reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Grafické prostředí - problém s loginem

dakty (150)|20.7.2010 20:22
Zdravím,
řeším problém. Mám server, je na něm Debian. Běžel jen v textovém režimu. Doinstaloval jsem grafické prostředí. Po řihlášení v text.režimu jsem v pohodě přes příkaz startx spustil graf.prostředí. Vše fungovalo v pohodě.
Dneska bohužel vypadla UPSka a celý server se vypnul. Po zapnutí se nastartoval do grafického prostředí. Když se chci přihlásit, tak po zadání jména a hesla mi to napíše, že administrator se nemůže přihlásit v grafickém prostředí. Po přepnutí do text,režimu se přihlásím, ale nelze pak spustit grafické prostředí.
Napíše to chybu: "pokud je počítač spuštěň po dlouhou dobu, tak je nutné smazat tmp... a pak zkusit spuštění znova.
Neřešil někdo něco podobného? Děkuju moc
mstejska (2912)|20.7.2010 21:46
pokud se nepletu tak mě se debian chová stejně (grafický login nepřihlásí roota) přihlas se jako normální užívatel a pokud potřebuješ práva roota tak spusť terminal.
dakty (150)|21.7.2010 18:29
to jsem pochopil, ale spíš řeším problém, že se pak z terminálu po přihlášení nemohu dostat do grafického prostředí. Před restartem to šlo :(
mstejska (2912)|21.7.2010 20:06
Myslel jsem pustit terminal s pravy roota až v grafickém prostředí. Jinak bych tě odkázal na nějaké linuxové forum. Nebo přímo na debian.org
zsdx (2098)|21.7.2010 21:01
[quote=dakty;390130]Zdravím,
řeším problém. Mám server, je na něm Debian. Běžel jen v textovém režimu. Doinstaloval jsem grafické prostředí. Po řihlášení v text.režimu jsem v pohodě přes příkaz startx spustil graf.prostředí. Vše fungovalo v pohodě.
Dneska bohužel vypadla UPSka a celý server se vypnul. Po zapnutí se nastartoval do grafického prostředí. Když se chci přihlásit, tak po zadání jména a hesla mi to napíše, že administrator se nemůže přihlásit v grafickém prostředí. Po přepnutí do text,režimu se přihlásím, ale nelze pak spustit grafické prostředí.
Napíše to chybu: "pokud je počítač spuštěň po dlouhou dobu, tak je nutné smazat tmp... a pak zkusit spuštění znova.
Neřešil někdo něco podobného? Děkuju moc[/quote]

Prepni si runlevel na 3 misto 5, aby se ti X-ka nespoustela automaticky.
Ze se admin nemuze hlasit do graf.modu je bezne i na jinych distribucich.
Jestli 'přepnutí do text,režimu' delas pomoci Ctrl-Alt-F1 z graf.modu, je jasne, ze ti dalsi X-ka nepujdou spustit, musis je shodit Ctrl-Alt-Bkspace /vetsinou/.
A hlaska s tmp - zkus se do nej podivat, jestli tam nezustalo neco po padu /jestli to padlo s X-kama, tak je to pravdepodobne/

P.S. Opravdu potrebujes graf.rezim jako root?! Smim se zeptat na co?
SatanS (37)|22.7.2010 08:43
[quote=dakty;390130]Zdravím,
řeším problém. Mám server, je na něm Debian. Běžel jen v textovém režimu. Doinstaloval jsem grafické prostředí. Po řihlášení v text.režimu jsem v pohodě přes příkaz startx spustil graf.prostředí. Vše fungovalo v pohodě.
Dneska bohužel vypadla UPSka a celý server se vypnul. Po zapnutí se nastartoval do grafického prostředí. Když se chci přihlásit, tak po zadání jména a hesla mi to napíše, že administrator se nemůže přihlásit v grafickém prostředí. Po přepnutí do text,režimu se přihlásím, ale nelze pak spustit grafické prostředí.
Napíše to chybu: "pokud je počítač spuštěň po dlouhou dobu, tak je nutné smazat tmp... a pak zkusit spuštění znova.
Neřešil někdo něco podobného? Děkuju moc[/quote]
zalezi jaky pouzivas prihlasovaci manager...
/etc/init.d/gdm stop
nebo
/etc/init.d/kdm stop
nebo
/etc/init.d/xdm stop