reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Chybové hlášení u Radeon 9550

milees (43)|31.3.2007 12:24
Vyjíždí mi chyb.hlášení že systém Windows byl ukončen a potíže způsobil pravděpodobně soubor ati2dvag a resetuje se mi pc.Ovladač jsem přeinstaloval a stále problémy přetrvávají.Stane se mi to někdy i 5x za den.Díky za radu PS:mám i foto celého chyb.hlášení.
P@pi (1519)|31.3.2007 12:30
Všechno co nám pomůže sem... :D

Jinou verzi ovladačů jsi zkoušel? Vypnout fastwrites? Ovladače čipové sady?

Co máš za PC (čipovou sadu?).
milees (43)|31.3.2007 12:57
K8M800-MLVF a zkoušel jsem nainstalovat 7-3_xp_dd_43737 z http://ati.amd.com/support/drivers/xp/radeonx-xp.html a to mi zase hlási jiné chyb.hlášená,tak jsem to odinstaloval.Kde se vypíná ten rychlý zápis Fastwrites?
P@pi (1519)|31.3.2007 13:14
Tak předně si stáhni Rivatuner, nainstaluj ho. Potom dej ten trojúhelníček co je vedle názvu a vlastností čipu a klikni na tu grafiku (první ikona). Dole dej install a u AGP fastwrites dej force off. Restart...

Zkus starší ovladače (před verzí 6.6).

Máš nainstalovaný .NET framework?
milees (43)|31.3.2007 13:16
Předem díky,vše vyzkouším a pak napíšu.
pegy (757)|1.4.2007 23:51
[QUOTE=milees]Předem díky,vše vyzkouším a pak napíšu.[/QUOTE]

Zakladom spravneho fungovania ATI ovladacov, je NetFramework 2.0, to je podstatne v druhom kroku radim odinstalovat komplet ovladace cez Ovladaci panel/Pridanie alebo odstranenie programom, tam si najdi ATI a vsetko ohladom tochto odinstaluj, po restarte mozes s instalaciou novych ovladacov. PS: Mas nainstalovany SP2?
milees (43)|1.5.2007 17:21
Myslíte někdo že by to mohlo být i tím,že mám LCD televizi píchnutou do DVI výstupu a zároveň monitor do VGA výstupu?
milees (43)|13.5.2007 17:04
Obraz mi stále zhasíná a už nevím čím by to mohlo být.Při instalaci mi to dává na výběr instal radeon drivers nebo FireGL Drivers.Poraďte někdo čím by to mohlo být že mi zhasíná LCD TV...díky.
P@pi (1519)|13.5.2007 17:15
FireGL drivery? FireGL jsou profesionální grafické karty v jiné cenové kategorii než jsou běžné grafické karty. Takže pokuď máš Radeona, drž se ovladačů Radeon. Trochu nechápu, kde se tě to může ptát. Normálně to teda na výběr nedává.

Nemáš jiný monitor na odzkoušení?

A navíc jsi původně popisoval jiný problém než zčernání obrazovky...

Napiš celou sestavu.
milees (43)|13.5.2007 20:13
Při instalaci grafické karty se mě to ptá jaký ovladač instalovat.Ta hláška která se mi objevovala už se neobjevuje,ale teď mám tento problém,tzn.zhasínání LCD TV.Ten samý problém mi to dělá i na obyč monitoru.Po probliknutí LCD TV jsem nucen resetovat PC,protože na nic nereaguje.
ICEBOSS (3435)|22.5.2007 10:24
v BIOSu
AGP prepni na 4x
vypni fast writes

odinstaluj vsechny ovladace a pouzij nejake vhodnejsi na 9550, treba catalyst 5-11 s obycejnym Control panelem (tedy bez nenazraneho CCC)
belialeczek (3)|27.6.2007 19:38
mám stejný problém: při jakékoli hře (ET, WoW, Last Chaos...) se po chvíli - někdy 15 sec, někdy aji 3 hodiny - se obraz "freezne" a najede "No signal" na monitoru... pokud mám zaplou hudbu tak ji slyším ještě další 2-3 vteřiny a pak aji ta přestane, počítač utichne a nezbývá než tvrdý restart :/
dřív jsem míval Radeon 9600 než mi odešel, s tou nebyl žádný problém... od té doby (2 měsíce+-) mám Radeon 9550 128MB a dělá to tohle.. zkoušel jsem nejnovější ovladače z offic webu, ovladače z přiloženého CD ke grafice, catalyst, omega drivery... nic :(
sestava: MSI KT6V, Athlon 2200+, 2*256MB, Radeon 9550 128MB ...LCD mám na analog.
jsem celej nešťastnej, zkoušel jsem aji kompletní formát disku, reinstall XP se všema aktualizacema (předtím jenom SP2 bez záplat), zkoušel jsem S i BEZ zaplého FastWrite v biosu, S i BEZ vertical synchronizací...
chlazení je taky ok - pasivní chladič při hraní 54° jsem nahradil větráčkem 51° a žádná změna

PROSÍM POMOOOOOOC :(

ps: mám aji .NET 3.0
-HoNY- (557)|27.6.2007 20:23
[QUOTE=belialeczek;39941]mám stejný problém...
sestava: MSI KT6V, Athlon 2200+, 2*256MB, Radeon 9550 128MB ...[/QUOTE]
Co jo to za značku Grafiky? (Sapphire, HIS, Gigabyte,...)
Zkontroluj, jestli je to vypnutý Catalyst Control Center / Catalyst Control panel
Nebo to můžeš udělat přes Ati Tray Tool
http://www.guru3d.com/article/atitraytools/189/

Omega Drivery jsi zkoušel?
http://www.omegadrivers.net/ati.php
(Doporučuju starší založený na Catalystech 5.xx)

Pokud i to nepomůže, existuje i brutální sado-maso způsob:
1. Ve složce "Windows\System32\drivers" smažeš všechny soubory obsahující slovo "ATI"
2. Restartuješ
3. Nainstaluješ ovladače chipsetu, v tvém případě doporučuji VIA Hyperion 4.53-55
4. Restart
5. Nainstaluj POUZE ovladač grafiky BEZ VŠECH slátanin kolem (ATI CP, CCC, ...)
6. Přeji hodně štestí :thumb
belialeczek (3)|27.6.2007 22:40
HIS Radeon 9550 128MB TV, AGP-8x, DVI
teď sem kompletně po formátu jenom s nejnovějšíma driverama od ATI :)
catalyst ani neuznávám ptž děsně zpomaluje pc..
---a padá :-(

psal jsem že sem zkoušel aji omega drivery :)
Jezevec (607)|27.6.2007 22:43
Vyzkoušel bych kartu v jiném počítači. Osobně bych si myslel, že pokud si důsledně vyzkoušel všechny varianty, o kterých si mluvil, že bude potíž v kartě. Vyzkoušej kartu jinde s posledními ovladači (nebo staršími Catalysty např. zmiňovanými 5-10, 5-11...) a pokud pojede na jiném PC bez problémů nebo naopak, budeme chytřejší.
-HoNY- (557)|28.6.2007 13:53
[QUOTE=belialeczek;39963]HIS Radeon 9550 128MB TV, AGP-8x, DVI
teď sem kompletně po formátu jenom s nejnovějšíma driverama od ATI :)
catalyst ani neuznávám ptž děsně zpomaluje pc..
---a padá :-(

psal jsem že sem zkoušel aji omega drivery :)[/QUOTE]
Jak se nahlásí FW, VPU recover a AGP režim přes nějakou utilitu? (zkontroluj to třeba přes ATT)
Ovladače mají občas tendenci ignorovat nastavení BIOSu a samy se přepnou na APG 8x a zapnou si FW (i když to paradoxně žádný výkon navíc nepřidá, ale hlavně to ubere stabilitu)
belialeczek (3)|30.6.2007 09:26
kartu jsem zatím v jiném pc nezkoušel, ale mám Ati Tray Tools, nejnovější ovladače od Ati a také jsem nainstaloval VIA Hyperion a už nemusím kvůli pádu grafiky restartovat natvrdo pc ale stačí hodit na lištu a vypnout aplikaci (hru).. grafika ale jakoby "ztratí ovladače" po tomhle incidentu - obrazovka jede což by bez grafiky nešlo když nemám integrovanou :)) jenže posuny oken jsou trhané - prostě grafika bez ovladačů.. takže zas => restart pc xD
pegy (757)|30.6.2007 17:39
[QUOTE=belialeczek;40143]kartu jsem zatím v jiném pc nezkoušel, ale mám Ati Tray Tools, nejnovější ovladače od Ati a také jsem nainstaloval VIA Hyperion a už nemusím kvůli pádu grafiky restartovat natvrdo pc ale stačí hodit na lištu a vypnout aplikaci (hru).. grafika ale jakoby "ztratí ovladače" po tomhle incidentu - obrazovka jede což by bez grafiky nešlo když nemám integrovanou :)) jenže posuny oken jsou trhané - prostě grafika bez ovladačů.. takže zas => restart pc xD[/QUOTE]
No 9550 je zaujimava karta.... V jednom PC nebeha v druhom slape ako hodinky.... Teraz som mal na servise 3 PC (aj stare aj nove) s AGP a z toho na jednom 9550 nebehala ani za toho, nepresla ani instalacka windowsu.. :( Dal som tam FX 5200 a vsetko bezalo ako hodinky, v dalsich dvoch PC bezala ta ista 9550 ako hodinky... takze je to zaujimave, je to o dane doske a chipsetu.... V tomto pripade by som to vydel asi na novu kartu alebo uz fakt neviem co, lebo zu bolo vyskusane vsetko mozne, od preinstalovania windowsu, cez BIOS, az po neoficialne drivery, takze verdikt, VGA s maticnou si zjavne nerozumeju a volil by som zmenu VGA karty alebo este skusit nejaky zazrak....
-HoNY- (557)|2.7.2007 16:12
[QUOTE=belialeczek;40143]...ale mám Ati Tray Tools, ...[/QUOTE]ale neodpověděl si mi na zásadní otázku :) Píše ATT, že je FW vypnuté nebo ne?