reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pomalý Internet přes SMCWBR14-G2

J.F.K. (2)|30.3.2007 18:53
Zdravím,

jsem připojen k inetu pomocí WiFi (2,4 GHz). Jako AP mám Cisco Linksys WET11. Výstup z tohoto AP je normální RJ45 konektor. Mám pevně přidělenou IP adresu. Na toto rozhraní se běžně připojuji z různých PC = s různými MAC.
Chci síť roztáhnout po domě (hlavně "místní" WiFi k notebooku). Koupil jsem si proto SMCWBR14-G2. Konfigurace proběhla dobře a všechno fungovalo prakticky okamžitě. Akorát "pomalu". Načítání html stránek se viditelně zpomalilo oproti přímému připojení PC do AP. Zkoušel jsem všemožné varianty (s DHCP i bez, s wireless i bez, s firewallem i bez něj, s DMZ ve firewallu i bez,..). Zkouším to teď s jediným kabelem připojeným PC a s vypnutým Wireless. Na SMC mám naklonovanou MAC z PC.
Zdá se mi jako že po restartu SMCWB14-G2 běhá inet ještě slušně ale po načtení několika stránek se zpomaluje. Když spustím měření rychlosti (http://www.dsl.cz, www. rychlost.cz), tak se po několika minutách nedočkám výsledku. Pingy přitom běhají vcelku slušně (stejně rychle jako když připojím PC přímo do AP) - např. na http://www.seznam.cz kolem 18 ms (tzn. i připojení k DNS serveru je dobré).
Jsem vcelku v koncích. Nevím co s tím? Nemá někdo podobné zkušenosti? Mohl by provider rozlišovat mezi PC a routerem?

Nevím. Budu vděčný za jakoukoliv pomoc
Lax (97)|30.3.2007 20:28
No, jestli máš na PC a SMC naklonovanou stejnou MAC adresu, tak to bude dělat neplechu určitě ... To rozhodně zruš.

A co se týká té Wifi - A nepustil sis ji na stejným kanále jako je to od providera? Aby sis nerušil navzájem příjem.

Rozlišovat by samozřejmě mohl, ale rozliší jen různou MAC, co to je za zařízení. Takže pokud by monitoroval připojená zařízení (jako UPS), tak stačí nahlásit, že máš novou síťovku v PC. Ale většina to nesleduje.

Lax
J.F.K. (2)|31.3.2007 08:24
Díky za odpověď,

WiFi nemám vůbec zapnutou. Když jsem to s ní zkoušel, tak jsem si zkontroloval obsazené kanály v okolí. MAC adresu jsem zkoušel originál i naklonovanou, ale pořád nic. Možná nějaký problém mezi routerem SMC a AP Linksys ???