reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Instalace xp na netbook

dysan (5)|1.8.2010 10:54
Pokusím se zde popsat vzniklý problé.

Včera jsem si domu donesl nový netbook asus eee s předinstalovanými windows xp.

- Zapnu netbook a normálně se rozjede instalace xp, vše vypadá naprosto v pořádku, až do okamžiku kdy se počítačl sekl(černá obrazovka s funkčním kurzorem)

- Proto jsem provedl tvrdý restart s myšlenkou, že se pokusím o novou instalaci.

- Problém nastal v tom, že nevím jak tuto instalaci opět zpustit. K počítači jsem žádné windows na disku nedostal.

-Window normálně najíždějí až do okamžiku, kdy se místo hlavní plochy objeví nápis ,,instalace nebyla dokončena,, je tam možnost ok. Po stisknuti ok-restart a proces se opakuje.

- Už jsem zkoušel všechny možnosti v možnostech zpuštení windos (od nouzového stavu, režím ladění a všechny zde nabízené možnosti) výsledek je vždy stejný najede to do zminovaného chybového hlášení)

- Děkuji za rady.
kevin00 (10238)|1.8.2010 11:25
O jaký přesně typ Asus EEE se jedná ? U notebooků je HDD rozdělen na 2 části, kdy na jedné z nich (té menší) je záloha OS. Koukni se do manuálu k ntb, jak lze instalaci OS z recovery disku vyvolat.
dysan (5)|1.8.2010 11:43
Ano disk je rozdělen na dva. Jedná se o typ 1001P. Problém je v tom, že o tomhle se v té 5 stránkové příručce nic nepíše. Nevím jak vyvolat novou reinstalaci?
kevin00 (10238)|1.8.2010 11:55
Vyzkoušej postup z anglického návodu (návod ke stažení na stránkách výrobce):

[SPOILER=Using Recovery Partition][/SPOILER]