reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Externí zvuková karta pro ntb ?

Sc@rY (78)|26.7.2010 20:04
Zdravím, má cenu pro 5.1 zvuk kupovat externí zvukovou kartu ? Byla by pro repro Genius SW-HF 5.1 6000 k ntb hp 6735s. Je tam " zvuk. karta" ATI SBx00 Azalia.
Pokud ano, stačila by i ta extra levná z dx ? http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.22475
Nebo raději značkovou ?
Maxtor (321)|26.7.2010 20:20
Kupovat to cenu nema.. a uz vubec ne tuhle.. to je spise nejaky spatny vtip, tenhle vyrobek..
Sc@rY (78)|26.7.2010 20:39
Takze stačí ta co je v ntb ?
Maxtor (321)|26.7.2010 20:53
Ja jsem presvedcen, ze bude dokonce radove kvalitnejsi nez tahle klicenka.. na ty Geniusy bych se na to vykaslal.. akorat vyhodis penize oknem.. orientacne lze potom rict, ze vybirat lze s takovyma 2-3 tisicema v kapse.. do te doby vse odpovida kvalite integrovanych zvukovek.. neni-li to jeste horsi.. ale to by chtelo uplne jine repro.. nemusime se bavit o statisicich.. to zase ne, ale rekneme aktivni monitory se slusnym objemem by pro zacatek stacily.. to se ale bavime i tak o stereu, ja nevim, 5x drazsim, ne tyhle geniusy..
xmarek (1676)|26.7.2010 21:18
Obávám se, že notebook nedisponuje 5.1 zvukovým výstupem. Každopádně souhlasím s názorem, že $2.14 za zvukovou kartu je opravdu špatný vtip. Cena minimálně hovoří o kvalitě. A to nemluvím o 5.1 virtuálním výstupu, který je v praxi více méně k ničemu.
Jako minimální investici berte třeba tuto kartu: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=55748 Netvrdím, že je to nějaký Hi-end, ale jak tu již bylo zmíněno, u reprobeden tohoto typu rozdíl mezi lepší zvukovou kartou (5k a více) a touto těžko rozeznáte.
Maxtor (321)|26.7.2010 21:26
Tak jeste trochu jinak.. s temahle bednama nepoznas rozdil mezi integrovanou zvukovkou a nicim.. ani tou externi X-Finou..
Na druhe strane je ale rozhodne treba rici, ze konkretne tahle karta je za ty penize jako externi alternativa, treba uz jen kvuli konektorum, slusna koupe.. zadny okradani.. jestli je ucelem tohohle nakupu, dostat z PC 5.1 linku, urcite si kup tu X-Fi.. je to proste noramni zvukovka, ktera ma ale alespon herni standardy EAX a bude proste hrat a fungovat.. :)
A master volume na karte k notebooku me taky pripada moc fajn..
Sc@rY (78)|26.7.2010 21:48
Jde jen o to jestli ten ntb umí 5.1 nebo ne... Nikde jsem to nenašel. Doposud jsem měl jen 2.1 bedny a chtěl bych už něco lepšího. Je to hodně velký rozdíl dát 3k a 15k. Je mi jasné že to není nic pro audiofily, ale na trošku slušnější poslech to myslím stačí.
Maxtor (321)|26.7.2010 22:09
No ted jde o to kterou myslis.. jestli tu, co jsi postoval v prvnim prizpevku, tak nestaci.. jak jsem psal.. je to nejaky zbastleny ulet, ktery bude mit daleko horsi vystup nez integrovana zvukovka v NTB..
Nehlede na to, ze virtualni 5.1 neni zadne 5.1.. proste to jen uz tak zmrsenej vystup dodelava nejakym SW efektem.. tot vse..
Pokud se ted bavis o te X-Fi, tak ta jo.. podle me z ni budes nadseny.. resp. urcite by mohla poslouzit dobre..
Sc@rY (78)|26.7.2010 22:20
Myslel jsem jestli umí 5.1 i integrovaná v ntb... Ale to asi ne.
Maxtor (321)|27.7.2010 03:56
Jo takhle.. nebudu tvrdit ze ne, ale osobne jsem na vlastni oci jeste takovy NTB nevidel.. :( ..poznas to jednoduse a v podstate neni potreba po tom nejak slozite badat.. kazdy reproduktor, pripadne linka potrebuje minimalne 2 vodice na kanal.. stereo muze mit v zakladu spolecnou zem tzn. stereo linka = konektor s minimalne 3-mi vodici (priklad stereo-jack).. tzn. pokud budes hledat nejaky takovy NTB staci patrat po obrazcich a koukat, kde jsou 3 stero jacky out.. predni L/P, zadni L/P, SUB/Center.. no ale rekl bych, ze tohle sam vis.. proste to odpovida konektorum co mas u repro..

Druhou moznosti je najit notebook a stejne tak bedny, ktere maji vstup/vystup digitalni, v podobe optickeho toslinku pripadne jednoho mono cinch koenktoru.. pres digital jde vicekanalovy zvuk vest taky.. tam uz je to jen otazka navrhu zarizeni vevnitr a obecne norem onoho digitalniho spojeni.. tim chci rict, ze nemusi byt pravidlem, ze pres digital 5.1 dostanes, ale pro orientaci je to minimalne cesta k dalsimu patrani..

Obecne muj nazor ale zni tak, ze vzhledem k tomu co pozadujes (5.1 vystup), bych se na tyhle dramata vykaslal a kdyz uz bych kupoval zvukovku, koupil bych si tu externi X-Fi.. levnejsi slusnou zvukovku asi nesezenes (tady zduraznim, ze ale osobne nechapu nakup tapkovych tech super ultra Creative vytvoru za 3 tisice apod.).. jako externi reseni se to libi i me, odpurci podobnych zvukovek :)
Budes mit krabicku, ktera ti zustane i do budoucna, po vymene notebooku.. pripojit to muzes kamkoli.. konec koncu i k desktopu, kdyby nejaky byl a chtel jsi to pouzit.. ma to kalsicky 5.1 line out (konkretne ve forme 2x mono cinch - predni L/P s dodavanou kabelovou redukci na jack + 2x jack na ten zbytek), ma to primo na sobe master volume, je to Creative, na ktery budou ovladace i pro budouci systemy, ma to EAX pro hry.. za ty penize je to proste pekna zvukovka, ktera nebude zadny zazrak, ale rekneme, ze kvalitnejsi vystup nez integrovany kodeky to mit bude.. to zase jo.. minimalne v otazce odstupu signal sum to neco malo navic prinese.. pro tebe by potom bylo hlavni to, ze budes mit onen 5.1 vystup vcetne EAX norem pro hry..
Sc@rY (78)|27.7.2010 08:31
Ok jen jenom ještě poslední otázka. U repro jsou 3 kabely, jack a 2 cinche. Do zvukovky musí být zapojeny pro dosažení 5.1 zvuku všechny nebo stačí jack ?
Maxtor (321)|27.7.2010 09:18
Koukam ted na CzC na fotogalerii tech beden a vzadu maj normalne 6x Cinch.. na kazdou bednu jeden.. dostal jsi k nim 3 cinch snury + 2x kratkou redukci na jack + 1x dlouhou redukci na jack..
Zvukovka ma predni par v cinch konektorech taky a dostanes k ni taky redukci na jack..

To cele znamena.. predni par muzes z redukci vynechat uplne.. ten zapojis 2x cinch - 2x cinch.. tam neni co resit.. pak si vemes ty dve kratke redukce a dve zbyle cinch snury od beden a temi zapojis do zvukovky zadni par a center/SUB.. hotovo.. na bednach samozrejme vse do sekce AC-3/DVD..

Tady mas odkaz na picture.. 2x mono cesta cinch do prednich + 2x stereo jackovky na zadni a center/sub
http://www.ixbt.com/multimedia/creative/surround51/backb.jpg
Klingacikx (1545)|21.10.2010 10:07
zdravím, potreboval by som poradiť zo zvukovou kartou, budem ňou živiť KRK 6G2, aktuálne ich živý Crative X-Fi Surround 5.1 a tak rozmýšľam nad nejakou lepšou externou kartou. Máte niekto skúsenosti z ESI Dr. DAC nano? http://www.shop.muzikus.sk/index.php?main_page=product_info&cPath=10_269_362&products_id=16659
alebo ESI UMG 96 http://www.shop.muzikus.sk/index.php?main_page=product_info&cPath=10_269_362&products_id=14238
prípadne ak niekto pozná lepšiu tak by som sa rád na ňu pozrel, ide mi hlavne o kvalitný výstup, no a cenu by som si tak predstavoval tých 80-90€