reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Prosba o info

nofreetime (10)|29.3.2007 14:24
Zdravím, jsem tu poprvé a jsem co se týče PC klasický uživatel - dost věcí si na PC udělám sama, ale ostatní řeč jakou používáte vy nadšenci neovládám :o)) Mám prosbu: manžel koupil notebook Acer Aspire 5684WLMi - po naběhnutí se sám nainstaloval - bez vloženého CD. Zajímalo by mě co vše bych do něj měla doinstalovat - např. aktualizace kodeků apd. ??? Budu ráda za každou informaci buď na email nebo ICQ. Díky moc
P@pi (1519)|29.3.2007 14:40
Předpokládám, že máte Windows XP :-).

Tento počítač => pravým a vyberte vlastnosti => záložka Hardware => Správce zařízení. Tady vidíte všechen hardware (tedy procesor, disk, všechny síťové, zvukové, grafickou karty, monitor a mnoho dalšího), pokud je u nějakého otazník nebo je tam něco žlutého, tak není HW nainstalován. Doporučuju nainstalovat z přiloženého CD. Ostatně nebylo by od věci nainstalovat z přiloženého CD vše. Ovladače na CD budou určitě novější než ovladače ve Windows.

Kodeky určitě na hudbu a filmy budete potřebovat. Stačí zvolit libovolný kodekpack a půjde vám téměř vše. Osobně používám K-Lite Codecpack full (http://www.slunecnice.cz/product/K-Lite-Codec-Pack/), ale možná bude trochu složitější. Na Slunečnici je množství dalších, nějaké vyzkoušejte (http://www.slunecnice.cz/Win/Multimedia/Video/Kodeky/). Dřívě jsem používal "Codec Pack All in 1", ale vypadá to, že již jsou mrtvé (nejsou aktualizované). Jinak ty jsou jednoduché na instalaci i správu.

Antivir máte? :confused:

Nic mně už nenapadá, jestli někoho jiného...

EDIT: pokud mluvím tou řečí, kterou neumíte, tak mi to napiště :D
nofreetime (10)|29.3.2007 14:55
Díky moc za zprávu....ale ještě jedna věcička - žádné CD přiloženo nebylo - prostě jen proběhla samoinstalace.....office jsem instalovala ze svého......během dneška nějaké zvukové ovladače.........v systému jsem si všimla chybky u non-plug and play - vykřičník u *serial* - kód 24 - nejsou nainstalovány všechny ovladače. Ale nevím jaké - vše ostatní se jeví v pohodě.

Budeš si vědět rady ????
Díky moc
P@pi (1519)|29.3.2007 15:22
Jo tak to nevim. Musíš zjistit, jaký hardware ještě neni nainstalovaný. Může jít o bezdrátovou síťovku, bluetooth nebo třeba infraport. Takhle to asi nepoznám...

To mi chceš říct, že u toho nebylo jediné CD s ovladači?
nofreetime (10)|29.3.2007 15:47
Tak díky, prostě se v tom budu šťourat........fakticky k tomu nebylo jediný CD - taky mě to udivilo.... ještě poslední stéblo - budeš vědět když řeknu že ten vykřičník je mezi položkou Remote Access NDIS TAPI Driver a SIS AGP Bus Filter ??? Fakt už pak otravovat nebudu. Díky
P@pi (1519)|29.3.2007 16:14
Neotravuješ, od toho sem chodíme.

Nepomůže mi to, ale co je to proboha "SIS AGP Bus Filter". Co to tam dělá? To snad běží celý na Intelu a ještě ke všemu na PCI Express??? :D No strašit tě nebudu a neřeš to.

To, že k tomu neni CD s ovladači je vrchol.

Bohužel nemám čas, abych to řešil podrobně. Tady (http://www.acer.cz/acereuro/page9.do?sp=page4&dau34.oid=19791&UserCtxParam=0&GroupCtxParam=0&dctx1=4&CountryISOCtxParam=CZ&LanguageISOCtxParam=cs&ctx3=42&ctx4=%C4%8Cesk%C3%A1+republika&crc=911967330) je podrobná specifikace. Zkus něco podle toho identifikovat.

Tady jsem narychlo našel nějaký drivery:
čipset a vše okolo (důležité)
http://downloadfinder.intel.com/scripts-df-external/Product_Filter.aspx?ProductID=816

grafika
http://www.nvidia.com/object/winxp_2k_mobile_84.63.html

Určitě se najde někdo jinej, kdo rád pomůže, že ;)?
Petr S. (1220)|29.3.2007 16:18
[quote=nofreetime]Tak díky, prostě se v tom budu šťourat........fakticky k tomu nebylo jediný CD - taky mě to udivilo.... ještě poslední stéblo - budeš vědět když řeknu že ten vykřičník je mezi položkou Remote Access NDIS TAPI Driver a SIS AGP Bus Filter ??? Fakt už pak otravovat nebudu. Díky[/quote]
Ne, neotravuješ ;) Od toho tu toto fórum přeci je - cílem je vyměňovat si zkušenosti nebo se i pobavit :)

Podle tohoto se to opravdu poznat nedá :notsure Možná kdyby jsi sem hodila vyfocenou obrazovku Správce zařízení, tak pak vylučovací metodou...

Jo, ještě můžeš zkusit nechat ovladače k tomu zařízení najít na netu. Hned první obrazovka aktualizace ovladače by měla nabízet možnost nechat OS najít optimální ovladač na MS webu.

Jinak aplikace, které si tam doinstaluješ závisí jen na Tobě (a Tvém manželovi :) ). Prostě podle toho co používáš. Každopádně bych tam ale hodil nějaký antivirus jak psal P@pi a taky firewall. Z antivirů mám dobré zkušenosti např. s Active Virus Shield (AVS) a na poli firewallů s produktem Jetico, který je ale spíš určen pro zkušenější uživatele, nebo se Sunbelt Kerio Personal Firewallem.

EDIT: P@pi mě předběhl :D
nofreetime (10)|29.3.2007 16:43
Díky moc - mrknu se na to ...... a jsme u té marťanské řeči :o)) ***ale co je to proboha "SIS AGP Bus Filter ??.....To snad běží celý na Intelu a ještě ke všemu na PCI Express***** to je ono :o)) fakt se radši neděsím, protože nebudu přemýšlet o tom čemu se podivuješ :o)))) Měj se.....někdy ahoj
nofreetime (10)|29.3.2007 16:47
Díky i tobě Petře S. - jdu stahovat cokoliv - dokud mi ten vykřičník nezmizí......pusťte k něčemu ženskou a bude to lítat :o) Manžel je dobrej v jinejch věcech........to by se pc nelíbilo :o) myslím tím třeba kutilství o:)) zatím ahoj
nofreetime (10)|29.3.2007 16:51
Jo a ten ovladač nemá pokyn k aktualizaci.....to jsem zapomněla dodat...........prostě je tam stav: zastaveno a když dám spusti, vyleze hláška :zvolenou službu nelze spustit, protože není povolena nebo s ní není spojeno žádné povolené zařízení. ****takže prostě bude něco chybět - já to jdu najít....... a třeba se zadaří.......když tak dám vědět. Mějte se
tgfh (2985)|29.3.2007 20:00
Jak se řeklo už výše, musí se vše doinstalovat, ve správci zařízení nesmí být jediný výkřičník.

Dále bych ještě reagoval na to, že k notebooku nebylo žádné CD:
Sestřenka si v srpnu kupovala notebook za 35 000 bez DPH, byl to taky ACER.
Nedostala k němu jediné CD/DVD a to si to kupovala s Win XP Home, a ani to nedostala.
Při prvním spuštění notebook vyžadoval vložení CD nebo DVD.
Sestřenka tam vrazila jedno DVDčko na které se posléze vypálila nějaká záloha systému...notebook jsem osobně neviděl, píšu to jak mi to sestřenka říkala...
Taky mě to HODNĚ zarazilo, posléze jsem zjistil že je to normální.
Šetřit se musí :D
nofreetime (10)|29.3.2007 22:47
Ahoj tghf, jak by řekla má dcera puberťačka - to je hustý****fakt nechápu, že člověk vydá desítky tisíc za notebook a nedostane k tomu cd - podle mě klasický přemýšlení těch co produkují pc - na jednu stranu technologie taková, že není cd potřeba***další krok k tomu aby lidi kupovali software nebo ho stahovali z jejich webů, kontrola legálnosti programů , skrytá kontrola obsahu pc***důvodů by se našlo....člověk pak tráví hodiny zjišťováním co musí v pc mít a pro absolutního laika nebo někoho kdo nemá v okolí fandu do počítačů je to zážitek k nezaplacení. Je to takový malý kurz.....měj se
nofreetime (10)|29.3.2007 23:40
Tak pánové, je právě tolik kolik je a já musím prohlásit, že nic.....prostě nic......protřepala jsem notebook všude kam jsme si troufla a že já jsem drzá dost....ale prostě nic......stále vykřičník.......nechám toho. Buď se něco časem projeví a nebo někoho něco časem napadne......budu vděčná za jakkoukoliv informaci. Mějte se hezky
ICEBOSS (3435)|31.3.2007 00:37
hele holka :D

ach boze... ten acer... kamosi si teda stezovali, ze k svym dellum nedostali sem tam nejaky support CDcko s doplnkama, ale nedostat ani legalne zakoupeny wokna a drivery? :eek::eek::eek::eek::eek::eek: hlavne ze empowering a obnovovaci partition na fat 32:mad: Mas zespoda aspon tu nalepku od woken?

co tam dela ten sis taky nechapu, kdyz to ma byt centrino duo! (=CPU + chipset + wifi od intelu) Byt tebou, tak si stahnu everest home a podivam se, co mas vubec vevnitr...

grafika se nainstalovala? je tam GF7600go, takze na www.nvidia.com stahnout ovladace pokud nebyly v tom autoinstalu. Poznas podle toho, ze v upresnujicich nastavenich monitoru bude i zalozka nvidie (nebo vedle hodin jejich logo)

to neznamy zarizeni... tezko rict.. muze to byt cokoliv. sitovka, wifina, kamera, zvukovka, fireware radic... proste to, co chybi nainstalovany :o
Alf (305)|31.3.2007 08:37
nofreetime
Zkus to s tím vykřičníkem odinstalovat a pak dej "Vyhledat změny hardware". Možná bude vidět co chce a odkud to chce, možná si to sám najde a možná to nebude hledat vůbec. Pokud je to celé na Intelu (a divil bych se, kdyby ne), nemá tam nějaký SIS ovladač co dělat.
V posledním roce jsem uváděl do chodu několik PC a ntb ACER s předinstalovaným systémem. S žádným z nich nebylo dodáno nějaké CD, ale po samoinstalaci vyskočila hláška s požadavkem na vložení 5 prázdných CD nebo 1 DVD pro vypálení obnovovacích souborů. Tato hlážka vyskakovala při každém startu systému, dokud se neprovedlo vypálení, nebo se nezaškrtlo políčko, aby se ta hláška dál nezobrazovala.
ACER dodává s předinstalačním balíčkem Norton Antivirus, který je plně funkční 60 dní a pak se přestane aktualizovat.
nofreetime (10)|31.3.2007 10:46
Icebossi , díky ....nálepka tam je, grafika vypadá o.k. - v systému jsem projela položku po položce jak v krámě - všechny ovladače co byli svolný jsem aktualizovala - některý mi dali jasně na jevo, že nic nepotřebují. Antivir jsem si hodila svůj - už leta jsem spokojená s AVG. Alfe, cd to chtělo jen jednou a když jsem zjišťovala co na něm je - tak už jsem to nechápala vůbec - jsou tam jen .txt......zkusím to odinstalovat a nahodit a nechám se překvapit......díky všem ....zatím ahoj
Petr S. (1220)|1.4.2007 17:42
[QUOTE=ICEBOSS]
ach boze... ten acer... kamosi si teda stezovali, ze k svym dellum nedostali sem tam nejaky support CDcko s doplnkama, ale nedostat ani legalne zakoupeny wokna a drivery? :eek::eek::eek::eek::eek::eek: hlavne ze empowering a obnovovaci partition na fat 32:mad: Mas zespoda aspon tu nalepku od woken?[/QUOTE]

Jo, tohle přesně taky nechápu. Kamarád si taky kdysi koupil noťas, tuším že od Asusu a dostal k tomu licenci na WXP Home, předinstalovaný systém a samozřejmě taky nějak zapomněli dodat CD :stupid
nofreetime (10)|4.4.2007 10:26
Takže jsem noťas nechala chvíli odpočinout, předtím jsem zkusila ten vykřičník odinstalovat a copak se nestalo - zase se ke mě vrátil - kluk nezbednej......Tak Alfe to nám nevyšlo :o(
ICEBOSS (3435)|4.4.2007 13:08
nedavno sem resil neco podobnyho s jednim HP. byl to nejakej radic disku.... (storage cosi...)