reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Načtení poškožené flash karty

whitebeardcz (23)|30.7.2010 09:10
Zdravim lidičky!

Potřeboval bych poradit. Mám docela zásadní problém. Kopíroval jsem si ve svym PDA na kartu nějaký data a došlo k problému. Kopírování se přerušilo a nyní nejde karta načíst. Na PDA se karta sice načte, ale vidim jí jako prázdnou, nejsou tam přístupný data. V systemových nástrojích se jeví jako plná ze zhruba 90%, což je správně, ale na data se nedostanu. Zkoušel jsem si ji načíst v PCčku, ale tam se neobjeví vůbec. Prostě se nenačte. Zkoušel jsem pár prográmků co jsem našel na netu, že dokážou zachránit data z poškozených flash karet, ale ani jeden ji nenašel.

Jedná se o kartu SanDisk 4GB a je to Micro SD (HC) karta.

Nemáte někdo nějakej tríček, jak se na data znovu dostat? Po tomhle pádu jsem tam nic nezapisoval ani nemazal, data tam snad někde jsou, ale root nebo boot nebo partition table nebo bůh ví co tam prostě odešlo. Mám na kartě spoustu fotek co jsem nafotil za dva roky co mam PDA a nemam je bohužel zálohovaný. Je to pro mě celkem důležitý, dík moc za pomoc a zkuste poradit.
Dojigiri (1629)|30.7.2010 09:28
Zkus program Recuva. Jinak by záleželo na tom, co tam bylo za fs, jestli fat, anebo ntfs (ten umožňuje obnovu boot sektoru).
whitebeardcz (23)|30.7.2010 10:18
Jakej je to system už nepovim, jsou to dva roky co jsem to formátoval a nevzpomínam si.

Menší pokrok je na kompu, kde se mi pomocí jiný USB čtečky podařilo kartu aspoň načíst. Pokud rozkliknu ten disk, napíše mi to "vložte disk do jednotky F". Takže se to jeví počítači jako nenaformátovaný hádam.

Recuva mi píše parametr není správný, pokud chci prohledat tenhle disk a dál mě to nepustí. A moc možností co tam dělat dál nevidim bohužel.
Dojigiri (1629)|30.7.2010 13:29
No, potom ještě poměrně dobrý výsledky jsem měl s programem GetDataBack for NTFS, je např. na Hirens Boot CD (existuje i verze pro FAT, ale ta tam myslím není). Nebo TestDisk, taky na Hirens.
whitebeardcz (23)|30.7.2010 15:05
Testdisk jsem už zkoušel, stejně jako teď tenhle GetDataBack bez úspěchu. Najde mi to jenom kompovej disk, nic víc. Karta se mi v notebooku už stabilně objevuje jako vyměnitelný disk, ale při rozkliknutí nejde otevřít, pořád ta samá chyba.

Otevíram tady v práci na XPčkách, bylo mi řečeno, že k flash diskům trochu jinak přistupujou Visty, který mám doma na notebooku, tak vyzkoušim ještě tam, jestli se nepovede dojít někam dál.
whitebeardcz (23)|31.7.2010 09:14
Tak se to povedlo s GetDataBack. Ale musel jsem na notebooku s Vistama. Kámoš mi říkal, že to mam zkusit, že přistupujou k flashkám trochu jinak. A ejhle, opravdu jí to našlo, stejně prázdnou jako ji zobrazilo PDA, ale našlo ji to. Pak už ji našel i GetDataBack a vysosal tam odsud prakticky všechno. Přišel jsem zdá se jenom o nějaký instalačky programů, ale fotky a muzika je v pořádku.

Dík Dojigiri za pomoc!