reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Kupuji novou myš .... ale jakou?

Dash (60)|4.8.2010 00:50
Ahoj, po 3,5 letech mi odešla MX 518. Uvažuji dost o tom, jestli si jí znovu pořídit, protože jsem byl opravdu spokojen. Ale říkám si, co se poohlédnout po něčem novějším, modernějším.
Je toho na trhu opravdu hodně a dost uvažuji o G9X, G500, Razer Imperator, Razer Lachesis .... jsem opravdu bezradný. Nevím jak s ergonomií. Na ergonomii MX 518 jsem si celkem zvykl a taková G9X se mi zdá úplně jinde. Hlavně vypadá menší. Zajímalo by mě, jestli tu někdo má dlouhodobější zkušenosti s MX 518 a poté přecházel na jinou myš.

Být to otázka stokoruny, tolik to neřeším. Myš za třeba 1800 už je ale trochu nějaká cena na myš a přecinej to pořizuji na dlouhodobé používání, ne jako spotřební materiál.

Děkuji za rady, poznatky a tak...
meeee (1110)|4.8.2010 08:48
Ano, G9(x) je něco úplně jiného, já jsem jí dával šanci dvakrát (několik měsíců), ale prostě jsem se s tím tvarem nesrovnal. Jinak je to výborně udělaná myš. Komu sedne do ruky a nevadí mu tuhý stisk kolečka, má vyřešeno.

G500 je v pořádku, boční tlačítka vychytaná, to střední boční je super nápad, oproti G9(x) je taková neotesaná, působí levnějším dojmem, ale mám ji od té doby, co se u nás začala prodávat a nedám na ni dopustit.

Pak bych ti ještě (za předpokladu, že by ti nevadily lesklé boky, které jsou za chvilinku zasviněné i když máš ruce právě umyté - neduh Razerů obecně) vřele doporučil vyzkoušet Deathadder. Pro mě bezkonkurenční pohodlí (jasně, i u něj se najdou jedinci, kterým nesedne, ale těch je minimum), výborný senzor, velká boční tlačítka jsou taky v pohodě.


//Každopádně tu myš budeš v ruce držet ty, takže vybírej vlastní rukou, pokud by ses měl myši přizpůsobovat a snažit se zvyknout na něco ne úplně příjemného, je to špatně.
hawkeye9898 (818)|4.8.2010 09:21
riesim podobny problem :) teda mx518 si beriem do roboty, ale u mna to vyzera na imperator. Chvalia ergonomiu pre pravakov,senzor...myslim si ze posuvne tlacitka je celkom zaujimava vyhoda.
lachesis ma problemy so senzorom aj po upgrade firmwaru a ergonomia neni best takze tu by som asi nebral.

imperator
kone
g500

z toho by som asi vyberal
Dash (60)|4.8.2010 09:28
Jo Deathadder jsem taky zvažoval. V jednom testu srovnávali Deathadder a imperátora a za ty peníze pořád prej lepší Deathadder, ale asi je to fakt o tom co komu jak sedne.

Vybírám hlavně z důvodu, že to zase bduu používat X let. Ani tak už neřešim, jestli to bude stát 1400 nebo 1800. Nehodlám to za rok měnit.

S tím držením myši ... to je právě tak, ono člověk tu myš chytne podle toho co hraje .... když se dloubu po ploše, nebo v nějakém RPG, položil jsem si na MX518 celou ruku. Když jsem pak v COD nebo BF, chytím ji jen prsty. Jsem opravdu nerozhodnej :D
Richmond (8084)|4.8.2010 10:00
[quote=meeee;392936]
G500 je v pořádku, boční tlačítka vychytaná, to střední boční je super nápad, oproti G9(x) je taková neotesaná, působí levnějším dojmem, ale mám ji od té doby, co se u nás začala prodávat a nedám na ni dopustit.[/quote]
Přesně! Za ty peníze je Razer mnohem kvalitnější (nicméně pro mě moc nízký). Kolečko mě nevyhovuje, resp. už je napůl mrtvé. Čekal jsem něco jako vylepšenou G5 a jediný co je vylepšenýho je senzor, vše ostatní o řídu níž.
Dash (60)|4.8.2010 10:04
[quote=Richmond;392951]Přesně! Za ty peníze je Razer mnohem kvalitnější (nicméně pro mě moc nízký). Kolečko mě nevyhovuje, resp. už je napůl mrtvé. Čekal jsem něco jako vylepšenou G5 a jediný co je vylepšenýho je senzor, vše ostatní o řídu níž.[/quote]

Takže doporučuješ? :) Mě teď jeden člověk doporučuje Deathadder, že s ní je pořád spokojenější než s Imperátorem... tak pořád nevim. Mam obr dilema :D

Takže G500 nebrat? ... tak v tom případě od logitech už zbývá jen g9x nebo popřípadě znovu se vrátit k MX518.
hawkeye9898 (818)|4.8.2010 10:17
Deathadder je tiez fajn, otazka je ci ti stacia len 2 bocne tlacitka. ja potrebujem minimalne jedno tlacitko pred alebo za koleckom.
Dash (60)|4.8.2010 10:24
[quote=hawkeye9898;392957]Deathadder je tiez fajn, otazka je ci ti stacia len 2 bocne tlacitka. ja potrebujem minimalne jedno tlacitko pred alebo za koleckom.[/quote]

Hmmm ... v podstatě jsem zvyklý na to, jak byla stavěná MX 518, takže co bude navíc, na to si budu zvykat jako na komfort navíc, ale pokud nebude, ve zvyku si nepohorším. U Deathadderu mi vadí jediná věc, díval jsem se, že ma jakýsi pogumovaný povrch. Logitech má tuto úpravu po stranách myší a dost se na tom usazovaly kousky prachu a špíny a hůř se to stíralo než z toho lesklýho povrchu na vrchu.
Dash (60)|4.8.2010 10:27
Štve mě, že se nedá třeba v CZC nebo Alze prostě ke všem těm myším přistoupit ke zkušebnímu stojanu a omakat si je. Bohužel cestovat po známých, kteří mají tu či onu, abych si je všechny omakal, na to nemám čas a ani nejsem blázen :D
meeee (1110)|4.8.2010 10:31
[quote=Dash;392958]U Deathadderu mi vadí jediná věc, díval jsem se, že ma jakýsi pogumovaný povrch. Logitech má tuto úpravu po stranách myší a dost se na tom usazovaly kousky prachu a špíny a hůř se to stíralo než z toho lesklýho povrchu na vrchu.[/quote]
Jo, to pogumovaný se i na DA taky dost špiní, ne jenom ty boky.
hawkeye9898 (818)|4.8.2010 10:40
[quote=Dash;392958]Hmmm ... v podstatě jsem zvyklý na to, jak byla stavěná MX 518, takže co bude navíc, na to si budu zvykat jako na komfort navíc, ale pokud nebude, ve zvyku si nepohorším. U Deathadderu mi vadí jediná věc, díval jsem se, že ma jakýsi pogumovaný povrch. Logitech má tuto úpravu po stranách myší a dost se na tom usazovaly kousky prachu a špíny a hůř se to stíralo než z toho lesklýho povrchu na vrchu.[/quote]

no sak prave, aj ja som so zvykol na extra tlacitka pred a za koleckom, tak aspon jedno dve potrebujem aj na novej mysi, preto to zatial vyzera na imperator
Dash (60)|4.8.2010 10:40
[quote=meeee;392960]Jo, to pogumovaný se i na DA taky dost špiní, ne jenom ty boky.[/quote]

Ajaja :( to nemám rád ... MX518 jsem kvůli tomu pořád otíral vlhkým hadříkem ... nesnáším, když ... kor takhle v létě jak se potí ruce ... je myš po chvilce opatlaná :D
Dash (60)|4.8.2010 10:42
[quote=hawkeye9898;392963]no sak prave, aj ja som so zvykol na extra tlacitka pred a za koleckom, tak aspon jedno dve potrebujem aj na novej mysi, preto to zatial vyzera na imperator[/quote]

Právě jsem si ho teď prohlížel a zdá se mi, že Imperator má takový příjemný design, jakoby něco mezi klasickými ergo logitechy a rychlými razery.

Jen se obávám, jak padne do ruky, když bude dobátko menší než byla MX 518. Vím že pořád melu o MX 518, ale jel jsem na ní 3,5 roku a jak to má člověk dennodenně, je to jako zvyknout si na boty a potom strčit nohy do nových dieselů za 4 000 a stejně se v nich necítit....

Na jednu stranu prý ač G9X vypadá prazvláštně, pěkně sedne do ruky. A kupodivu co psali lidi, když se někomu po 2 letech na původní G9 ten výměnný kryt poškodil, nebo odřela povrchová úprava, Logitech mu zaslal po reklamaci nový kryt výměnou....
hawkeye9898 (818)|4.8.2010 10:49
s recenzii co som cital, problem moze byt ze nemusi padnut do velkej ruky, do priemerne velkej ze je akurat...aj mne sa zdala o trosku mensia ako mx518 ale nie o moc ale je fajn tvarovana. na pravej strane sa mi zda ze ma perfektne tvarovany plast pre malicek.
jedina mini nevyhoda moze byt ze boky su z leskleho plastu a moze sa smykat ale ked sa ti nijako extra nepotia ruky malo by to byt uplne v pohode.
meeee (1110)|4.8.2010 10:52
[quote=Dash;392964]nesnáším, když ... kor takhle v létě jak se potí ruce ... je myš po chvilce opatlaná :D[/quote]
Pak vyřaď z výběru veškeré Razery, protože z současné produkce mají zapatlávací boky všechny a ten pogumovaný povrch snad taky. To bys se upucoval k smrti.
Dash (60)|4.8.2010 10:57
[quote=meeee;392974]Pak vyřaď z výběru veškeré Razery, protože z současné produkce mají zapatlávací boky všechny a ten pogumovaný povrch snad taky. To bys se upucoval k smrti.[/quote]

Noo co jsem koukal, tak bych nesměl kromě G9X vzít nic :D prootže lesklý plast má každý razer vyjma drahé Mamby a pogumování má zase zboku většina logitechů :)

Ale ruce se mi nějak obzvlášť zrovna na myši nepotí. Zase bych řekl možná že se ten lesklý plast dá lépe a ryhcleji otřít než ta guma. Akorát si říkám, aby mi to neklouzalo :D
Dash (60)|4.8.2010 10:59
[quote=hawkeye9898;392972]s recenzii co som cital, problem moze byt ze nemusi padnut do velkej ruky, do priemerne velkej ze je akurat...aj mne sa zdala o trosku mensia ako mx518 ale nie o moc ale je fajn tvarovana. na pravej strane sa mi zda ze ma perfektne tvarovany plast pre malicek.
jedina mini nevyhoda moze byt ze boky su z leskleho plastu a moze sa smykat ale ked sa ti nijako extra nepotia ruky malo by to byt uplne v pohode.[/quote]

Jojo, já bych řekl mám střední ruku, spíš menší než větší. Takže by mi mohla sedět. Hmmmm ..... :D sakra ... být to 300 tak to tolik neřešim :D
meeee (1110)|4.8.2010 11:02
[quote=Dash;392977]Akorát si říkám, aby mi to neklouzalo :D[/quote]
Neklouže, lepí se. //no, trochu možná i klouže, ale to víc klouže to pogumované... ///a mnohem víc kloužou boky G9, jak jsem teď zkusil...
BTW i ta Mamba má ty lesklé boky.
Dash (60)|4.8.2010 11:09
[quote=meeee;392979]Neklouže, lepí se.
BTW i ta Mamba má ty lesklé boky.[/quote]

Aha :D .. .no, stejně, ta už je zbytečně moc drahá :D
hawkeye9898 (818)|6.8.2010 08:44
alebo nasetri a kup to co mi richmond poradil
http://www.everythingusb.com/mad-catz-cyborg-rat-7-gaming-mouse-19575.html

sice to vide na 100 ale popozeraj na nete a tipujem ze budes moc uvazovat o nej :)

edit: staci prejst toto forum a nevyzera to tak ze sa oplati investovat 100e :(
http://hardforum.com/showthread.php?t=1484148&page=9
Dash (60)|6.8.2010 18:46
Hmm, vypadá výborně :) takove transformer ... ale jako nevim, raději budu volit něco osvědčenějšího :) Logitech nebo Razer. Už vybírám pouze z G500 nebo Imperátora :D dnes to musím rozlousknout :D :D

Na obě jsou pěkné recenze a G500 už kvůli ceně vlastní hodně lidí a valná většina z nich jsou natoli spokojení, že říkají, že je to nejlepší myš co kdy měli :)
Richmond (8084)|6.8.2010 19:18
G500 mám a teda to kolečko je tragický, hned jak dodělá tak jdu do Krysy 5/7 ;)
edit: ale zas má ty 3 boční tlačítka což se hodí ve hrách :)
Dash (60)|7.8.2010 10:38
[quote=Richmond;393644]G500 mám a teda to kolečko je tragický, hned jak dodělá tak jdu do Krysy 5/7 ;)
edit: ale zas má ty 3 boční tlačítka což se hodí ve hrách :)[/quote]

Jejej co je s nim tragický? V některejch testech píšou že kolečko je slabina G500 a jinde si na něj vůbc nestěžujou. Třeba na Cnet reviews nebo kde to bylo ... nebo na Tom's .... z 10ti testovaných dopadla G500 nejlépe a to stála vedle G9X a Imperátora .....

Hmm, takže říkáš že nic moc jo? A že ty kladný ohlasy jsou jen kvůli ceně?

Užuž jsem přemýšlel jestli jí vzít na úkor Imperátora a ještě pár korun ušetřit.... hmmmm
Richmond (8084)|7.8.2010 14:01
[quote=Dash;393748]Hmm, takže říkáš že nic moc jo? A že ty kladný ohlasy jsou jen kvůli ceně?[/quote]
Mno já jí kupoval když to byla novinka a mam pocit, že přes 15kilo šla :notsure
Celkově se mi zdá odfláklá (v porovnání třeba s G5, Copperhead, Habu apod.) - klepneš na ní a slyšíš v ní ozvěnu, kolečko na úrovni geniusů (já ho využívám poměrně často + kliknutí), mechanismus je tam klasickej (plast. otubený kolečko, žádný světelný brány jako na MSIE, není ani naklopený...) ;)
Dash (60)|7.8.2010 14:25
[quote=Richmond;393782]Mno já jí kupoval když to byla novinka a mam pocit, že přes 15kilo šla :notsure
Celkově se mi zdá odfláklá (v porovnání třeba s G5, Copperhead, Habu apod.) - klepneš na ní a slyšíš v ní ozvěnu, kolečko na úrovni geniusů (já ho využívám poměrně často + kliknutí), mechanismus je tam klasickej (plast. otubený kolečko, žádný světelný brány jako na MSIE, není ani naklopený...) ;)[/quote]

Ahaa, já myslel že už má taky náklop ... hmmm tak už se zase vracím ke zvažování Imperátora :D ... ikdyž odjakživa jsme slýchával, že Razer je zbytečně předražený luxus s mnohdy horším zpracováním než má logitech, který dává ty 3 roky záruky opodstatněně .....

Tak teda .... jako, už si tím vybíráním připadám jako blbec :D ..... prostřední nepoužívám tak často, ale používám.
Richmond (8084)|7.8.2010 14:32
Mno on je Razer vlastně MS, už od dob kuličkovýho boomslanga ;)
Dash (60)|7.8.2010 15:07
Aha, tak to jsem vůbec netušil :) Jediné co vím, že pro MS udělali snad před rokem Habu.
Dash (60)|8.8.2010 16:00
Tak jsem nakonec objednal G500, tak uvidíme. Dostal jsem na ní strašně moc kladných ohlasů od původních uživatelů MX či G sérií.

Když nebudu spokojenej, vrátim nebo prodám a koupím Imperátora ....
Chester (52)|17.8.2010 13:28
Zdravim nechcel som zakladat novu temu tak sry ze to pisem sem. Jedna sa o to ze som objavil podla mna vynikajucu mysku, hlavne co tyka pomeru Cena-vykon.
Jedna sa o SpeedLink Kudos Gaming Mouse. Celkom realne uvazujem nad tym ze si ju kupim pretoye uz styri roky pouzivam mysku kupenu v Bille za 150korun.To by soma o sebe nebol problem,len som sa zacal trosku viac venovat hram a na to chcem poriadnu misku za dobre peniaze.
Takze tu je:
http://www.alza.cz/speed-link-kudos-gaming-mouse-d144519.htm
Ma s nou niekto skusenosti? Aka je?
Mne sa zda za tu cenu fakt dobra.
Pls poradte.
Dakujem... :)
Jandaskunk (2330)|18.8.2010 00:44
Mám zkušenost s jednou myší speedlink a byla to bída, trochu mě to přijde, že spíš platíš za design než za funkčnost.....pokud chceš nějakou dobrou myš na hry, tak připlať asi 50kč na A4Tech XL-750BH (tu osobně mám a jsem spokojen, za tu cenu výborná) nebo pokud máš větší ruce, tak můžeš vzít ještě XL-747H (ta by měla být větší, má i závažíčka)

EDIT: Jinak samozřejmostí je kvalitní podložka :) (používám steelseries QCK)
konecnyvopa (159)|5.9.2010 08:20
Řeším teď stejný problém a mám 3 kandidáty: Ozone Smog, Ozone Radon 5K, Speed -Link Kudos.
husky14 (4214)|5.9.2010 10:01
[quote=konecnyvopa;400303]Ozone Smog, Ozone Radon 5K....[/quote]Z těch dvou určitě Radona, teda jestli vyloženě netoužíš po extrémním tvarování Smogu.

S Kudos zkušenosti nemám....
konecnyvopa (159)|5.9.2010 12:31
Díky, potvrdilo se, že Radon je zatím mým favoritem, tedy tím je G9x ale NE za cenu 2000,-
husky14 (4214)|5.9.2010 13:30
Mrkni ještě na GB M8000X, taky není špatná - za tu cenu ;)
konecnyvopa (159)|5.9.2010 14:42
[quote=husky14;400366]Mrkni ještě na GB M8000X, taky není špatná - za tu cenu ;)[/quote]
Byla také ve výběru, ale vytýká se jí dopočítávání DPI softwarově. Hlavně chci myš vypouklou do dlaně a nejméně jezdit palcem, po podložce
Richmond (8084)|5.9.2010 14:45
Copak o to, palec je ok, ale na druhé straně má poměrně nepohodlnou hranu a vybrání takže spíš budeš po podložce tahat malíček...
konecnyvopa (159)|5.9.2010 14:50
[quote=Richmond;400375]Copak o to, palec je ok, ale na druhé straně má poměrně nepohodlnou hranu a vybrání takže spíš budeš po podložce tahat malíček...[/quote]
týká se GB M8000X? Malíček mám ze své A4tech už také poloviční /Smog malíček asi řeší/
Problém je že normálně nejsou tyto myšky k vidění a osahání, psal jsem na ALZU, jestli mi dovezou do shopu alespoň 3 ks na vyzkoušení
dinko (82)|5.9.2010 17:06
keby si niekto chcel vyskúšať G500, tak Turzovka - Stred 423, v pohode dojdite chalani aj baby
Richmond (8084)|5.9.2010 20:14
[quote=konecnyvopa;400376]týká se GB M8000X?í[/quote]
Ano, resp. mám doma předchozí M8600 - to vykousnutí mi dost vadilo a ta hrana ještě víc (jsem zvyklý na Habu/Razery/G500). Kámoš si na to nemohl zvyknout vůbec, používá A4Tech 750. Jinak je velikostně ok a nemá tak moc useknutý "zadeček" jako G500 ;)
konecnyvopa (159)|6.9.2010 20:22
Tak jsem narazil na absolutní neochotu 5 nejmenovaných e-shopů nechat mi ochytat 2-3 myšky. a to jsem byl ochoten jet 80km jednu cestu. Prý koupit, vrátit do 14 dnů, koupit atd. Takže při spočítání poštovného a benzínu to vidím na Logitech G9x. Ale dost lidem prý vadí stisk kolečka.....
Richmond (8084)|6.9.2010 20:50
Mrkni po Tescu, Datartu apod. supermarketech - myši jsou balené v blistru takže si je můžeš osahat bez vybalování ;)
konecnyvopa (159)|6.9.2010 21:17
[quote=Richmond;400702]Mrkni po Tescu, Datartu apod. supermarketech - myši jsou balené v blistru takže si je můžeš osahat bez vybalování ;)[/quote]

Tesco, Datart, Elektroworld tyto herní srandičky snad vyřadily z repertoáru, bohužel ...
Richmond (8084)|6.9.2010 21:23
Mno já je tam viděl - tyhle srandičky se kupodivu prodávají celkem často ;)
konecnyvopa (159)|6.9.2010 22:06
[quote=Richmond;400717]Mno já je tam viděl - tyhle srandičky se kupodivu prodávají celkem často ;)[/quote]
Já bohužel ne: Olomouc, Brno, v Okay na mě hleděli jako na přízrak, když jsem chtěl Ozone smog. Připadá mi, že nastavili cenovou hranici prodávaných myší na maximum 999,- Kč. Ono, taková G9x by v kamenném stála určitě cca 2799, Ozone apod. kolem 1500,-
konecnyvopa (159)|8.9.2010 17:31
Tak jsem problém vyřešil. G9x má moc tuhý stisk kolečka /kupodivu/ a vypadla. Tak jsem to riskl a objednal Ozone Radon 5K s možností vrácení. Dnes došel tak ho testuji a NEVRÁTÍM. Prostě hlodavec je opravdu OK
husky14 (4214)|8.9.2010 17:34
No vidíš, já ti to říkal :) taky se mi Radon celkem líbil....