Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 22

Téma: Zapojení 2.1 +2.0 - dohromady

Pravidelný diskutér Avatar uživatele wojmirek
    Registrace
    Nov 2009

Dobrý den , mám tyto dvě reprosoustavy -

nová - http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=47007 (36W) 2 výškáče + subwoofer
    stará - http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=34895 (10W) 2 výškáče

Chtěl bych tyto reprosoustavy zapojit do sebe , ale aby to hrálo v těch nových . Co jsem zkoušel tak to hrálo jen ve starých a vůbec to nevyužívalo subwoofer na nových . Můžete mi pomoct se zapojením ? , Dále bych se chtěl zeptat jestli nehrozí možnost spálení zesilovače nebo reproduktorů ? , Díky za pomoc ...
    Odpovídat lze po přihlášení

Registrace
    Nov 2009

Omlouvám se za zbytečné založení téma , protože už jsem na to přišel . Nyní zůstává jen otázka zda-li se nemůže poškodit jakýkoliv reproduktor nebo zesilovač ? Díky

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Tak třeba já to nepochopil vůbec. Jak zapojit "do sebe"?

Obyvatel SHW Avatar uživatele Sommer
    Registrace
    Dec 2007

Myslíš jako zapojit do sebe přes 3,5mm jack? Asi by neškodilo přesnější vysvětlení nabo náčrtek v Paintu

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Já jsem pochopil "zapojit do sebe" jako bastl, kdy se jeden reproduktor z první sestavy spojí s druhým reproduktorem za sestavy druhé a společně se přivedou do ovládání sestavy SW-V2.1 1250. Tím se budou ovládat 4 reproduktory (stejně jako 2) a jeden subwoofer

Registrace
    Nov 2009

Vím že bylo mé vysvětlení chaotické tak se ho pokusím trochu zlepšit .

Takže z PC vede přes 3.5 do starých repráků audio kabel . Jack od nových repráku jsem zapojil do starých repráku do jacku na sluchátka , Nyní oběma zesilovači ovládám jen jedny repráky - ty nové , ale mají větší výkon .

Snad už to pochopíte , ale obávám se toho že můžu něco spálit nebo poškodit . Jaký názor máte vy ?

Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od wojmirek Zobrazit příspěvek
    Takže z PC vede přes 3.5 do starých repráků audio kabel . Jack od nových repráku jsem zapojil do starých repráku do jacku na sluchátka , Nyní oběma zesilovači ovládám jen jedny repráky - ty nové , ale mají větší výkon.
    IMHO nyní je výkon limitován starou repro soustavou, neboť pokud ji dáš na max. bude zvuk. signál jdoucí do nové reprosoustavy tak zkreslen, že na ni bude zvuk neposlouchatelný. A může mít nová reprosoustavy klidně 4x vyšší výkon.

Registrace
    Nov 2009

Citace Původně odesláno od kevin00 Zobrazit příspěvek
    IMHO nyní je výkon limitován starou repro soustavou, neboť pokud ji dáš na max. bude zvuk. signál jdoucí do nové reprosoustavy tak zkreslen, že na ni bude zvuk neposlouchatelný. A může mít nová reprosoustavy klidně 4x vyšší výkon.
    To znamená že by se nemělo nic spálit ani ohrozit , akorát mi to skoro nic nepomůže naopak zhorší kvalitu zvuku ?

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

A nebylo by lepší zapojit ty nové jako front (přední), staré jako rear (zadní) a používat je jako sestavu 4.1? Kdysi jsem to tak měl, jen je problém s regulací všech 4 najednou. Jde to samozřejmě softwarově, u mé staré SB Live! to šlo i HW, po malé úpravě.

Registrace
    Feb 2008

To znamená že by se nemělo nic spálit ani ohrozit , akorát mi to skoro nic nepomůže naopak zhorší kvalitu zvuku ?
    IMHO ano, kvalitu zvuku Ti to zhorší. Ani jedna ze sestav není nikterak "zázračná" a přivádět zvuk. signál ze sluchátkového výstupu nebude zrovna také nejlepší volbou.

Registrace
    Nov 2009

Citace Původně odesláno od johny__g Zobrazit příspěvek
    A nebylo by lepší zapojit ty nové jako front (přední), staré jako rear (zadní) a používat je jako sestavu 4.1? Kdysi jsem to tak měl, jen je problém s regulací všech 4 najednou. Jde to samozřejmě softwarově, u mé staré SB Live! to šlo i HW, po malé úpravě.
    Trochu jsem nepobral jak myslíš zapojit přední a zadní ? , jak toho prosím Tě docílím ? Díky

Registrace
    Nov 2009

Citace Původně odesláno od kevin00 Zobrazit příspěvek
    IMHO ano, kvalitu zvuku Ti to zhorší. Ani jedna ze sestav není nikterak "zázračná" a přivádět zvuk. signál ze sluchátkového výstupu nebude zrovna také nejlepší volbou.
    Takže možností by bylo i koupit si redukci - z PC > redukce > 2 výstupy z reprobeden ?

Registrace
    Feb 2008

Trochu jsem nepobral jak myslíš zapojit přední a zadní ? , jak toho prosím Tě docílím ? Díky
    O jakou zvukovou kartu se jedná, případně základní desku jestli je zvuk. karta integrovaná.

Takže možností by bylo i koupit si redukci - z PC > redukce > 2 výstupy z reprobeden ?
    Ano, dalo by se to řešit i tímto způsobem.

Registrace
    Nov 2009

Zvuk PCI / PnP - Realtek ALC888/S/T @ Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1] PCI

Název základní desky - MSI 945P Neo5 (MS-7236)
    Typ sběrnice - DDR2 SDRAM
    Šířka sběrnice - 64 bit
    Integrovaná zařízení - Audio, Gigabit LAN

Bude stačit toto ?

Starousedlík SHW Avatar uživatele zsdx
    Registrace
    Nov 2009

Tak jak to pise johny, zapojis to jako 'skoro 5.1' do dvou zdirek vzadu /misto do tri/.

Zvuk PCI / PnP - Realtek ALC888/S/T
    Název základní desky - MSI 945P Neo5 (MS-7236)
    Bude stačit toto ?
    Ano, dle specifikace to umi ' Flexible 8-channel audio with jack sensing', takze pokud mas spravne nainstalovane ovladace, staci ti pouze v ovladaci spravne zadat, co jsi kam zastrcil.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. 3,5" HDD SATA: Jak na zapojení ATA i SATA disků dohromady...pokusy s jedním z nich
    Od fanynek v sekci HDD, boxy, SSD
    Reakcí: 28
    Poslední příspěvek: 16-01-2012, 18:23
  2. zapojeni PC
    Od nevim123456 v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 04-05-2010, 18:24
  3. Zapojení fan 120
    Od aceri1 v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 04-03-2009, 12:09
  4. Windows Vista: Vista i xp dohromady