Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 12 z 12

Téma: Wifi- sdílení internetu

Obyvatel SHW Avatar uživatele pepos01
    Registrace
    Mar 2008

Zdravím všechny znalé a obracím se na Vás s prosbou o pomoc a radu.Internet přes Wifi chytám anténou na střeše domku.Hned na půdě je umístěno AP, od kterého vede kabel s RJ45 přímo do notebooku ( ten má samostatně také možnost chytat Wifi signál- NTB Asus A6T ).

A můj problém/zájem je následující.O dvě patra níže mám další notebook ( také s Wifi- NTB IBM Thinkpad R51 ), který bych chtěl připojit bezdrátově ( pomocí Wifi k přístupu na internet ).Ale signál jako takový nechytám.Co v tomto případě mohu/bych měl dokoupit nebo učinit?Stačí mi i jen zevrubně nastínit- abych měl alespoň představu, co a jak .Předem díky ( oba NTB mají OS XP 32bit - jeden Home, druhý Prof. )
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele zsdx
    Registrace
    Nov 2009

Citace Původně odesláno od pepos01 Zobrazit příspěvek
    Zdravím všechny znalé a obracím se na Vás s prosbou o pomoc a radu.Internet přes Wifi chytám anténou na střeše domku.Hned na půdě je umístěno AP, od kterého vede kabel s RJ45 přímo do notebooku ( ten má samostatně také možnost chytat Wifi signál- NTB Asus A6T ).

A můj problém/zájem je následující.O dvě patra níže mám další notebook ( také s Wifi- NTB IBM Thinkpad R51 ), který bych chtěl připojit bezdrátově ( pomocí Wifi k přístupu na internet ).Ale signál jako takový nechytám.Co v tomto případě mohu/bych měl dokoupit nebo učinit?Stačí mi i jen zevrubně nastínit- abych měl alespoň představu, co a jak .Předem díky ( oba NTB mají OS XP 32bit - jeden Home, druhý Prof. )
    WiFi router /nebo UTP kabel /

Registrace
    Mar 2008

Díky- a je nějaký osvědčený Wifi router?Pohledem je routerů velké množství, tudíž hádám, že mně by postačil i levnější.....

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Díky- a je nějaký osvědčený Wifi router?Pohledem je routerů velké množství, tudíž hádám, že mně by postačil i levnější.....
    V tomto případě bych levnější řešení moc nedoporučil, jelikož potřebuješ vykrýt relativně velkou vzdálenost, což levný router nesplní (špatná kvalita signálu). V úvahu bych bral model Asus WL-500gP V2 (osobně tento model vlastním a v pohodě pokryje 2 patrový domek i se zahrádkou)

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2007

Jako jinde opet zminim TP-Link WR741/841/1043 podle toho co vse od nej chces.

Ma rovnou silnejsi antenu a rovnou podporuje novou normu 802.11n, ceny velmi slusne, kvalita a spolehlivost overena.

Registrace
    Mar 2008

Pokud možno, bral bych ,,něco,, do 1.000,-.

Registrace
    Feb 2008

Pokud možno, bral bych ,,něco,, do 1.000,-.
    Co mám zkušenost, budeš se při pokrytí domku potýkat s nestabilitou a slabým signálem v nejvzdálenějších místech od routeru, ale opět bych sáhl po modelu Asus WL-520gC, s kterými mám vesměs dobrou zkušenost.

Registrace
    Mar 2008

A ten by mi mohl stačit, resp. do kolika metrů je schopen pokrýt signál?Pokud to lze obecně říci.....

Registrace
    Feb 2008

A ten by mi mohl stačit, resp. do kolika metrů je schopen pokrýt signál?Pokud to lze obecně říci.....
    To lze obecně těžko říci, záleží na plno okolnostech (vzdálenost, překážky v cestě, možné rušení, apod). Jelikož je to o 2 patra níže, myslím, že by jsi mohl chytit signál o intenzitě 30 - 50 % (ale na 100 % Ti to samozřejmě neřeknu).
    Pokud někdo potřebuje pokrýt domek, vybírám většinou model Asus WL-500gP V2, u kterého vím že to bez problémů zvládá. S tímto modelem bohužel nemám osobní zkušenost.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Dojigiri
    Registrace
    Jun 2008

Jak zmiňoval Mio TP-Linky, nedávno jsem k příbuzným dával model 841ND (od 741 se liší že má plný N-ko 300 Mbps, 741 má jenom 150 Mbps) a dosah má IMHO velmi dobrej (přes 2 zdi v paneláku v pohodě na nejnižší stupeň výkonu signál kolem 80%).

Akorát se na můj vkus poměrně dost zahřívá (horní plast odhadem tak 50 st.), ale třeba je tak konstruovanej (můj SMC se zahřívá taky celkem slušně, ale tolik ne).

Registrace
    Mar 2008

Díky všem za rady a postřehy.... již mám z čeho vybírat

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2010

Ja muzu z vlastni zkusenosti doporucit D-Link DIR-615. S cenou by ses mohl do tech 1000 Kc bez problemu vlezt. Podporuje 802.11n, takze je o neco rychlejsi nez starsi 802.11g a hlavne ma vetsi dosah. Vyzkouseno v kancelari pres 3/4 zdi, kde ma stale jeste pouzitelny signal... Samozrejme ale bude zalezet na materialu, kterym bude prostupovat, zelezobenovou hradbou se vlny moc dobre sirit nebudou :-) Do rodinneho domku by to ale melo byt OK.

Podobná témata

1. Sdílení internetu přes Wifi
    Od Domingster v sekci Sítě
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 20-08-2014, 17:49
  2. Sdílení internetu
    Od ros124 v sekci Sítě
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 08-01-2011, 21:54
  3. sdílení internetu
    Od martinrehak v sekci Sítě