reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PC nedetekuje WD 500GB

agnus (15)|4.8.2010 08:00
Přestal mi fungovat HDD WD AADS 500GB SATA 32Mb Cache . Disk je stále ještě v záruce, takže problém bych snadno vyřešil reklamací, ale bohužel nedlouho před havárií jsem si na něj stáhl na přechodnou dobu některá data, o něž bych nechtěl přijít. Disk jsem jinak používal ve spojení s externím napájením a redukcí na USB téměř výlučně jen jako externí HDD k nahrávání filmů ze satelitního přijímače a v případě stažení dat do PC jsem jej zapojoval přímo přes SATA konektory. Dnes jej nedetekuje ani satelitní přijímač ani jedno ze stolních PC, které doma máme. V biosu rovněž není vidět. Po zapnutí napájení se disk chvěje, takže se zdá, že se plotny točí. Zkusil jsem vyměnit z identického HDD vrchní plošný spoj, ale nepomohlo to. Zmíněný identický HDD s použitými kabely v PC funguje, takže v kabelech problém zřejmě také nebude. Jak data získat zpět?
johny__g (6387)|4.8.2010 08:21
Specializovaná firma, která si za to nechá pěkně zaplatit.
crasten (180)|6.8.2010 07:02
Najskor musime ujasnit toto: Ten druhy disk (s radicom z vadneho disku) vam PC detekuje?

Nechapem, preco by disk s dobrym radicom nemal poznat BIOS -> ani po volbe check ATA/ATAPI device?

Skusajte to len na jednom PC, kde nehrozia velke skody pri nahodnom pochybeni!