reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zkušenosti s LIAN-LI PC-A70F

pes62 (11)|30.7.2010 21:18
Protože Angičtina není mé hoby a českou recenzi na tuto skříň jsem nikde nenašel,tak jsem se chtěl zeptat jestli někdo nemáte zkušenosti s tímto krásným kouskem.Jde mi především o tloušťku a pevnost bočnic a konstrukce,kvalitu chlazení a hlučnost.Zkrátka jestli je Lian-Li opravdu "Ferari" mezi bednami.Rozhoduji se totiž mezi CoolerMaster Cosmos-S a právě touto skříní.Zdá se mi (aspoň pro mě) že Cosmos je o malinko větší krasavec ale Lian_li je o hodně lépe technicky vyřešená.

Děkuji všem za vyjádřený názor.
Richmond (8084)|30.7.2010 22:35
Spíše bych volil Cosmos bez S, případně dražší Black sérii ;)

http://www.ab-com.cz/Podle-vyrobce/COOLERMASTER/Cooler-Master-Cosmos-ATX-stribrno-cerna-bez-zdroje.html
pes62 (11)|30.7.2010 22:45
[quote=Richmond;392148]Spíše bych volil Cosmos bez S, případně dražší Black sérii ;)

http://www.ab-com.cz/Podle-vyrobce/COOLERMASTER/Cooler-Master-Cosmos-ATX-stribrno-cerna-bez-zdroje.html[/quote]
A důvod?Je to jen hlas srdce nebo jde o lepší technické řešení.
Richmond (8084)|30.7.2010 22:50
Obojí + tlumí lépe disky ;) (ovšem je nutné vyměnit vtráky za tišší - nicméně to platí i pro Lian-Li...)
Stavěl jsem pár pc do ESA edition (má navíc jen regulační panýlek pro ESA desky) a líbila se mi víc než Lian-Li (a to jsem "ledničkovej" typ), pokud bych měl dát 5k za bednu tak už bych šel spíše do http://www.ab-com.cz/Elektro/COOLERMASTER-ATCS-840-ATX-celohlinikovy-bez-zdroje-cerny.html

edit: vlastně ona měla možná ještě tunel na gk... Nevím jestli je to patrné ze screenů na netu, ale na tu klec s disky se dá lehce přichytit větrák tak, že ofukuje kartu a zároveň odtahuje teplo z šuplíků na disky ;)
pes62 (11)|30.7.2010 23:19
[quote=Richmond;392151]Obojí + tlumí lépe disky ;) (ovšem je nutné vyměnit vtráky za tišší - nicméně to platí i pro Lian-Li...)
Stavěl jsem pár pc do ESA edition (má navíc jen regulační panýlek pro ESA desky) a líbila se mi víc než Lian-Li (a to jsem "ledničkovej" typ), pokud bych měl dát 5k za bednu tak už bych šel spíše do http://www.ab-com.cz/Elektro/COOLERMASTER-ATCS-840-ATX-celohlinikovy-bez-zdroje-cerny.html

edit: vlastně ona měla možná ještě tunel na gk... Nevím jestli je to patrné ze screenů na netu, ale na tu klec s disky se dá lehce přichytit větrák tak, že ofukuje kartu a zároveň odtahuje teplo z šuplíků na disky ;)[/quote]
Ono na každé skříni se něco najde.Cosmos má absenci větráku před disky "ESKO"má boční větrák který má stejně každý vypnutý a o ATCS 840 jsem v nějaké recensi četl že nemá nejpevnější bočnice.Ale s tím přidaným větrákem je to dobrý postřeh.Díky za něj.Asi se ještě vrátím ke studiu Cosmose.Asi né nadarmo tyto skříe spousta lidí doporučuje.Budu hledat ten správný kompromis.
pes62 (11)|30.7.2010 23:29
Vážím si rad Richmonda ale stejně by mě zajímal názor někoho kdo tu bednu vlastní nebo do ní skládal compl.
Richmond (8084)|30.7.2010 23:38
No Sko je ale ekonomická verze, to má právě cedník na boku a celkově má na sobě víc plastu...
http://techreport.com/articles.x/13938

edit: ...jó a stavěl ;) stejně tak i do dražších typu Silverstone Temjim06, Raven 1 nebo Lian-Li 1000. Kvalitativně si dílenským zpracováním tyhle bedny bez problémů daji Lian-Li, možná ti dají ještě něco navíc (vysunovací tray, který bohužel najdeš už jen zřídkakdy...)
pes62 (11)|31.7.2010 22:17
Richmonde jestli se tady ještě oběvíš zajímalo by mě jestli je chlazení té CMC 1000 dostačujíci tim divným větrákem ve spod a zvláště v oblasti pevných disků.A dále asi jsem ujetej na to ESKO ale jestli by se místo toho bočního cedníku dala koupit klasická bočnice jako je u tisícovky a na kolik by asi zhruba přišla?

RE:Nemám moc rád dveře na complu.
pes62 (11)|1.8.2010 08:38
[quote=pes62;392301]Richmonde jestli se tady ještě oběvíš zajímalo by mě jestli je chlazení té CMC 1000 dostačujíci tim divným větrákem ve spod a zvláště v oblasti pevných disků.A dále asi jsem ujetej na to ESKO ale jestli by se místo toho bočního cedníku dala koupit klasická bočnice jako je u tisícovky a na kolik by asi zhruba přišla?

RE:Nemám moc rád dveře na complu.[/quote]
REII:A dal by se u Cosmos 1000 umístit nějaký větrák třba pod koš kde je nějaký malý prostor a nebo do poslední pětkové pozice nad šupliky?
Richmond (8084)|1.8.2010 17:59
Nad košem ale jeden je :notsure
Divnej větrák je normální dvanáctka s mírně ohnutým "krkem" - nic nebrání tomu, aby sis ho tam jednoduše nenasadil ;)



Bočnice se dala sehnat tenkrát akorát s plexisklem (i pro Pure Black sérii), nicméně mám takový pocit, že Sko nemá těsnění kolem uchycení - jak říkám, je to ekonomická verze. Ad dveře: nemám s nimi problém, naopak bych řekl, že tlumí lépe hluk mechanik (poslední 4 kejsy jsem měl vždy s dvířky, dodnes mám CM Cavalier, předtím WaveMaster, Terminator C001, Chieftec apod.)

Sko nemělo ani téměř žádný cablemanagment (nevyvrtaný díry kolem traye na desku)...
pes62 (11)|1.8.2010 19:24
No asi jsem už pomalu skoro rozhodnutej pro tu CMC 1000 Oproti Liance ušetřím skoro 1700 kaček a od eska to dělá nějakejch700,-.Skříň je to pevná kvalitní dobře vybavená až na ty disky ale když budu mít prozatím 2-3 disky tak to musí uchladit bez problémů.Tak ji koupím a budu bádat a zkoušet.A ještě se poohlédnu po fóru jestli nějaký šťastný majitel už něco podobného neřešil. Moc děkuji za rady a jdu sledovat jak nám pěkně padají ceny.