reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

RAMdisk - nejlepší využití?

Sunshine (103)|29.7.2010 13:09
Ahoj,

každý zde jistě ví, že na 32-bit systémech neni plně alokována pamět RAM... Včera večer jsem tak přemýšlel, jak bych mohl využít zbývající pamět pro svůj prospěch. Například na NB jsme jí propustil integrované grafice, tak jsme přemýšle, jeslti by šlo ji propustit i GK.
Začal jsme hledat a jakože už se v oblasti IT pohybuji nějaký ten pátek a něco mi tu už prošlo místností, tak teprve včera jsem narazil na RAMdisk. Když bude rozdíl znatelný, plánuji koupit alespoň 4GB disk, co bude mít rychlejší čtení. :)

Koukal jsme na využití pro TMP a TEMP soubory, stránkovací soubory a swap. Jenže tu vznikají nějaké dotazy.
Bude nějaký znatelný rozdíl, když můžu uvolnit jen něco kolem 700MB jelikož 3327 mam zabráno, respektive vyplatí se to?
Kdybych to využil pro T(E)MP soubory, co se stane když je nepromažu a velikost bude přesahovat velikost RAMdisku, mají nějaké další místo?
Je porgram Gavotte RAMdisk dobrý, doporučite nějaký jiný?
Jsou nějaká další využití RAMdisku při tak malé velikosti?
ex_ (170)|29.7.2010 14:25
[quote=Sunshine;391810]
Začal jsme hledat a jakože už se v oblasti IT pohybuji nějaký ten pátek a něco mi tu už prošlo místností, tak teprve včera jsem narazil na RAMdisk.[/quote]

http://lmgtfy.com/?q=site%3Awww.svethardware.cz%2Fforum+ramdisk
Sunshine (103)|29.7.2010 14:44
Aha, někdo rádoby vtipnej. Myslíš, že jsme si neprošel věci v tomto fóru a na dalších stránkách? :/ Byl bych rád, když se vrátíš k tvému komentování do sekce "Skládka OT aneb pokec o čemkoli".
ex_ (170)|29.7.2010 14:46
Takže si už musel nalézt odpovědi na tvoje otázky. Vše na co jsi se ptal je tam napsáno a neber to nějak zle, ale přijde mi zbytečné zakládat další thread na stejné téma..
Sunshine (103)|29.7.2010 15:40
Prosimtě, kdybych našel odpovědi na tyto dotazy proč bych ais zakládal toto téma? Budu rád když se zdžíš této diskuze... čau.
ex_ (170)|29.7.2010 15:56
[quote=Sunshine;391810]Koukal jsme na využití pro TMP a TEMP soubory, stránkovací soubory a swap. Jenže tu vznikají nějaké dotazy.
Bude nějaký znatelný rozdíl, když můžu uvolnit jen něco kolem 700MB jelikož 3327 mam zabráno, respektive vyplatí se to?[/quote]
Ano, nastav si ho například na cache prohlížeče.
[quote]Kdybych to využil pro T(E)MP soubory, co se stane když je nepromažu a velikost bude přesahovat velikost RAMdisku, mají nějaké další místo?[/quote]
problém není, prostě jakoby dojde místo na disku
[quote]Je porgram Gavotte RAMdisk dobrý, doporučite nějaký jiný?[/quote] z těch free je dobrý
Sunshine (103)|29.7.2010 16:07
No a nešlo to bez toho předchozího sporu? :) Ale ne nebudu provokovat, díky.
Jenže s těmi TEMP soubory, jak problém není? To jako dojde místo a co dál, to mi je jasné že prostě dojde místo. Všude totiž píší, ať si právě tohle uživatel pohlídá, ale nenapíšou proč.
Dojigiri (1629)|30.7.2010 09:43
No, prostě už tam nepůjdou vytvářet další soubory, takže pokud na tom činnost nějakýho programu záleží, tak prostě spadne. Stejně jako by spadnul, pokud by došlo místo v TEMP na C:.

Já používám RAMdisk právě na TEMP adresář, o velikosti 384 MB (používám IMdisk). Pokud nějakej program vyžaduje víc místa v TEMP (např. jako Nero kterej si tam dělá obrazy CD při určitým typu vypalování), tak ho spouštím dávkou která mu před spuštěním nastaví syst. proměnnou TEMP normálně na C:\Temp.
zsdx (2098)|30.7.2010 14:28
[quote=;][/quote]
Zvidava otazka - co udela obsah ramdisku, kdyz dam "Rezim spanku" (=hibernace do souboru) v XP?