Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 46

Téma: Kupuji novou myš .... ale jakou?

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2009

Ahoj, po 3,5 letech mi odešla MX 518. Uvažuji dost o tom, jestli si jí znovu pořídit, protože jsem byl opravdu spokojen. Ale říkám si, co se poohlédnout po něčem novějším, modernějším.
    Je toho na trhu opravdu hodně a dost uvažuji o G9X, G500, Razer Imperator, Razer Lachesis .... jsem opravdu bezradný. Nevím jak s ergonomií. Na ergonomii MX 518 jsem si celkem zvykl a taková G9X se mi zdá úplně jinde. Hlavně vypadá menší. Zajímalo by mě, jestli tu někdo má dlouhodobější zkušenosti s MX 518 a poté přecházel na jinou myš.

Být to otázka stokoruny, tolik to neřeším. Myš za třeba 1800 už je ale trochu nějaká cena na myš a přecinej to pořizuji na dlouhodobé používání, ne jako spotřební materiál.

Děkuji za rady, poznatky a tak...
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele meeee
    Registrace
    Jun 2007

Ano, G9(x) je něco úplně jiného, já jsem jí dával šanci dvakrát (několik měsíců), ale prostě jsem se s tím tvarem nesrovnal. Jinak je to výborně udělaná myš. Komu sedne do ruky a nevadí mu tuhý stisk kolečka, má vyřešeno.

G500 je v pořádku, boční tlačítka vychytaná, to střední boční je super nápad, oproti G9(x) je taková neotesaná, působí levnějším dojmem, ale mám ji od té doby, co se u nás začala prodávat a nedám na ni dopustit.

Pak bych ti ještě (za předpokladu, že by ti nevadily lesklé boky, které jsou za chvilinku zasviněné i když máš ruce právě umyté - neduh Razerů obecně) vřele doporučil vyzkoušet Deathadder. Pro mě bezkonkurenční pohodlí (jasně, i u něj se najdou jedinci, kterým nesedne, ale těch je minimum), výborný senzor, velká boční tlačítka jsou taky v pohodě.

//Každopádně tu myš budeš v ruce držet ty, takže vybírej vlastní rukou, pokud by ses měl myši přizpůsobovat a snažit se zvyknout na něco ne úplně příjemného, je to špatně.
    Naposledy upraveno uživatelem meeee: 04-08-2010 v 08:54

Starousedlík SHW Avatar uživatele hawkeye9898
    Registrace
    Feb 2008

riesim podobny problem teda mx518 si beriem do roboty, ale u mna to vyzera na imperator. Chvalia ergonomiu pre pravakov,senzor...myslim si ze posuvne tlacitka je celkom zaujimava vyhoda.
    lachesis ma problemy so senzorom aj po upgrade firmwaru a ergonomia neni best takze tu by som asi nebral.

imperator
    kone
    g500

z toho by som asi vyberal

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2009

Jo Deathadder jsem taky zvažoval. V jednom testu srovnávali Deathadder a imperátora a za ty peníze pořád prej lepší Deathadder, ale asi je to fakt o tom co komu jak sedne.

Vybírám hlavně z důvodu, že to zase bduu používat X let. Ani tak už neřešim, jestli to bude stát 1400 nebo 1800. Nehodlám to za rok měnit.

S tím držením myši ... to je právě tak, ono člověk tu myš chytne podle toho co hraje .... když se dloubu po ploše, nebo v nějakém RPG, položil jsem si na MX518 celou ruku. Když jsem pak v COD nebo BF, chytím ji jen prsty. Jsem opravdu nerozhodnej

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od meeee Zobrazit příspěvek
    G500 je v pořádku, boční tlačítka vychytaná, to střední boční je super nápad, oproti G9(x) je taková neotesaná, působí levnějším dojmem, ale mám ji od té doby, co se u nás začala prodávat a nedám na ni dopustit.
    Přesně! Za ty peníze je Razer mnohem kvalitnější (nicméně pro mě moc nízký). Kolečko mě nevyhovuje, resp. už je napůl mrtvé. Čekal jsem něco jako vylepšenou G5 a jediný co je vylepšenýho je senzor, vše ostatní o řídu níž.

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2009

Citace Původně odesláno od Richmond Zobrazit příspěvek
    Přesně! Za ty peníze je Razer mnohem kvalitnější (nicméně pro mě moc nízký). Kolečko mě nevyhovuje, resp. už je napůl mrtvé. Čekal jsem něco jako vylepšenou G5 a jediný co je vylepšenýho je senzor, vše ostatní o řídu níž.
    Takže doporučuješ? Mě teď jeden člověk doporučuje Deathadder, že s ní je pořád spokojenější než s Imperátorem... tak pořád nevim. Mam obr dilema

Takže G500 nebrat? ... tak v tom případě od logitech už zbývá jen g9x nebo popřípadě znovu se vrátit k MX518.

Registrace
    Feb 2008

Deathadder je tiez fajn, otazka je ci ti stacia len 2 bocne tlacitka. ja potrebujem minimalne jedno tlacitko pred alebo za koleckom.

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2009

Citace Původně odesláno od hawkeye9898 Zobrazit příspěvek
    Deathadder je tiez fajn, otazka je ci ti stacia len 2 bocne tlacitka. ja potrebujem minimalne jedno tlacitko pred alebo za koleckom.
    Hmmm ... v podstatě jsem zvyklý na to, jak byla stavěná MX 518, takže co bude navíc, na to si budu zvykat jako na komfort navíc, ale pokud nebude, ve zvyku si nepohorším. U Deathadderu mi vadí jediná věc, díval jsem se, že ma jakýsi pogumovaný povrch. Logitech má tuto úpravu po stranách myší a dost se na tom usazovaly kousky prachu a špíny a hůř se to stíralo než z toho lesklýho povrchu na vrchu.

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2009

Štve mě, že se nedá třeba v CZC nebo Alze prostě ke všem těm myším přistoupit ke zkušebnímu stojanu a omakat si je. Bohužel cestovat po známých, kteří mají tu či onu, abych si je všechny omakal, na to nemám čas a ani nejsem blázen

Registrace
    Jun 2007

Citace Původně odesláno od Dash Zobrazit příspěvek
    U Deathadderu mi vadí jediná věc, díval jsem se, že ma jakýsi pogumovaný povrch. Logitech má tuto úpravu po stranách myší a dost se na tom usazovaly kousky prachu a špíny a hůř se to stíralo než z toho lesklýho povrchu na vrchu.
    Jo, to pogumovaný se i na DA taky dost špiní, ne jenom ty boky.

Registrace
    Feb 2008

Hmmm ... v podstatě jsem zvyklý na to, jak byla stavěná MX 518, takže co bude navíc, na to si budu zvykat jako na komfort navíc, ale pokud nebude, ve zvyku si nepohorším. U Deathadderu mi vadí jediná věc, díval jsem se, že ma jakýsi pogumovaný povrch. Logitech má tuto úpravu po stranách myší a dost se na tom usazovaly kousky prachu a špíny a hůř se to stíralo než z toho lesklýho povrchu na vrchu.
    no sak prave, aj ja som so zvykol na extra tlacitka pred a za koleckom, tak aspon jedno dve potrebujem aj na novej mysi, preto to zatial vyzera na imperator

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2009

Citace Původně odesláno od meeee Zobrazit příspěvek
    Jo, to pogumovaný se i na DA taky dost špiní, ne jenom ty boky.
    Ajaja to nemám rád ... MX518 jsem kvůli tomu pořád otíral vlhkým hadříkem ... nesnáším, když ... kor takhle v létě jak se potí ruce ... je myš po chvilce opatlaná

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2009

Citace Původně odesláno od hawkeye9898 Zobrazit příspěvek
    no sak prave, aj ja som so zvykol na extra tlacitka pred a za koleckom, tak aspon jedno dve potrebujem aj na novej mysi, preto to zatial vyzera na imperator
    Právě jsem si ho teď prohlížel a zdá se mi, že Imperator má takový příjemný design, jakoby něco mezi klasickými ergo logitechy a rychlými razery.

Jen se obávám, jak padne do ruky, když bude dobátko menší než byla MX 518. Vím že pořád melu o MX 518, ale jel jsem na ní 3,5 roku a jak to má člověk dennodenně, je to jako zvyknout si na boty a potom strčit nohy do nových dieselů za 4 000 a stejně se v nich necítit....

Na jednu stranu prý ač G9X vypadá prazvláštně, pěkně sedne do ruky. A kupodivu co psali lidi, když se někomu po 2 letech na původní G9 ten výměnný kryt poškodil, nebo odřela povrchová úprava, Logitech mu zaslal po reklamaci nový kryt výměnou....

Registrace
    Feb 2008

s recenzii co som cital, problem moze byt ze nemusi padnut do velkej ruky, do priemerne velkej ze je akurat...aj mne sa zdala o trosku mensia ako mx518 ale nie o moc ale je fajn tvarovana. na pravej strane sa mi zda ze ma perfektne tvarovany plast pre malicek.
    jedina mini nevyhoda moze byt ze boky su z leskleho plastu a moze sa smykat ale ked sa ti nijako extra nepotia ruky malo by to byt uplne v pohode.

Registrace
    Jun 2007

nesnáším, když ... kor takhle v létě jak se potí ruce ... je myš po chvilce opatlaná
    Pak vyřaď z výběru veškeré Razery, protože z současné produkce mají zapatlávací boky všechny a ten pogumovaný povrch snad taky. To bys se upucoval k smrti.

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední