reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Domácí síť

artina (8)|27.7.2010 22:42
Ahoj, prosím o pomoc... Mám doma PC, bezdrátový internet a notebook, u kterého jsem se až donedávna hlásila na internet přes Wifi. Nyní, asi dva dny se mi na notebooku neobejvuje moje připojení. Nevím, jestli jsem já sama něco neprovedla. Prosím o radu. Děkuji
Dojigiri (1629)|27.7.2010 23:31
No, to záleží, co tam přesně máš a jak to máš přesně zapojený :notsure

Na kabelu od antény do internetu by měla být krabička - access point (koukni na něj a napiš co je na něm uvedený za výrobce a model). Od krabičky by vede kabel přímo do síťovky PC, anebo je mezi tím ještě další krabička? (router - pokud jo taky najdi co je to zač)

A ověř si, že na tom NB máš zapnutou wifi (u některých jde vypínat a zase zapínat) - co je to za nb?
artina (8)|27.7.2010 23:48
[quote=Dojigiri;391544]No, to záleží, co tam přesně máš a jak to máš přesně zapojený :notsure

Na kabelu od antény do internetu by měla být krabička - access point (koukni na něj a napiš co je na něm uvedený za výrobce a model). Od krabičky by vede kabel přímo do síťovky PC, anebo je mezi tím ještě další krabička? (router - pokud jo taky najdi co je to zač)

A ověř si, že na tom NB máš zapnutou wifi (u některých jde vypínat a zase zapínat) - co je to za nb?[/quote]
z antény vede krabička přímo do PC, NB je ACER. Na NB občas nějakou síť vidím, ale ne tu moji. Omlouvám se, jsem naprostý laik. Spíš mě překvapuje, že něco fungovalo a už ne:(
artina (8)|27.7.2010 23:49
[quote=;][/quote]
pardon, samozřejmě chybička se vloudila, NB je ASUS
Dojigiri (1629)|28.7.2010 08:50
A na tý krabičce, co je mezi PC a anténou, je co? Výrobce a model by to chtělo aspoň vědět ... ale asi to bude jenom AP, takže pojit se k němu přes wifi asi nepůjde. A z toho nb ses pojila k síti svýho poskytovatele? To by ale muselo být jenom nějak přímo z wifi nb, že chytal přímo signál od poskytovatele ... je možný že třeba změnil vysílací výkon takže už nejde na malou anténu co je v nb chytit.

Pak by bylo potřeba dokoupit wifi router a dát ho mezi PC a tu krabičku od antény. Pak by se nb nastavil aby se připojoval k tomu wifi routeru.