reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Gigabyte A-770T-USB3

cholik (7)|30.7.2010 14:27
Zdravím, koupil jsem si novej PC, po naistalování win a ovladačů jsem si nainstaloval SpeedFan. Ukázala se mi teplota na severnim můstku 83°C!!! Podle mě docela vysoká teplota, máte s tim někdo zkušenost? Nechci tu desku odpálit a zároveň se mi nelíbí, že to tak topí, bez jakékoliv zátěže.
Psal jsem na podporu gigabytu a tam mi napsali, že max. teplota je 105°C

CPU: AMD Athlon™ II X4 Quad-Core 640 3,0GHz 2MB cache 95W socket AM3
MB: GIGABYTE Sc AM3 770T-USB3, AMD 770, DDR3
RAM: DIMM DDR3 2GB 1333MHz CL7 KINGSTON HyperX
Zdroj: COOLERMASTER zdroj 400W eXtreme Power Plus
Case: COOLERMASTER case Elite 334, ATX, black
HDD: WD CAVIAR BLUE WD1600AAJS 160GB SATA/300 8MB cache
Raid HDD: 2x WD CAVIAR GREEN WD10EARS 1TB SATA/300 64MB cache
chladič CPU: COOLERMASTER chladič Hyper TX3,socket 1156/775/AM2/AM3/939/754 s.silent 22dBA
Zepředu mi nasává vzduch 120 mm větrák od coolermastera (chladí HDD) a vzadu to stejnej vyfukuje ven.

Máte tu desku někdo? Jakou máte teplotu vy?
Díky
matyyy (2527)|30.7.2010 14:42
změř laserem teplotu chladiče na severním můstku speedfan může klidně kecat
když není lasermetr tak zkus prstem jestli ho tam udržíš

jinak zbytečná panika GB tu desku nějak nadimenzoval a dává záruku že 3roky vydrží
cholik (7)|30.7.2010 14:49
:mistake Zapomněl jsem napsat, že teplota asi doopravdy sedí, prst se na tom udržet nedá a už při tom, jak se k chladiči blížiš, tak je cítit, že je to fakt horký.

no snad máš pravdu ;)
Jandaskunk (2330)|30.7.2010 15:23
To je běžné měření na TMPIN2, ukazuje to i HWmonitor, nejspíš je to severní můstek a ukazovalo mi to už u dvou GB desek takhle a žádný problém. Jednou jsem to zkoušel měřit laserovým teploměrem do ucha (:D) a ukázalo mi to něco přes 50 stupňů, ruka se na tom udržet nedá, to je fakt, ale to bych viděl spíš k těm 60 stupňům.

Jinak cítit, že je to horký to bude ten vzduch tam, protože to je takový blbý místo, kde z jedné strany je procesor a z druhé GK a moc vzduchu tam většinou neproudí, takže tam je hodně teplo..
cholik (7)|30.7.2010 19:28
Tak přeměřeno laserovým teploměrem od HPI a teplota... 67°C to už jsem schopnej akceptovat. :) Eště zkusím usměrnit airflow, resp. zkusim polepit díry v bočnici, snad to pomůže. :thumb
|Mio| (1333)|30.7.2010 20:50
No me se ta teplota nezda normalni, do 50 st mozna, ale v idle nad 50 je hodne podezrele, zrovna testuju plne vytizeni pri taktovani vcetne grafiky naplno a mrkni na screenshot, a to je postarsi 790FX. GA- MA790fx-DS5
Jandaskunk (2330)|30.7.2010 20:54
Jak říkám, je to na mnoha deskách Gigabyte, už to tu někdo řešil....podle mě je to chyba čidla...

Navíc se mi zdá, že ty tam tu teplotu nemáš....já mám 3 teploty nad Core, Temp1, temp2 a Temp3 (a u tý je 80 stupňů)
|Mio| (1333)|30.7.2010 21:21
Je jedno kolik mu ukazuje cidlo kdyz to zmeril teplomerem a ma 67 stupnu !!!!

A to je teplota na povrchu chladice, na chipsetu bude tech 80 !!!

Jinak to ze Temp3 na deskach Gigabyte keca muzu potvrdit, na obrazku mam samozrejme ty temp prejmenovany na polohu cidel.
Jandaskunk (2330)|30.7.2010 21:32
Ale chápej, že ty tam tu teplotu nemáš, máš tam jen dvě teploty....já tam mám 3, jedno je čidlo, který má 37 stupňů (nejspíš někde na desce, možná jižní můstek nevím - to bych řekl, že je to tvoje čidlo "Chipset" - u mě je to TMPIN0 v HWmonitor), pak TMPIN1, což je čidlo procesoru a TMPIN3, který má kolem 80 stupňů a to bych řekl že je NB....

Každopádně to mám takhle u dvou desek Gigabyte, jedna jede v pohodě už rok a půl (MA770-DS3 r. 2.0) a druhá je dokonce reklamovaná (vyměněná) a ukazovuje to jak ta nová, tak to ukazovala i ta předtim (MA770T-UD3P r.1.0).

A řekl bych, že tvoje deska tam to čidlo ještě nemá, protože to je ještě starší jak ta moje stará (ta tvoje má SB600, moje SB700 a novější iTE čidlo). Může si na tom klidně vyměnit pastu, ale neřekl bych, že se to nějak rapidně změní a taky bych neřekl, že to je nějaká extra vysoká teplota, která by byla nebezpečná. Schválně si zkus změřit tvůj NB....

EDIT: Temp3 je právě to s 80 stupni, co má jisto jistě i cholik
Richmond (8084)|30.7.2010 22:17
Mno na levnejsich deskách od GB bývalo jedno čidlo nezapojené (ukazovalo buď haluz typu -127/127 nebo něco kolem těch 80, ale neměnilo se), další typy měly čidlo v blízkosti I/O chipu (to je ten s nápisem ITE) - podobně to měly i levný Asusácký desky s ATI chipsetama - tuším na ITEněco20. Těch 80 to klidně mít může.

edit: stupně bych asi moc neřešil - záručák snad máš, to že se peče stejně nijak moc nevyřešíš dokud teplo neodvedeš nkam do prostoru heatpipou což nebude jednoduché nebo levné...
Jandaskunk (2330)|30.7.2010 22:21
U těch čidel, se ty teploty mění (i u toho s kolem 80 stupňů), ale taky bych to nějak neřešil, funguje to normálně.
Richmond (8084)|30.7.2010 22:27
Je fakt, že většinou pod ten pidi chladič naplácaj 3mm žvejkačku takže máznout pod něj normální pastu nějakej ten stupínek dolu srazí. Holt daň za levnou desku...
BTW našel jsem to čidlo:
|Mio| (1333)|1.8.2010 11:35
[quote=Jandaskunk;392135]Ale chápej, že ty tam tu teplotu nemáš, máš tam jen dvě teploty....já tam mám 3, jedno je čidlo, který má 37 stupňů (nejspíš někde na desce, možná jižní můstek nevím - t[/quote]

Nauc se poradne cist prispevky:

1. Zakladatel tematu a tazatel se nebavi o TMP3 ale o teplote na severnim mustku
2. Tazatel si tu hodnotu dle vyse uvedenych rad OVERIL TEPLOMEREM !!!
3. Screenshot jsem uvedl pro ilustraci teploty severniho mustku.
4. Potvrdil jsme ze uvedene cidlo ukazuje nesmysly, ovsem na screenshotu ho samozrejme nemam zobrazene, protoze je nesmysl mit zobrazenou nesmyslnou teplotu.

Takze muj zaver je, ze pokud je teplota chladice chipsetu namerena laserovym teplomerem v idle 67 stupnu jak uvedl, tedy skutecna teplota je o neco vyssi, tak to neni normalni a je potreba to resit.

Resit se to da bud reklamaci rovnou, ale to je tak 50:50 a nebo spolehnout na to ze chcipne jeste v zaruce a vubec se nezabyvat jeho chlazenim. Proste at umre nez vyprsi zaruka. Treti moznost je podmaznout pasiv a dat na nej aktiva, cimz by teplotu srazil a prodlouzil tim zivotnost, ale stejne to umre drive nez normalni kus.
Jandaskunk (2330)|1.8.2010 22:24
Chápej mě, já to měřil teploměrem do ucha (takže to nemůže měřit přesně) a změřilo mi to něco přes 50 (očekávám teplotu vyšší kdybych na to měl pořádnej laser) a je to zatím u tří desek Gigabyte a nic s tím není. To čidlo nemusí nutně ukazovat blbost, ale může lehce nadhodnocovat, rozhodně bych neřek, že na tom chipu bude mít o 13 stupňů víc než na chladiči. Zkus si sám změřit kolik máš severní můstek (čekal bych víc jak 45 stupňů i když to máš líp chlazený). Navíc ta 770T-USB3 má úplně stejnej pidi chladič (žádnej odvod heatpipe) na NB jako ta moje deska (stejná, akorát UD3P), Gigabyte říká, že maximum je 105 stupňů. Je to NB, je stavěnej na vyšší teploty než CPU, přes něj jde skoro všechno (přes NB).... Takže reklamaci neuznaj, možná to tak max vyměněj a bude to mít to samý, rozhodně bych neřek, že mu to chcípne.

Jak už tu psal richmond, co může udělat je to, že to přepastuje...
|Mio| (1333)|2.8.2010 21:49
To ze mu s Gigabyte napsali ze maximum je 105 st neznamena ze je to provozni teplota, tu si muze najit na strankach AMD v datasheetu, a s jistotou lze rici ze kdyz je povrchova teplota zebrovani chladice pres 60 stupnu v IDLE, je to spatne.

AMD 770 je orizkutej 790X/FX viz nejake info http://ixbtlabs.com/articles3/mainboard/amd-770-790-chipsets.html

Ma TDP 10W, to znamena ze IDLE ma tak malou spotrebu (pod 10W) ze by vubec zadnej pasiv nepotreboval, z toho je jasny ze namerena teplota teplomerem je moc vysoka. A jak znamo vyssi provozni teplota znamena nizsi zivotnost. S linearnim rustem dlouhodobe provozni teploty se exponencialne zkracuje zivotnost dane soucastky, ano u Duronu na 130 nm bylo mozne dlouhodobe jet na 80 stupnich, ale u 65nm technologie s TDP 10W se s takto vysokymi teplotami nepocita, provozni teplota ma byt do 60 stupnu v burnu, nikoliv pres 60 v idle.

Prusvih je ze je to proste smula narazit na spatnej kus ktertej se prehriva, nejspis ma vyrazne vyssi spotrebu, ale zaroven neni uplne vadnej. Ja kdyz takhle koupim neco co neodpovida predpokladanym provoznim parametrum, obratem to v terminu 14 dnu vratim a kupuju jinej kus.

Jenze ted se da jen reklamovat a zalezi na nalede technika jestli to uzna nebo ne. Vsadil bych na velmi podrobny popis reklamovane zavady a dolozeni zkusenosti provoznich hodnot od jinych uzivatelu s bezvadnym kusem, ale i tak je vysledek nejisty.
Richmond (8084)|2.8.2010 22:53
10w bez chladiče = jistá smrt
Např. C7-M ULV s TDP 5w (+/- 0.8v) se chladí tímhle směšným heatsinkem ne-nepodobnýmm tomu co má na desce


Chladič je prostě dimenzován na to aby přežil ty dva-tři roky (a v reálu to asi i vydrží, pokud narazí na horší kus s tzv. voltage leaking problémem tak se odporoučí do roka, nicméně má záručák že?). V minulosti se objevilo už pár topících chipsetů, které byly chlazeny podobnými mikro chladiči a světe div se, některé žijí dodnes. Co se chlazení týče tak je jasný, že tohle nemůže vydržet když do něj pustíš nějaký ten čtvrvolt navíc - ovšem tohle není oc deska. Holt všechno má svojí cenu ;)
Jandaskunk (2330)|2.8.2010 23:47
Těžko vadný kus, protože u mě mají takovou teplotu 3 desky (jedna reklamovaná výměnou) od GB, takže jsou asi všechny vadné? MA770-DS3 r.2.0, na NB se nedá udržet prst, běží v pohodě rok a půl. MA770T-UD3P (má stejný chladič jako USB3), kupováno v říjnu, nedal se na tom udržet prst, reklamováno kvůli problémům s RAM (problémy s pamětmi v druhém slotu na 1600MHz, vyměněna deska a problém furt stejný.....holt kombinace Gigabyte a pamětí Zeppelin, kompabilita), vyměněná deska, na NB se nedal udržet prst.

U všech tří desek to měří okolo 80 stupňů (TMPIN2, teploty se mění v závislosti na ofukování větrákem......TMPIN0 je čidlo někde na základní desce, TMPIN1 je deklarováno jako čidlo CPU, všechno řídí čip iTE a kdo ví jaká je tam přesnost....na CPU používám raději čidlo v čipu).

Jsou to lowend desky a tomu odpovídá také chlazení (které mi např. u GB připadá v lowendu horší jak např. u ASUSu). U toho modrého chladiče na novějších deskách bych pochyboval vůbec o nějaké pastě (já osobně jsem ji ale neměnil - jsem líný to znova všechno montovat :) -, ale až najdu čas a chuť, tak to udělám), chladič je dost vrtkavý a pohne/naklopí se už když se o něj jen lehce zavadí a pak se zas vrátí na místo. Na žádné překotné taktování to určitě není, ale na obyč používání to stačí a GB na to má 3 roky záruku, tak to něco vydržet musí....
|Mio| (1333)|3.8.2010 09:00
O Temp3(TPM2) cidle se tu nebavime, neni to cidlo cipsetu a na skoro vsech deskach od Gigabyte ukazuje vysokou teplotu.

BAVIME SE O TEPLOMEREM ZMERENE POVRCHOVE TEPLOTE CHLADICE CHIPSETU.


TDP 10W znamena ze maximalni mozna hodnota, v idle to je vyrazne mene proto zminuji o tom ze v IDLE by nemusel mit chladic vubec a neusmazil by se.
Jandaskunk (2330)|3.8.2010 11:04
Tak když to podle tebe je tak vadné, tak proč tu tvrdíš, že chipset má 80 stupňů??? Co jinýho by to bylo, ta teplota na něm se mění (na tom čidle), když mám např. box chladič a ten se rozjede na větší otáčky, to znamená i větší ofuk okolí (tzn. i NB), tak to klesne i na 79 stupňů (někdy to přesahuje na 82 stupňů)....když jsem hodil u svého PC tower chladič na CPU, tzn. menší ofuk NB, tak se na něm teplota zvedla a pohybuje se okolo 80 - 82 stupňů. Chápu že nebude úplně přesné, tzn. že teplota může být nižší, ale tím, že se teplota mění, tak to dokazuje, že alespoň funguje reakce. Všechny tři chladiče jsou tak horké, že na něm nejde udržet prst, měřil jsem to akorát teploměrem do ucha (takže jsem nečekal nějaké přesné výsledky) a teplota byla asi 57 stupňů a vím, že ten teploměr na tohle měření není, a že měří trochu míň.

Z těch ostatních dvou čidel není ani jedno na chipsetu, už vidím jak by měl chipset 35 stupňů a nešel na něm udržet prst.....můžeš si to vyzkoušet bez chladiče, chtěl bych vidět jak dopadneš....

A kolik máš ty teploměrem změřenou teplotu na NB??
Richmond (8084)|3.8.2010 11:05
[quote=|Mio|;392711]
TDP 10W znamena ze maximalni mozna hodnota, v idle to je vyrazne mene proto zminuji o tom ze v IDLE by nemusel mit chladic vubec a neusmazil by se.[/quote]
No nevím jak ty, ale já se celou dobu bavil o SOUTHBRIDGE a ne o celym CHIPSETU (nějak mi nepřipadalo logické bavit se o více chipech). Jinak nevím co si pod pojmem "chipset" představuješ, pevně věřím, že taky SB s pidi chladičem (ten na NB neni pidi, viz. příspěvky od samého začátku) :rolleyes:
pheno (52)|3.8.2010 16:35
Dobry den, taky mi cidla ukazuji divne teploty. Nevim jestli je to primo teplota nb, pri startu je na TMPIN3 79°C. Jinak je tam vzdy 80°C a krom toho startu se to nijak nemeni. Teploty nahore od TMPIN 3 jsou asi HDD a dale nevim. A ta silena teplota pod TMPIN3 je asi nejaka chyba. Zakladni desku mam Gigabyte GA770T-USB3.


EDIT: Jinak nekdo tady psal o speedfanu a o cidle TEMP3, ukazuje pry kazdemu 80°C, takze i ja se hlasim ke stejnemu vysledku. Dodavam screen speedfanu.
mb.png speedfan.png
Richmond (8084)|3.8.2010 17:15
Jj, to je přesně ten případ co jsem popisoval já včetně tý haluz teploty (a IO chipu) ;)
pheno (52)|3.8.2010 18:08
Takze je to nejaka chyba a nemel bych se niceho obavat, nebo tam ta teplota opravdu je?
Richmond (8084)|3.8.2010 18:37
Podle mě tam kolem těch 60-70 bude ;)
Jestli dáváš desce "kouř" včetně zvyšování voltáže tak bych se bál, pokud ne tak bych se bál míň. Mě by spíš vadilo hledání softwaru, který by ukázal opravdovou teplotu což ovšem pramení z konstrukce desky a jejího osazení. Určitě bych ale netrnul hrůzou - už jsem viděl extrémnější případy ;)

PS: zrovna já patřím do té kategorie lidí, kteří si raději připlatí za spolehlivé chlazení (plně si uvědomuju kolik stojí spolehlivost, resp. "pocit bezpečí a klidu" :) a kolik je s tim práce)

edit: Tenkrát jsem psal autorovi SF ohledně teploty a ten mi napsal, že to ITEčko je zapojeno u každýho výrobce jinak, má jiný ofsety, jinak zapojenou regulaci apod. - ostatně nic nebrání stáhnout si z www utilitu na prohledání čidel a následně mu poslat log - nebo mrknout jestli někdo pro tuhle desku nemá nastavení
pheno (52)|3.8.2010 19:04
No tak podle toho co sem se lehce dival na internetu i tady na SHW tak tento "problem" ma spoustu lidi, takze by to snad nemel byt duvod strachovat se, ze deska se muize kazdym okamzikem znicit...

BTW: Ve screenu z AMD OverDrive je videt frekvence pameti okolo 700MHz, ale mel bych mit 1333MHz konkretne Zeppelin. Nevite kde je problem?
Richmond (8084)|3.8.2010 19:34
Vynásob to 2x (DDR = Dual Data Rate) ;)
|Mio| (1333)|3.8.2010 21:29
Nemuzu si pomoct ale zadna komponenta na me desce nema pres 60 stupnu a presto na temp3 je 84 stupnu, pride mi to jako kdyz celej vstup zakoncili obyc rezistorem a ty vykyvy hodnot jsou zpusobene zmenou jeho merneho odporu v zavislosti na okolni teplote, ale neni k tomu udelana prislusna kalibrace. Mozna je branej jako referencni vstup.

Richmond:
No, ja se bavim o NB, ale totez ohledne mozneho vadneho plati i pro SB, z zadneho prispevku jsem nevycetl kde to meril tim teplomerem, taky je muze mit vsechny propojene HP jak to je v manualu k te desce, mimochodem na moji mam SB uplne zabarikadovanej grafikou viz foto a o prehrivani se neda vubec mluvit, na dotek je uplne normalne teplej a nic vic. On ma o generaci vyssi SB710, takze pokud neni vadnej nemuze na tom byt hur.
Jandaskunk (2330)|3.8.2010 21:59
USB3 deska má stejný chlazení jako moje UD3P a žádný heatpipe tam nejsou....SB ten je i u mě v pohodě, na dotek teplý, ale NB je horký, každopádně takhle to bylo u 3 desek gigabyte co jsem měl/mám (všechny stejný lowend)....rozhodně bych to ale neviděl tak, že je to důvod k reklamaci. Pokud si chce trochu polepšit, tak by měl vyměnit/dát tam nějakou vůbec teplovodivou pastu na tom pasivu/čipu, samozřejmě v odpovídajícím množství (ani moc ani málo, tenký film) a nebo pak jedině tam předělat chlazení, ale podle mě to není nutné. Je to prostě lowend a ta deska není určená na nějaký extrémní zvyšování napětí a taktování....

Mio: A jak je to teda u tebe na NB?? Ty už tam máš HP, tak bych rád věděl, jestli je v tom nějaký rozdíl....pokud nemáš teploměr, tak alespoň na dotek.
|Mio| (1333)|3.8.2010 22:12
Ja mam na NB 35-45 stupnu na cidle dle zateze, primo na nej nefouka ale neprimo mirne ano. Viz foto. Je na dotek horky, ale ne neprijemne ruku bez problemu udrzim, nemam poradnej teplomer, naposledy jsem mel firemni termokameru, skoda ze me nenapadlo udelat zaznam.
Jinak v anglickym manualu 770T-USB3 je ta deska vyfocena v provedeni s pasivy spojenymi HP, zajimalo by me jestli je tak i nekde prodavaj :-)

Jandaskunk (2330)|3.8.2010 22:20
Jestli je horký při 35, tak to čidlo buď ukazuje blbosti, nebo to není to čidlo, který si myslíš. Jak říkal richmond, jedno čidlo je na základní desce blízko toho čipu iTE. To čidlo je taky např. v Everestu označeno jako Základní deska (v Everestu to třetí čidlo s 80 stupňama ani není)

EDIT: Jinak v tom manuálu, to je pouze ilustrační fotka, abys věděl, kde hledat označení revize.....je to naprosto jiná deska....hlavní je, jak vypadá fotka u specifikací na stránkách...
Richmond (8084)|3.8.2010 22:35
Jenomže Mio má GA-MA790FX-DS5 - tj. propojený heatpipou :rolleyes: Tak to mam taky a nepřeleze mi to 45 v těch nejhorších parnech s pouze jedním out fanem :rolleyes:
Nijak blíž jsem tu desku nezkoumal, ale kdybys napsal co to má za I/O chip tak se tžeba dobereme k nějakýmu zavěru ;)

edit: + má ještě nb chladič na šroubech - to je taky lepší kvůli přítlaku
|Mio| (1333)|3.8.2010 22:36
Nevyjadruju se presne, pocitej ze to horky je napsano proto ze je to teplejsi nez to teply predtim na SB, neobavam se ze by ty teploty neodpovidaly, udrzuju na vsech hlavnich komponentech teplotu okolo 38 stupnu, na omak je to teplotne velmi blizke a je to dost nezavislych cidel aby se vyloucila chyba cidel. Celkem 4 v discich, core v procesoru a 2 realna na desce. + Grafika, ale tam se blbe saha.

EDIT: MAM DS5, nikoliv DQ6 a ten pasiv ma mensi plochu a HP zase zivi z druhe strany napajeci obvody, ty hrejou vyrazne vice. A ani nemluvim o te minimalne milimetr vysoke zvejce na NB misto pasty.
Richmond (8084)|3.8.2010 22:46
[quote=|Mio|;392899]EDIT: MAM DS5, nikoliv DQ6 a ten pasiv ma mensi plochu a HP zase zivi z druhe strany napajeci obvody, ty hrejou vyrazne vice. A ani nemluvim o te minimalne milimetr vysoke zvejce na NB misto pasty.[/quote]
Neživí - hp se ohřeje dole a odvede teplo výš do toho heatsinku co je na mosfetech - to je fyzika, opačně to nefunguje... Já mám taky žvejku (prdím na to, desku mám kdyžtak ještě jednu ;)).

edit: Co tam máš za I/O? Kde máš čidla (vypadá to většinou jako to na fotce co jsem dával nahoře)?

Můžou být samozřejmě od jinýho výrobce, ale na GB většinou najdeš právě tyhle ;)
|Mio| (1333)|3.8.2010 23:05
No ta HP je vodorovne jako cela deska, odvadet neco nekam vyse moc fungovat nebude, i kdyz vzlinani bude castecne fungovat.

Chip je IT8718F hmm, tak koukam ze hledam neco jinyho.

Neni sanc, musel bych rozebrat vsechno abych se k desce poradne dostal, v mem skrinovem "case" moc prace a bohuzel z maker forek to nevyctu, nejsou dost kvalitni.

Tak ve spodni casti desky neni nikde. Od urovne grafiky se nedostanu.
Richmond (8084)|3.8.2010 23:24
HP fungujou dobře, neboj ;)
Na to I/O (tedy IT8718F) je právě teprve připojenej šváb s čidlem (v drtivý většině Dallas, do vzdálenosti 5cm od I/O, ale může být klidně úplně jinde)

edit: zkusil jsem vzít první desku co mám při ruce a voilá

edit2: jako kdyby někdo našel nějakou detailní fotku těch desek nebo je hodil do skeneru tak by se určitě ty sensory našly ;)

edit3: šmarjá Mio teď jsem se podíval s čím to porovnáváš :eek: :mistake Vždyť máš od oka 3x větší plochu + 2 HP, na SB 2x větší a měděnou :rolleyes:
IMG_0965.jpg
cholik (7)|18.8.2010 12:07
Tý jojo.. tady se to rozjelo. Stále mam teplotu 80°C i po usměrnění toku vzduchu skříní, asi to tak jednoduchý nebude. :D Ale podařilo se mi uzmout desku GA-P35-DS4 a na ní je chladič s heatpipe, takže doma porovnám s mojí a třeba po mírnejch modifikacích si to sedne na tu moji a uvidim, bylo by to bomba. Jinak vím, že je to lowend deska, bohužel jsem ve finančnim presu a musim jet taky trochu na peníze a přetaktovávat na týhle desce nebudu. Navíc to mam stejně jenom na fotky, max na pár her a to je vše. :) Myslim že tahle deska mě plně dostačuje. Dám kdyžtak pak info jak to dopadlo s výměnou. :thumb
cholik (7)|18.8.2010 12:09
[quote=pheno;392835]Takze je to nejaka chyba a nemel bych se niceho obavat, nebo tam ta teplota opravdu je?[/quote]

Ta teplota tam asi bude, nevim jestli přesně 80 a nebo míň ale měřil jsem to viz. citace.

[quote=cholik;392106]Tak přeměřeno laserovým teploměrem od HPI a teplota... 67°C to už jsem schopnej akceptovat. :) Eště zkusím usměrnit airflow, resp. zkusim polepit díry v bočnici, snad to pomůže. :thumb[/quote]
Jandaskunk (2330)|18.8.2010 14:18
Ty NB mají vysokou teplotu a budou ji mít furt, když tam nasadíš chladič s heatpipe (ale pochybuju, že tam půjde dát, protože ty nový chladiče na AM3 desky - ty levný - mají úplně nějaký jiný úchyty...), tak to půjde možná o pár stupňů, žádný zázraky nečekej a podle mě je to taky zbytečný. I kdybys chtěl taktovat, tak to půjde, já taktuju a teplota na čidlu se ani nehla, furt to ukazuje podobný teploty a žádná nestabilita není (voltage na NB teda neměním, mám jenom lehkej přetakt, nepotřebuju to taktovat pro soutěže....). Nejlepší co můžeš udělat je to přepastovat (nějakou pooužitelnou pastou např. MX-2), pokud to zvládneš.
Richmond (8084)|18.8.2010 14:35
Copak o to, úchyty jsou ok, ale ty rozteče a součástky kolem většinou vadí :thumbdown
Jandaskunk (2330)|18.8.2010 14:36
[quote=Richmond;395965]Copak o to, úchyty jsou ok, ale ty rozteče a součástky kolem většinou vadí :thumbdown[/quote]

No tak jsem to myslel, jsem zrovna nemohl přijít na to správný slovo (rozteče :)) :)
cholik (7)|20.8.2010 14:32
Tak roztreče jiný a někde chyběly díry na desce, ale jinak by tam šla... :) No tak přepastujem, až pořídim dobrou pastu.:runaway
Jandaskunk (2330)|20.8.2010 15:10
Jakou máš pastu nyní? Pokud máš nějakou svou kupovanou, tak bude všechno lepší než ta žvýkačka, co tam mají.
cholik (7)|20.8.2010 18:10
Ja mam pastu COOLERMASTER HTK-002.
Jandaskunk (2330)|20.8.2010 18:40
Já si myslím, že by jsi ji mohl použít, ale dávej akorát bacha ať ti nekápne někde vedle (ale je nevodivá, takže by to tak vadit nemělo, ale nějaký velký kápance jo :)), dávej fakt jen trošek a rozetři pouze po tom IHS toho chipu (tzn. jen to, co kryje čip a ne tu destičku okolo, ale to asi víš :)). Samozřejmě původní "pastu" odstraň, nejlépe lihem.