reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Restart PC

Gulde (92)|1.8.2010 11:02
Jak se zdá, zrazuje mne technika:). Můj notebook je v reklamaci (viz jiné téma v této sekci), a můj záložní PC se zdá se má taky na kahánku (na druhou stranu už na to má věk, třeba disk, který je v něm asi nejstarší komponentou, tak má odpracováno již 27200 hodin:)). Před chvílí jsem ho spustil, a během nabíhání najednou vypadl obraz na monitoru (bez signálu), a PC začal pípat (cca jedno pípnutí za 5 vteřin). Vypnul jsem asi na dvě minuty zdroj, a pak zase zapnul a vše fungovalo normálně.
V čem může být chyba? V grafické kartě?
dzandra (1368)|1.8.2010 11:09
Sežeň si někde hirent boot cd, nabootuj z něho, máš tam utilitu na otestování pamětí, hdd, a ostatních komponentů, projeď testy a napiš jak jsi dopal. Jinak by to mohl mít nasvědomí i zdroj. Asi je nějaký noname či ec(což výjde nastejno).
Gulde (92)|1.8.2010 11:18
No, noname zdroj nevím, už si sice nepamatuju cože jsem to tehdy kupoval, ale mám dojem že to byl Fortron, navíc již prodělal několik sovětských operací:). Už tomu je nějaký ten rok no (tuším 2005 jsem to kupoval? Tak nějak).
crasten (180)|1.8.2010 22:52
Preventivne by si mal vyfukat prach z dosiek a chladicov, skontrolovat, ci sa tocia vetraky. Predtym nez ti vypadol obraz sa asi neroztocil vetrak na grafike.

Inac dobry postup uviedol aj Mech13 https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=4090