reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s HP ProBook 4510s

stewo (17)|4.8.2010 20:11
Ahoj.

Pred nedávnom som si kúpil tento notebook HP ProBook 4510s (CPU: C-3000,RAM: 2GB,HDD: 250GB, GK:GMA Intel)

Pôvodne na ňom bol nainštalovaný OS SUSE Linux Enterprise Desktop 11. Ten sa mi veľmi nepáčil a kedže som chcel aj rozdeliť disk a nainštalovať Win. vymenil som ho za Win. 7 a Ubuntu-10.04.

Po asi týždni nadšenia (kedy som bol prevažne v LINUXE) som potreboval niečo robiť pod Win. a začali problémy.

NTB sa pri načítavaní OS sám reštartuje, prípadne pri logu WIN. zamrzne alebo Bluescreen =(.
Skúšal som aj iné verzie Win. ale stále tá istá chyba.

Napadá ma akurát, či nemôže byť problém w tom, že mám aj WIN. aj LINUX ale to príde dosť nelogické a pri pätovom preinštalovaní Win. som stratil GRUP s LINUXU takže mi ide iba Win. :confused:



AK by mi vedel niekto poradiť prípadne mal podobný problém nech sa ozve. Viac hláv viac rozumu.
Za každú radu vopred ďakujem.
souteh (371)|4.8.2010 20:30
S 2 OS na 1 PC nemám zkušenosti, ale doporučuji formátovat celý hdd a nainstalovat pouze 1 OS. Doporučuji Windows.
stewo (17)|4.8.2010 20:48
[quote=souteh;393148]S 2 OS na 1 PC nemám zkušenosti, ale doporučuji formátovat celý hdd a nainstalovat pouze 1 OS. Doporučuji Windows.[/quote]

To som chcel, ale mám ten LINUX už pekne nakonfigurovaný a disk rozdelený a sú tam dáta ktoré nemám kde zálohovať =/.

A robí to iba niekedy a ak to spravý tak stále chce robiť obnovu zálohy Win. Taktiež som si spomenul, že to vyhadzuje aj nový HW., zistil som o čo ide a je to nejaký senzor otrasov pre HDD od HP. Nainštaloval som ovládač a začalo to robiť pri každom štarte OS a program aj tak nefungoval-zamrzol =/.
Tak som ten program dal preč a robí to už iba občas ale robí =/.
kevin00 (10238)|4.8.2010 20:52
[quote=souteh;393148]S 2 OS na 1 PC nemám zkušenosti, ale doporučuji formátovat celý hdd a nainstalovat pouze 1 OS. Doporučuji Windows.[/quote]

Zajímal by mě důvod ...
Robo.OVA (12)|4.8.2010 20:55
Tak tento problém má zrovna i synovec na svém PC.Jede mu v klidu icq a net,ale jak se zapne na hru METIN,kterou hraje,asi po 10 minutách se ozve seknutí a zmizí šipka a zhasne klávesnice a jediné řešení je restart,přitom HD tune ukazuje HDD v pořádku.A po najetí opět mu to skočí do modré obrazovky a opět SEk a až druhý restart windows zase rozjede.
stewo (17)|4.8.2010 20:59
[quote=Robo.OVA;393157]Tak tento problém má zrovna i synovec na svém PC.Jede mu v klidu icq a net,ale jak se zapne na hru METIN,kterou hraje,asi po 10 minutách se ozve seknutí a zmizí šipka a zhasne klávesnice a jediné řešení je restart,přitom HD tune ukazuje HDD v pořádku.A po najetí opět mu to skočí do modré obrazovky a opět SEk a až druhý restart windows zase rozjede.[/quote]

A môžem sa s pýtať čo to má za noťas ?
Robo.OVA (12)|4.8.2010 21:05
toto se mu neděje na notasu,ale na pc 2ghz,1024 RAM,128 MB grafika,160 GB hard
souteh (371)|4.8.2010 21:20
[quote=kevin00;393154]Zajímal by mě důvod ...[/quote]

A jak by jsi to řešil ty?
Jandaskunk (2330)|4.8.2010 22:17
Zkus se dostat do BIOSu a přepnout disk ze SATA modu do Native IDE modu nebo tak nějak, nevim jak tam ten BIOS vypadá, každopádně v manuálu by to mělo být. Toto mi dělalo s Win 7 taky, když jsem je chtěl nainstalovat v AHCI/SATA modu, většinou rovnou bluescreen při nainstalování, ale zkus to.
zsdx (2098)|4.8.2010 22:27
[quote=stewo]Skúšal som aj iné verzie Win. ale stále tá istá chyba.[/quote]

W7HomePrem 64b OEM bez problemu na tomto NTB, z HW nepoznal tusim jen ten 'accelerometer' co zminujes vyse. Tez WinXP Pro, ale tam toho bylo treba postahovat a doinstalovat privel'a.

[quote].. a pri pätovom preinštalovaní Win. som stratil GRUP s LINUXU takže mi ide iba Win.[/quote]
+
[quote]To som chcel, ale mám ten LINUX už pekne nakonfigurovaný a disk rozdelený a sú tam dáta ktoré nemám kde zálohovať =/.[/quote]

Toho bych zatim nedbal, to se pozdeji opravi z CD Ubuntu. Prvne si rozchod ty Win na stavajicim oddilu.
kevin00 (10238)|4.8.2010 22:33
[quote=souteh;393170]A jak by jsi to řešil ty?[/quote]

Každý z daných OS je na jiné partišně a vzájemně se nemohou ovlivňovat (ext4 a NTFS). Proto nevidím důvod, proč partišnu s Linuxem odstranit. BlueScreeny z Win7 nemají s Linuxem nic společného.
souteh (371)|4.8.2010 22:45
Snažíš se tu dokázat mou omylnost, ale stále nevím, jak by jsi to vyřešil ty.
kevin00 (10238)|4.8.2010 23:09
[quote=souteh;393207]Snažíš se tu dokázat mou omylnost, ale stále nevím, jak by jsi to vyřešil ty.[/quote]

Otestovat moduly RAM pomocí GoldMemory, HDD pomocí utility výrobce, případně pokud sem uživatel uploaduje dmp soubory (C:\Windows\Minidump), lze BlueScreeny analyzovat :rolleyes: ;)
stewo (17)|10.8.2010 16:19
[quote=Jandaskunk;393195]Zkus se dostat do BIOSu a přepnout disk ze SATA modu do Native IDE modu nebo tak nějak, nevim jak tam ten BIOS vypadá, každopádně v manuálu by to mělo být. Toto mi dělalo s Win 7 taky, když jsem je chtěl nainstalovat v AHCI/SATA modu, většinou rovnou bluescreen při nainstalování, ale zkus to.[/quote]

No toto som neskúsil, ale teraz som tu dal XP dakže som to musel prepnúť, ale aj tak to robí, ja už som s toho zúfalý. =/
stewo (17)|10.8.2010 16:26
[quote=zsdx;393201]W7HomePrem 64b OEM bez problemu na tomto NTB, z HW nepoznal tusim jen ten 'accelerometer' co zminujes vyse. Tez WinXP Pro, ale tam toho bylo treba postahovat a doinstalovat privel'a.


+


Toho bych zatim nedbal, to se pozdeji opravi z CD Ubuntu. Prvne si rozchod ty Win na stavajicim oddilu.[/quote]

No tak ja som tam mal Win 7 32, 2 werzie robilo to pri oboch, čo sa týka Xp, tak je ešte horšie asi lebo som tu musel nainštalowať fakt wšetko a mám aj tak 60 procesow ako pri 7 takže je to tak narownako, len nechápem ako je možné, že to robí aj na 7 aj na Xp.

Skúsil by som tu hodiť ešte 64 Win 7 s tým ATA a ak to nepomôže tak to dám na reklamáciu =/.
Chcem sa len spýtať, že ak mám 32 bitowé programi pojdu na tu 64 bit werziu WIn 7 nainštalowať ? (pôvodne sú určené ešte pre win xp)
Co sa týka toho LINUXU ten by som si oprawil potom s Live CD
stewo (17)|10.8.2010 16:42
[quote=kevin00;393218]Otestovat moduly RAM pomocí GoldMemory, HDD pomocí utility výrobce, případně pokud sem uživatel uploaduje dmp soubory (C:\Windows\Minidump), lze BlueScreeny analyzovat :rolleyes: ;)[/quote]

Ramky som testowal niekoľko x niekoľkými programami, HDD nie, idem skúsiť.
Frey (181)|10.8.2010 17:14
Pod 64-bit OS ti pobezi 32-bit aplikace bez problemu. Problem muze nastat jen pri instalaci. Nektere stare aplikace totiz pouzivaly pouze 16-bit instalatory. Take neni zadny problem, kdyz ti bezi 64-bit a 32-bit aplikace zaroven. 64-bit OS je zvlada obslouzit.
stewo (17)|15.8.2010 20:55
[quote=Frey;394400]Pod 64-bit OS ti pobezi 32-bit aplikace bez problemu. Problem muze nastat jen pri instalaci. Nektere stare aplikace totiz pouzivaly pouze 16-bit instalatory. Take neni zadny problem, kdyz ti bezi 64-bit a 32-bit aplikace zaroven. 64-bit OS je zvlada obslouzit.[/quote]

No jo, už aj to som skúšal, wšetko ide, ale aj tak mi to robí, stále blue screen, strata dát (teda nainštalowaných programow) a OS aj ked che urobiť oprawu OS tak sa mu to nepodarí korektne, je to asi zrelé skor na reklamáciu =/
Jandaskunk (2330)|15.8.2010 22:28
Testoval se ten HDD? Jak to dopadlo? Pokud to nejde najet ani na plochu, tak to zkusit v jiném PC, ale pokud je to v záruce, tak bych jim to tam hodil....
stewo (17)|15.8.2010 23:07
[quote=Jandaskunk;395281]Testoval se ten HDD? Jak to dopadlo? Pokud to nejde najet ani na plochu, tak to zkusit v jiném PC, ale pokud je to v záruce, tak bych jim to tam hodil....[/quote]

testowal, wraj wše ok =/