Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 47

Téma: WiFi anténa

Obyvatel SHW Avatar uživatele souteh
    Registrace
    Jun 2010

Zdravím, mám dotaz..

existuje nějaká wifi USB anténa, se kterou bych lépe přijímal signál bezdrátových sítí? V notebooku mám sice zdířku s nadpisem ANT., ale je zadělaná.

Díky.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele astec
    Registrace
    Jun 2008

Ne
    jedině PCMCIA kartu

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2007

Existuje cely USB wifi adaptér s konektorem RSMA pro pripojeni silnejsi externi anteny.

Například tento: http://www.i4wifi.cz/?cls=stoitem&stiid=1272

ALE POZOR !!!: Silnejsi, respektive vetsi antena neni zarukou zlepseni prenosovych rychlosti a adapter je nutno pripojit do USB portu verze alespon 2.0

Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od |Mio| Zobrazit příspěvek
    Existuje cely USB wifi adaptér s konektorem RSMA pro pripojeni silnejsi externi anteny.

Například tento: http://www.i4wifi.cz/?cls=stoitem&stiid=1272

ALE POZOR !!!: Silnejsi, respektive vetsi antena neni zarukou zlepseni prenosovych rychlosti a adapter je nutno pripojit do USB portu verze alespon 2.0
    Brrrr. Toto jsem nechtěl doporučovat. Mám s tím dost špatné zkušenosti. Snad jen ve dou případech to pomohlo a chvilku fungovalo. A hlavně s externí antenou.To už rovnou AP. Ale třeba to tazateli pojede lépe.

Registrace
    Jun 2010

Díky za odpovědi. Ještě se ujistím, s externí anténou je možné chytit wifi síť, kterou mi bez ní PC ani nenajde? Např. teď nacházím jednu, ale nemůžu se k ní kvůli slabému signálu připojit.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Marenek
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od souteh Zobrazit příspěvek
    Díky za odpovědi. Ještě se ujistím, s externí anténou je možné chytit wifi síť, kterou mi bez ní PC ani nenajde? Např. teď nacházím jednu, ale nemůžu se k ní kvůli slabému signálu připojit.
    pokud máš starší noťas, jako třeba je můj dellík PIII, tak jistě.
    pokud máš něco novějšího, tak sama o sobě ne.

ale jak to píšeš, tak bych řek, že se chceš někam připirátit :-|

Registrace
    Jun 2008

Obecně se dá říci, že většina externích zařízení má vyší zisk. Ale zda se k této síti připojíš, nezaručí nic. (neřeším zabezpečení). Holt vyzkoušet....

Registrace
    Jun 2010

Díky! Kartu si koupím a budu doufat, že to půjde podle představ.

PS: Připirátit se nikam nechci, opravdu to potřebuju jen na zvýšení signálu veřejných sítí

Registrace
    Jun 2010

Ještě jsem narazil na tohle

http://www.alza.cz/bezdratovy-usb-ad...40-d109957.htm

Je možné to použít?

Registrace
    Jun 2008

Ještě jsem narazil na tohle

http://www.alza.cz/bezdratovy-usb-ad...40-d109957.htm

Je možné to použít?
    tato antena ma zisk 2dBi tak nevim jestli je to lepší než v NTB

Registrace
    Jun 2010

Aha, no vidíte to, se v tom nevyznám.. A jaké parametry by tak měla mít? Popř. můžete mi, prosím, nějakou konkrétní doporučit?
    Dnes jsem se ptal v obchodě a nakonec jsem zjistil, že by mi do ntb šla PC Expres, ne PCMCIA.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2007

Tak hele:

1. Kdyz ti dam odkaz na konkretni levny USB adapter se silnou antenou, proc se ptas ktery bychom ti doporucili??
    2. V krame jsou vetsinou jen PRODAVACI v notebooku zadny normalni PCI Express byt nemuze, mohl by tam byt teoreticky mini PCI-E, ale to tvuj problem nevyresi, protoze potrebujes externi antenu.
    3. Kdyz nam konecne napises konkretni oznaceni Notebooku, budeme schopni ti presne poradit co mas koupit.
    4. Popis nam preste tvoji situaci ohledne te bezdratove site, je vysilac v byte? Jak daleko, jaky a jakou normu pouziva, atd atd, co nejvice podrobnosti.

Registrace
    Jun 2010

Tak hele:

1. Kdyz ti dam odkaz na konkretni levny USB adapter se silnou antenou, proc se ptas ktery bychom ti doporucili??
    2. V krame jsou vetsinou jen PRODAVACI v notebooku zadny normalni PCI Express byt nemuze, mohl by tam byt teoreticky mini PCI-E, ale to tvuj problem nevyresi, protoze potrebujes externi antenu.
    3. Kdyz nam konecne napises konkretni oznaceni Notebooku, budeme schopni ti presne poradit co mas koupit.
    4. Popis nam preste tvoji situaci ohledne te bezdratove site, je vysilac v byte? Jak daleko, jaky a jakou normu pouziva, atd atd, co nejvice podrobnosti.

U té "zdířky", ze které vytáhnu plastovou výplň a má se tam strčit nějaká karta je nadpis "EXPRESS". Ten prodavač mi nabízel nějakou takovouhle kartu, která se tam má strčit a má prý fungovat jako externí anténa. Byla to karta Belkin, víc o ní nevím.

Notebook mám Asus M50VC.

V domě problém se signálem nemám, chci to spíše na cesty. Např. teď jsem v hotelu, ale signál tu mám dost slabý, tak abych se mohl k takovýmhle veřejným AP lépe připojit.

Registrace
    Jun 2010

Nevěděl byste někdo, jestli stačí jen wifi usb adaptér nebo je potřeba i něco dalšího? Jak už jsem říkal, ext. anténu nepřipojím.

Starousedlík SHW Avatar uživatele zsdx
    Registrace
    Nov 2009

Nevěděl byste někdo, jestli stačí jen wifi usb adaptér nebo je potřeba i něco dalšího? Jak už jsem říkal, ext. anténu nepřipojím.
    Dalsi, co poradne necte dobre minene rady na foru. Nebo cemu na nasledujici vete nerozumis?

Jinak pokud jsi zdirkou ANT myslel toto, tak je to pro pripojeni UHF anteny pro TV modul, ktery je 'Optional'. viz. specifikace

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Wifi anténa a notebook
    Od Toor v sekci Sítě
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 18-08-2009, 12:01
  2. Wifi anténa
    Od cenelu v sekci Sítě
    Reakcí: 29
    Poslední příspěvek: 10-09-2008, 21:18
  3. Anténa 4G