reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Router jako switch

boby (131)|21.7.2010 10:37
A. Stávající router Hauwei EchoLife HG 520i ethernet+WiFi. Nastavený jsem ponechal - IP, DHCP automaticky.
B. Starší router XAVi X8122r ethernet kvůli nízke přenosové rychlosti 2 roky nevyužívám.
Obě zařízení jsou od poskytovatele připojení -O2.

Potřeboval bych, aby se router B choval jako switch. Protože bych chtěl připojit přes ethernet ještě další zařízení. Vycházím z toho, že se v podstatě jedná o switch s funkcemi navíc. Takže jsem vypnul DHCP a pro jistotu i NAT. Přidělovat IP a DHCP by tedy měl pouze router A. Přes ten B by to k němu mělo projít. To se i stane. Celou síť jasně vidím a na počítače se dostanu. Bohužel se ale nedostanu ven na internet. Na routeru B stále bliká kontrolka sestavování připojení na internet. Nefunguje ani wifi. Zkoušel jsem ještě reset. Nic víc mě nenapadá. Má někdo nějaký nápad co s tím?
Jajator (38)|21.7.2010 11:07
a pres ktery port si ten router B pripojil k routeru A? pres ten WAN port to fungovat nebude,pres kterykoliv z tech 4 normalnich portu by to melo fungovat:thumb
boby (131)|21.7.2010 11:34
Připojil jsem jej přes switch port, wlan zůstane volný i když pokud mám vypnutý i NAT, tak by měl fungovat i ten. Ještě jsem zapoměl napsat, že jsem vypnul u toho B i firewall, prostě všechno, co se dalo.
boby (131)|27.7.2010 13:56
Tak jsem to vyřešil zakoupením switche a mám pokoj. Ten router je prostě zakletý.