reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Přetěžovanej zdroj?

Deexer (365)|31.7.2010 19:06
Čus, mám menčí problém a nevím zda udělam dobře, když si koupím silnější zdroj zda bude po problému.

1) Když pustím nějakou hru (ne u všech), tak buď zroj lehce vrčí s pískotem nebo vrčí ne moc, ale na to že mám 20cm větrak na bočnici(kterej děla hluk jako Boing 737), tak je to i přes to slyšet. No a pak je to tu ta další varianta a to je, když pustím Crysis nebo Risen (tak už při spuštění stačí jen intro) to je fakt brutal pískot někdy sem měl strach aby se něco nestalo.(Když už pak vlezu to samotné hry už zase jen "pobrukuje")

2) Pak je tu další věc nevím zda to bude tím zdrojem(ale asi jo všechno je v pořádku) Při hrách, když jí pustím (stane se to 1 z 10 spušťení) tak se sekne zvuk zhasne monitor na 5s,8s a pak se vše vrátí do normalu. (Nikdy se to nestane pří hraní hry, jen když se hra po loadingu načte)

(Předem odpovídám - poslouchal jsem odkuď to jde jestli to je opravdu zdroj.)



Jenom mě dost přerkvapuje, že můj zdroj je od Corsaira, a todle dělá prostě tomu nechci věřit.
Právě se rozhoduju zda nekoupit Corsaira 650w, ale kdo zaručí aby to nedopadlo stejně, a nevyhodil jsem cca 2k jen tak.


Opravdu nevím zda je to tím jesli zdroj je přetížen nebo to je vadnej kus. Prostě ale todle by zdroj neměl dělat ne?

PC: AMD PHENOM II x3 710
deska Gigabyte MA770-UD3
Gigabyte nVidia GeForce GTX 260OC 896Mb
RAM Kingston HyperX CL4 2x2GB 800Mhz
HDD Seagate Baracuda 500GB
ZDROJ - Corsair 450HX (450w)

Jak jsem tady čet, tak ani na Enermax se člověk už nemůže spolehnout, ten dokonce schoří.
Každopádně nelámu nad Corsairem hůl, můžu za to třeba já že ho přetěžuju. (Stejně se mi to nezdá aby si sestava brala víc jak 450w)
Gouranga (699)|31.7.2010 19:25
Pretezovanim to neni, naky zdroje to proste delaj (rek bych, ze je to problem kusu, takze novej muze pomoct, ale vykonnejsi bejt nemusi). Ja mam HX620 a u nejakejch her to dela taky - jako tobe crysis, pak to dela u procesoru pri zapnuti C1E a defaultniho napeti. Co se reseni tyce - muzes zkusit reklamaci (otazka je, jestli to uznaj), koupit novej (nerek bych, ze je potreba vykonnejsi - ale nekdo me mozna poopravi) nebo nejjednodussi reseni, co se her tyce, vynutit v ovladacich vSync, protoze tohleto je zpusobeno obrovskymi frameraty, coz je prave pripad crysis, kdy u uvodnich videi lze dosahnout par tisic fps.
16cmfan (2153)|31.7.2010 20:01
Nuž ale bohužiaľ to nevysvetľuje to vypínanie monitoru. Predpokladám, že už je po záruke(ak bola 2-ročná, ale práve zdroje od Corsairu by mali mať u niektorých predajcov 3 ročnú záruku, niekde dokonca plnú 5-ročnú, takže by som najprv skusil čo sa dá robiť so záručnými podmienkami) Btw, nie je nutné lámať "hul", toto je proste chyba kusu a basta, ale ako alternatívu v prípade nepochodenia so zárukou odporúčam napr. Seasonic S12II-520 520W Bronze IMHO výhodný "kauf" a Vašu zostavu potiahne vpohode.
Deexer (365)|31.7.2010 20:41
V zaruce ještě je kupovan byl 26.6.2009. Opravdu nevim zda mi to uznaj(spíše ne) a oparvdu čekat 30dní se mi moc nechce. (tudíž i 30dní bez pc)

(Tu reklamaci bych určite zkusil v případě kdybych měl jinej náhradní zdroj)

Abych pravdu řek moc se mi teda kupovat novej zdroj nechce ponevač jak jsem to čet tak to musej dělat větčina.

Leda zatím zkusit ten Syn - (bodla by vic rada jak na to)
Jandaskunk (2330)|31.7.2010 21:01
VSync pomáhá jen s pískáním cívek u GK, se zdrojem to nemá co dělat. Řekl bych, že mám stejný problém s Enermaxem a dělá to, když se zdroj více zahřeje (zátěž a/nebo vysoké teploty prostředí). Nepíská ten zdroj i poté co vypneš hru? Jinak rozhodně to nebude přetěžováním, spíš jak říkají ostatní, je to vadný kus a je zralý na reklamaci, je možný, že v něm něco odchází. Můžeš ještě zkusit to monitorovat např. HWmonitorem, jestli neklesá hodně napětí na 12V při zátěži.

Jinak ten VSync zkusit můžeš (je možný že třeba karta taky trochu píská), to půjde přes nastavení grafiky, něco jako Vertikální synchronizace a podobně...osobně mám ATI, takže ti neřeknu přesně kde to je.
Deexer (365)|31.7.2010 22:32
No karta to byt muze... ale kdyz jsem dal ucho az k "tem diram k odvodu vzduchu" tak je to proste jasny.

BTW: stim piskanim jsem zkousel takovou vec kdyz jsem schodil na listu hru ticho nahodil jsem ji piskot. (odpovidam na dotaz zda piska i po vypnuti hry)
Pochybuju i kdyby tak takovejdle bordel grafika delat nemuze... kazdopadne jeste nez budu delat jakekoli kroky vsechno to jeste proverim.

Napriklad kdyz pustim Lightsmark tak to taky dost chrci a piska.

Stejne co mi zbejva? Stejne musim koupit novej a zkusit vyreklamovat starej.
Jandaskunk (2330)|31.7.2010 23:52
No ono s tim odposlechem je to dost ošemetný, jakmile to máš všechno ve skříni, tak to může bejt cokoliv.

Já např. u zdroje nejdřív myslel, že mi to píská napájecí kaskáda na desce (což je těsně pod zdrojem), z děr nic nevycházelo a poslal jsem ji na reklamaci a tu mi zamítli.....pak jsem to teda všechno hodil ven a až tam jsem poznal jak to je, co píská a co ne....
Deexer (365)|1.8.2010 12:04
Ted si nevzpomenu na 100% ale on uz "vrčel" kdyz jsem tam měl jete strou sestavu. Akorad zustal zdroj.
Nepochybne stim ale souhlasim budu to muset jeste vyhodit ven z casu jinou moznost nevidim.

Kdyby doslo teda na vymenu tak co mam koupit za optimalni zdroj k memu PC ?
Jandaskunk (2330)|1.8.2010 22:15
Osobně bych to šel reklamovat, ale pokud bys chtěl mezi tím, co to vyreklamujou (mají na to 30 dnů), nějakou nouzovku, tak nejlevnější co by jsi mohl pořídit je tento Seasonic, ten Corsair by měl být kvalitnější (pokud to nebude samozřejmě vadný kus, což mi tenhle jako vadný připadá)
Deexer (365)|2.8.2010 20:23
Chtěl jsem se ještě zeptat kdyby to pčece jen byla grafika tak jsem v haji ne?

Sice jsem viděl návody jak to opravit, ale nejsem šílenec. Každopádně bych určitě chtěl zkusit to nastavení v ovladačích abych zkusil vše. Díval jsem se do nich a opravdu nevím kde co nastavit na to.

V poslední době jak jsem to studoval tak mám obavu že to děla ta GTX260 (což určitě kvuli tomu novou grafiku kupovat nebudu)

Uvidí se až se dostanu k rozebraní a prověření na 100% co co dělá (Každopádně jak tady už bylo řečeno je to ošemetný stim odposlechem)
Jandaskunk (2330)|2.8.2010 20:28
Když to bude venku, tak to zjistíš co píská. Grafiky (cívky na nich) pískaj většinou při rychlých FPS, to by právě měl eliminovat ten VSync nastavenej v ovladačích (určitě to tam někde najdeš). Takže bude dobrý to pak otestovat například při nějaké hře - většinou to píská právě při intrech. Ale mě pískal zdroj ve hrách taky při načítání a ve hře pak už moc ne (a pak teda po vypnutí a reagovalo to pískání i na hýbání myší), ale ne hned, při vyšších teplotách (což bylo skoro hned, protože zátěž se dostaví už v menu většinou)
Deexer (365)|3.8.2010 00:34
(Už to sem sice nepatří ale nebu zakládat zbytečně nové téma)

Chtěl jsem se zepta jak funguje Vsync? Vůbec k čemu je a ma vliv na výkon PC?(Našel jsem o tom jen něco v AJ ale neumim natolik abych rozuměl některejm odbornejm slovům.)


Ptám se jen abych na ukor pískání "nespustil" žádnou hru.(Bude a asi hodně)

Pískání totiž ustalo (testoval jsem to v 3Dmarku s vynucenym VSync) ale Frame je prostě zamknutý dál to nechce pustit.
jrx (1880)|3.8.2010 00:42
[quote=Deexer;392691]
Pískání totiž ustalo (testoval jsem to v 3Dmarku s vynucenym VSync) ale Frame je prostě zamknutý dál to nechce pustit.[/quote]

Vždyť o to jde. Už to tu někdo psal, to pískání je často způsobeno obrovskými frameraty a vertikální synchronizace je nepustí přes hodnotu obnovovací frekvence monitoru (tedy pokud je to 60Hz, max. fps bude 60 atd.).
Gouranga (699)|6.8.2010 00:46
[quote=Deexer;392691](Už to sem sice nepatří ale nebu zakládat zbytečně nové téma)

Chtěl jsem se zepta jak funguje Vsync? Vůbec k čemu je a ma vliv na výkon PC?(Našel jsem o tom jen něco v AJ ale neumim natolik abych rozuměl některejm odbornejm slovům.)


Ptám se jen abych na ukor pískání "nespustil" žádnou hru.(Bude a asi hodně)

Pískání totiž ustalo (testoval jsem to v 3Dmarku s vynucenym VSync) ale Frame je prostě zamknutý dál to nechce pustit.[/quote]

Jak je napsano nade mnou vSync funguje tak, ze zablokuje maximalni framerate na obnovovaci frekvenci monitoru. Zadny nevyhody to nema (teda krom nejakejch lidi, ktery tvrdej, ze poznaj, jestli maj 100 nebo 60 FPS na 60Hz monitoru). Hry se tim nestanou nehratelny, mozna to trochu ulevi hardwaru (grafika nemusi jen porad na maximum - tady si ale nejsem jist, jak presne to funguje). Jo a jeste bych moc nezkousel benchmarky jako treba ten 3DMark, protoze ti to trochu snizi skore, protoze neprelezes pres tech 60 FPS.