první deska
Druhej vyměněnej router po dvou hodinách zapípal a byl jsem v situaci jako předtím. Deska byla teda vyměnena a tentokrát jsem si připojení užil asi půlhodiny. Ten samej den (dneska) byla deska vyměněna za zase novou, takže momentálně si provider z mého domu odnesl už třetí jeho desku a čtvrtá je momentálně u mě na zkoušku. Ta první byla na 100 % spálená, ta druhá měla smazanej (poškozenej) firmware a ta třetí vypadá též, takže jsou funčkní.
Vím, že je to záhada, kterou takhle zdálky asi těžko vyřešíte, ale třeba se někdo s tím už setkal.
Pabler (425)|20.7.2010 19:40
Hej nieco podobne spominal aj kolega ako pricinu preco sa tie kramy prestali u nas v robote pouzivat a nahradili sa Alixami :)

Vraj FS bezí v mode Read/Write a vtedy mu stací prehodit elektriku par krat hore dole (co je pri vypadkoch bezne)
A mily mikrotik si vymaze flashku, resp. poskodí filesystem ...
|Mio| (1333)|20.7.2010 20:23
Zkusil bych prestat vymenovat desky a dat tam poradnej novej adapter.

V zivote se mi nestalo ze by Mikrotik umrel jinak nez diky napajeni ci napeti kde nemelo byt, blesky, PoE na spatnym portu a podobne.

Sam o sobe je nesmrtelnej, ale chce to dodrzet normy, dobre uzemneni, bleskojistku, prepetovou chranu.

Jinak kdyz si das do PC winbox, tak pokud mas do nej heslo si snadno udelas zalohu a stejne snadno ji obnovis abys nemusel cekat na techniky.
Jakub Doležal (63)|14.8.2010 00:45
[quote=Pabler;390111]Hej nieco podobne spominal aj kolega ako pricinu preco sa tie kramy prestali u nas v robote pouzivat a nahradili sa Alixami :)[/quote]

zase další odpůrce mikrotiku, který ho viděl tak z vlaku. U nás v síti je cca 100 rbček a nikdy se nám takhle nekazily, naopak síť je poměrně dost stabilní a díky routeros (dude) se dobře spravuje.

Problém bych taky viděl spíš ve zdroji, nebo se holt pokazila jedna série a ty sis zrovna vybral těch několik desek :-)
MartyMcFly (222)|12.9.2010 01:47
Zdravím,

To Pabler: MikroTik není špatná platforma a já osobně o ní mám výborné mínění a velké zkušenosti s jejím nasazením a administrací. Musím říct, že nejvíc problémů generuje nekvalitní zdroj či zdroj, který je starý a nedokáže dodávat stabilní napájecí napětí. V případě, že máte nekvalitní zdroj nebo slabý tak Vám bude Tik blbnout a může se dostat až do fáze "smrti".

Alix platforma taky není špatná. Viděl jsem její nasazení na Dual N-stream spojích a výsledky byly hodně dobré. Když tak vzpomínám tak jsem měl v ruce starého Alixe, který taky běžel po mnoho let v jedné hospodě jako AP. Jediný důvod proč se dal pryč byl, že už jeho výkon nestačil a taky se místo něho dal nový Tik 433AH.

Jinak zcela souhlasim s |Mio|, protože vyjmenoval problémy, které můžou odrovnat Tika. Jinak je to opravdu dost nesmrtelná platforma :))

Howk.