reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nefungující tlačítko na zapnutí wi-fi

Anford (27)|26.7.2010 17:42
Dobrý den, mám dost velký problém...

Z ničeho nic mi přestalo fungovat u Aceru 4202 WLMi (Windows XP SP3) tlačítko, kterým se zapíná wi-fi, a tak se nemohu připojit na internet, jelikož ho nemohu ani zapnout. Na obrázku vidíte to tlačítko (na pravé straně), dokonce jsem ho i zkoušel trošku násilím zapnout... Notebook už dosluhuje a tak by mi stačilo ještě jednou to wi-fi zapnout, a už bych ho nevypínal...stejně je notebook stále doma na stole v nabíječce.
Jak byste to řešili? Nejde třeba to wi-fi zapnout nějak "softwarově" ve windows?

Děkuji za každou odpověď!;)
P7260197.JPG
EditorPO (2819)|26.7.2010 18:08
pozri sa v priečinku "Sieťové pripojenia" či nemáš wifi zakázané
Anford (27)|26.7.2010 19:12
[quote=EditorPO;391292]pozri sa v priečinku "Sieťové pripojenia" či nemáš wifi zakázané[/quote]

Tím to není... To tlačítko by se mělo po zapnutí rozsvítit oranžově... no a mě se ani nerozsvítí, natož aby mi na obrazovce naskočilo "Wireless enabled"
Richmond (8084)|27.7.2010 13:59
...možná máš ulomenou tu pacičku na který drží tlačítko - pak by to šlo zapnout pouze párátkem/špendlíkem (a vyndaným tím střírným tlačítkem) :notsure
astec (1823)|27.7.2010 15:13
[quote=Anford;391309]Tím to není... To tlačítko by se mělo po zapnutí rozsvítit oranžově... no a mě se ani nerozsvítí, natož aby mi na obrazovce naskočilo "Wireless enabled"[/quote]

A na to jsi přišel jak. Máš tam nainstalované ovladače? Protože jsem to teď testoval a když nemáš ovladače, tak můžeš čudlit čudlíkem jak chceš a ledka se nerozsvítí.
Anford (27)|27.7.2010 18:54
[quote=astec;391445]A na to jsi přišel jak. Máš tam nainstalované ovladače? Protože jsem to teď testoval a když nemáš ovladače, tak můžeš čudlit čudlíkem jak chceš a ledka se nerozsvítí.[/quote]

Teď jsem to kontroloval a ovladače nainstalované samozřejmě mám... Něco musí být s tim tlačítkem, je i takové více povolené, než bylo dříve...
Anford (27)|28.7.2010 22:29
VYŘEŠENO

Bylo to tím tlačítkem... Dneska jsem ho šroubovákem vyrval a mělo zlomenou pacičku, která to wi-fi zapíná...Takže teď už se bude prostě muset zapínat jedině špendlíkem :p
Jendix (3)|17.6.2011 17:42
[quote=Anford;391740]VYŘEŠENO

Bylo to tím tlačítkem... Dneska jsem ho šroubovákem vyrval a mělo zlomenou pacičku, která to wi-fi zapíná...Takže teď už se bude prostě muset zapínat jedině špendlíkem :p[/quote]

ahoj, prosimtě mohl bys mi popsat ten postup toho vypáčení, případně potom způsob jak wifi nahodit.. máme u podobného aceru stejný problém, nechápu kdo to vymyslel.. na mém HP je to daleko lépe, prostě jsou dvě polohy tlačítka a buď je wifi zapnutá a nebo vypntuá.. poslední dobou to šlo čim dál tim hůře zapnout.. až jednou prostě nic..

ideálně kdybys mi udělal fotku jak to teď vypadá.. pro představu.. předem moc děkuju.. ;)
danloop (1)|13.12.2015 12:11
[QUOTE=Anford;391291]Dobrý den, mám dost velký problém...

Z ničeho nic mi přestalo fungovat u Aceru 4202 WLMi (Windows XP SP3) tlačítko, kterým se zapíná wi-fi, a tak se nemohu připojit na internet, jelikož ho nemohu ani zapnout. Na obrázku vidíte to tlačítko (na pravé straně), dokonce jsem ho i zkoušel trošku násilím zapnout... Notebook už dosluhuje a tak by mi stačilo ještě jednou to wi-fi zapnout, a už bych ho nevypínal...stejně je notebook stále doma na stole v nabíječce.
Jak byste to řešili? Nejde třeba to wi-fi zapnout nějak "softwarově" ve windows?

Děkuji za každou odpověď!;)[/QUOTE]

Ano existuje možnost zapnout wifi softwarově. Málem jsem vyskočil z kůže, při instalaci HP 6530b . Drivery nainstalovány ve Win 7 v pořádku vše zapnuté povolené, ale hardwarově wifi vypnutá. Dotykové tlačítko nefční. Wifi pořád oranžová a ne a ne zmodrat :-). Tak po hodinách vztekání, hledání po diskusích na netu, mě napadlo pořádně si prohlédnout podporu driverů na HP. A hle narazil jsem na sekci SOFTWARE - ŘEŠENÍ. http://h20564.www2.hp.com/hpsc/swd/publ ... nvOid=4052 na utilitku HP WIRELESS ASSISTANT . Po instalaci naleznete ikonku v pravo dole v programech po spuštění po rozkliknutí se objeví kýžené chlívečky na vypnutí a zapnutí wifi a bluetooth. :-)