reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zapojení dvou síťovek v jednom počitači

phenix.com (9)|2.8.2010 12:06
Je možné zapojit do jednoho počitače dvě síťové karty? jedna je integrovaná a jedna je do PCI slotu. Měl bych to zapojeny jako rozbočovač do počitače by šel internet a s počitače přes tu druhou kartu do wi-fi zařizení pro bezdrátoví internet pro notebook je to takle možné udělat? switch se mi nechse použivat a zbytečně kupovat ale pokud to nejni možné tak mi nic jiného nezbyde dík moc za rady
Logout (4018)|2.8.2010 12:19
Jde to, v poho. Ale nebude to fungovat jako switch - musíš nastavit buďto sdílení internetu (v podstatě NAT), nebo "bridge" (něco jako router).

Pokud z toho povedeš signál do APčka, tak můžeš rovnou koupit wifi kartu a to AP nepotřebuješ.
phenix.com (9)|2.8.2010 12:32
Jsem si neuvědomil že bude muset byt stále zapnuté PC aby jela wi-fi coš nechsi nevíte jestli neexistuje nějaka rozdvojka přes kterou bych to mohl táhnout ale pasivní a jestli to za něco stojí dík
Marenek (239)|2.8.2010 12:56
[quote=rooss22;392550]wi-fi zařizení pro bezdrátoví internet pro notebook[/quote]
co to je konkrétně?

přijde mi, že úplně zbytečně vymýšlíš ptákovinu, místo toho, aby jsi za pětikilo pořídil wifi routřík.

sdílení internetu jsem zrovna nedávno ozkoušel, ale výsledek nebyl zcela spolehlivý (dva večery to fungovalo, třetí ne). ale bylo tak nějak jak bys chtěl: kabel -> nb s win xp -> přes wifi sdílený internet (nastaveno ovladačem karty) -> eee s ubuntu.
phenix.com (9)|2.8.2010 16:33
no nic nebudu laborovat wi-fi router mám akorad s jedním Rj45 výstupem a nechtělo se mi kupovat switch ale koupim ho protože potřebuji aby ten počal zdilel tiskarnu co mám na svojim počalu naistalovanou a wifi ta tiskarna nema takže to pořeším přes switch dík za rady čau