Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 5 z 5

Téma: Zapojení dvou síťovek v jednom počitači

Nováček
    Registrace
    Jul 2008

Je možné zapojit do jednoho počitače dvě síťové karty? jedna je integrovaná a jedna je do PCI slotu. Měl bych to zapojeny jako rozbočovač do počitače by šel internet a s počitače přes tu druhou kartu do wi-fi zařizení pro bezdrátoví internet pro notebook je to takle možné udělat? switch se mi nechse použivat a zbytečně kupovat ale pokud to nejni možné tak mi nic jiného nezbyde dík moc za rady
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Jde to, v poho. Ale nebude to fungovat jako switch - musíš nastavit buďto sdílení internetu (v podstatě NAT), nebo "bridge" (něco jako router).

Pokud z toho povedeš signál do APčka, tak můžeš rovnou koupit wifi kartu a to AP nepotřebuješ.

Nováček
    Registrace
    Jul 2008

Jsem si neuvědomil že bude muset byt stále zapnuté PC aby jela wi-fi coš nechsi nevíte jestli neexistuje nějaka rozdvojka přes kterou bych to mohl táhnout ale pasivní a jestli to za něco stojí dík

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Marenek
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od rooss22 Zobrazit příspěvek
    wi-fi zařizení pro bezdrátoví internet pro notebook
    co to je konkrétně?

přijde mi, že úplně zbytečně vymýšlíš ptákovinu, místo toho, aby jsi za pětikilo pořídil wifi routřík.

sdílení internetu jsem zrovna nedávno ozkoušel, ale výsledek nebyl zcela spolehlivý (dva večery to fungovalo, třetí ne). ale bylo tak nějak jak bys chtěl: kabel -> nb s win xp -> přes wifi sdílený internet (nastaveno ovladačem karty) -> eee s ubuntu.
    Naposledy upraveno uživatelem Marenek: 02-08-2010 v 13:01

Nováček
    Registrace
    Jul 2008

no nic nebudu laborovat wi-fi router mám akorad s jedním Rj45 výstupem a nechtělo se mi kupovat switch ale koupim ho protože potřebuji aby ten počal zdilel tiskarnu co mám na svojim počalu naistalovanou a wifi ta tiskarna nema takže to pořeším přes switch dík za rady čau

Podobná témata

1. Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 22-01-2013, 22:11
  2. Ventilátory: 7V v počítači
    Od Gouranga v sekci Chlazení
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 30-08-2010, 04:08
  3. Ovladače: reinstalace driverů síťovek ve win xp na eee pc 901
    Od Marenek v sekci Ovladače a BIOSy
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 03-11-2009, 10:13