reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

i7-920 + 5870 + SS Temjin TJ10

wthulmann (238)|4.8.2010 20:30
Zdravím,
rád bych tímto požádal o pomoc. Umanul jsem si, že do skříně SilverStone Temjin TJ 10 nainstalkuju vodní chlazení. Primárně se chci zbavit hluku, druhotně uchladit přetaktované i7@4Ghz.

Procesor přetaktovávám jen při renderování, takže grafická karta se v té době fláká (není tolik tepla). Na hry mám u procesoru i grafiky základní takty.

Sestava

SilverStone Temjin TJ10B-W
Enermax Revolution 950Watt
Gigabyte GA-EX58-UD5
i7-920
5870 1GB, Sapphire, referenční desig
+ zvukovka a 5 harddisků

takže spousta tepla v poměrně těsné skříni (černého Stackera jsem prostě nesehnal)


Rešerše :D
Kromě toho, že jsem si tady pečlivě prostudoval fórum (což mě celkem zahltilo) jsem se podíval i jinde po webu, jak to kde řešili a mám takovouhle rešerši:

1. Silverstone Temjin TJ10B: Water Cooled with Silence @ Bjorn3D
- 2x120mm rad
- chlazeno jen cpu
- expanzka do 2x5,25 bay
- pumpa dole

2.
SilverStone TJ10 Full Tower @ TechGage

- 3x120 mm rad
- chlazeno CPU + 2 karty ve SLI
- pumpa dole, expa taky


Osobně bych rád kombinaci obojího, ale to už mi budete muset poradit.

Radiátor
rozhodl jsem se namontovat 3x120 mm rad. Skříň má nahoře sice otvor jen pro 2x120, což je škoda, ale ta třetí pozice na radiátoru podle mě poslouží i tak.
kandidáti jsou tři
- Alphacool NexXxoS Xtreme III rev2
- Alphacool NexXxoS PRO III rev2
- Black ICE Radiator GT Xtreme 360 - Black

Osobně se mi zamlouvá nejvíc NexXos PRO III rev2 - podle toho co se tu píše by měl být vhodný pro pomalu běžící ventilátory, které bych rád. Nechal bych se přesvědčit i k Black ICE Radiator GT Xtreme 360 za předpokladu, že by to při stejném průtoku vzduchu chladilo líp.

Bloky CPU
- Alphacool NexXxoS X2 Bold HighFlow s1366
- Koolance CPU- 360 Rev1.1, vybíral jsem vlastně jen podle vzhledu... takže prosím o doporučení něčeho lepšího, pokud jsem vybral špatně. Taky netuším, jestli si ten koolance ospravedlní cenu o 700 vyšší.

Bloky na 5870 (referenční)
- Koolance VID- AR587 - ATI Radeon HD 5870 Waterblock - je v balení backplate jako mají bloky od EK, na obrázku to trochu vypadá, ale jen tak náznakem...?
- Watercool Heatkiller GPU- X3 ATI 5870
- EK Water Blocks EK- FC5870 CF - Nickle Plated + EK Water Blocks EK- FC5850/ 5870 RAM Backplate - Nickle Plated líbí se mi možnost dokoupení backplate, otázka - není lepší vybrat jinou materiálovou kombinaci?


Fitinky
tady mám jasno, pokud budu brát něco od Koolance (jak píšete na eshopu tak mají mělký závit), tak si vezmu tyhle
EK Water Blocks EK- PSC Fitting 10mm - 1/ 4" Black - hloubka 4,5mm
jinak vezmu fitinky se standardní hloubkou (doufám, že ji tyto mají)
Šroub 1/ 4" pro hadici 13/ 10mm (otočný)

Hadice
Hadice 13/ 10 UV Blue - 1m

Kapalina
- nejradši bych destilku, ale když už tak už Alphacool AlphaCola 1L - Blue


Pumpa + expa
znovu připomínám, že ticho je pro mě primární. Teď mám AGB station 600 12V a jsem hodně spokojený. Chtěl bych zas něco tak tichého. Předpokládám že na tento okruh už by asi AGB station nestačila, kdyby ano, hodně bych její koupi zvažoval.
Co říkáte na tato řešení, mohl byste mi je prosím nějak zhodnotit?
XSPC Acrylic Dual 5. 25” Reservoir for Laing DDC + Laing DDC 12V DDC- 1RT
moc nevím co si o té expě myslet, nikde jsem neobjevil obrázek jak se to napojuje. Funguje to i jako top, nebo je to prostě jen expanzka s výliskem vespod kam zapadne pumpa? (ptám se, protože topy prý ztišují a zároveň přidávají na výkonu)

případně toto

Laing DDC 12V PRO AGB + Alphacool TOP tenhle top je i expa, že?

a nebo toto

Laing DDC 12V PRO + Alphacool TOP + Koolance Reservoir + Holders - 80mm


Příslušenství
-Koolance INS- FM17 Coolant Flow Meter
-Alphacool Thermosensor 1/ 4" šroub + Analog Display tedy pokud bych měl kam to zašroubovat



Tak, to je vše, naprosto jsem se psaním a listováním tohoto příspěvku vyčerpal, nechci vidět pak tu stavbu.

mimochodem - koukám že tam mám často koolance komponenty, možná to nakonec sladím :)

ááá, ještě bych zapomněl na
Ventilátory
samozřejmě že Noctua 900/63m3/12db a pokud to půjde tak s uln... jenže je problém, že mě se děsně nelíbí. Jaké jsou tyhle?
Scythe Gentle Typhoon 120mm Fan - 800 rpm 48m3/9db


Předem děkuji za rady, odměním se pak objednávkou ;)
Alphacool Support (1563)|5.8.2010 09:14
Dobry den :)

ad 1) 2x120mm radiator je malo a pumpa D5 je uplne zbytecna...
ad 2) to uz vypada lepe, ale opet nechapu, proc pouzili zvlast pumpu a zvlast expanzku...resp proc na pumpe alespon neni nejaky TOP

ad radiator) rozdil mezi PRO III a eXtreme III je ten, ze s hodne foukajicimi fany (coz jsou i ty noctuy na lna) je eXtreme vykonnejsi a se slabymi fany (nizky prutok a staticky tlak) jsou priblizne srovnatelne. ten Black ice extreme je oproti alpha extreme jeste vykonnejsi. pokud byste mel noctua p12 a nezpomalene, tak by poradi bylo black ice - dlouho nic - alpha xtreme - dlouho nic - alpha pro. pokud fany zpomalite na lna, bude poradi stejne ale rozdily ne tak velke. pokud byste je zpomalil na ulna tak by rozdily byly jeste mensi. ja osobne bych uvazoval i nad xspc rx360, pro noctua fany v rozmezi 900 - 1300 rpm je to v tuhle chvili nejlepsi radiator na trhu.

ad bloky CPU) alphacool neberte, ma smysl jen pro mene vykonne pumpy nebo pokud nekdo opravdu vyzaduje uchyceni bez backplate nebo pokud se nekomu opravdu libi jen a pouze tento. koolance je trochu jina liga, ale na nej byste musel mit pumpu D5 s TOPem, protoze je to hodne moc restriktivni blok. pokud Vam jde o vykon i o design, rozhodne bych vzal watercool heatkiller v te limitovane poniklovane edici. je nadherny, levnejsi nez koolance a vykonny s normalni (tzn ne D5) pumpou stejne...

ad GPU) backplate neni u zadnych bloku. vyberte si ten, ktery se Vam libi, vykon je u vsech podobny. svoje kouzlo maji vsechny tri, kazdemu se libi neco jineho. jen bych upozornil - mate jistotu, ze je to referencni karta ? sapphire delal referencni design jen cca pul roku a pak zacal i na "obycejne" 5870 pouzivat svuj vapor-x design PCB...takze mozna by bylo lepsi nafotit PCB...aby byla jistota - cimz by se take vyresil problem, jaky blok vzit, protoze pokud je to vapor-x pcb, pujde na to jen EK vapor-x blok...

ad fitinky) neni co resit.

ad hadice) tyhle jsou trochu tvrdsi, doporucil bych ten samy rozmer od masterkleer radeji...

ad kapalina) destilka klidne, ale chce to neco do toho. bud acfluid, nebo innovatek protect ip.

ad pumpa) pokud Vam nebudou vadit o nekolik malo stupnu horsi teploty nez pri pouziti laing pumpy, tak neni problem tu agb station pouzit. jen bych upozornil, ze i ta agb station zacne trosku vrcet pri teplote vody nad 35 stupnu +-.
xspc acrylic reservoir je hodne nedoporucenihodny produkt a to z jednoducheho duvodu - laing pumpy bez topu trosicku vibruji. zabalte je do plexiskla (xspc), ktere bez odpruzeni prisroubujete do 5.25" pozice a vibruje Vam cela case. sice jen malinko, ale prisel mi ten hluk dost odpudivy.
laing pro + koolance expanzka zvlast, zalezi na Vas. pokud mate nejake specialni misto, kam tu koolance expu date, tak proc ne. ale jinak bych zustal u klasiky, tzn bud laing pro agb, nebo laing 1T a k tomu xspc top+expu.

ad prislusenstvi) na rovinu pisu, ze ten koolance jsme jeste netestovali, takze Vam nepovim, jestli je dobry nebo spatny atd. vyzkousene mame aqua computer prutokomery.

ad ventilatory) dobre fany jsou noctua, tyhle scythe, silenx (pokud se zpomali), enermax apollish, scythe sflex (ale moc nevydrzi), papst (ale to je old school).

Pokud mate jakekoliv dalsi dotazy tak piste.
wthulmann (238)|5.8.2010 18:52
Děkuji za odpověď,

tak postupně:

Radiátor:
vezmu tedy Black ICE Radiator GT Xtreme 360 - Black když je bez výhrad a cena je dost podobná ostatním. Mě se prostě líbí

CPU blok
dobře, dám na Vaši radu, ten Watercool Heatkiller HK S1366 rev3 - Nickle Plated Limited Edition je vážně nádherný, nechápu, že jsem ho přehlídnul.


GPU blok
podle mě to referenční karta je, mám ji (náhodou, asi někdo odřekl) z první várky ještě z doby kdy se psaly pořadníky. Vapor verze byla v té době maximálně v roadmapě. Nicméně zítra PCB nafotím a dám k posouzení.
- ještě mě napadá, nebudu moct náhodou použít backplate z originálního chladiče?


Pumpa + expa
jasně, rezervoár do 5,25 tedy nebude. Z rezonující case bych zešílel. Děkuji za radu.
Takže to asi vypadá na Laing DDC 12V PRO AGB + Alphacool TOP
Jak je na tom v porovnání výkon+hluk oproti AGB Station. (O koupi agb ani moc nepřemýšlím, spíš je to jediné, podle čeho můžu srovnávat)
A přinesla by mi něco oddělená (větší) expa u druhé varianty? Tady ten 110ml zásobník mi přijde tuze malý. Když procházím fóra s vodníky, tak skoro každý si pořizuje nějakou extrémně objemnou expu a já nevím jestli je to jen protože v tom dobře vypadá voda nebo jestli to má i praktický význam.

abych nezapomněl, pumpu hodlám umístit ne na dno ale do volných 5,25 pozic...


Hadice, fitinky, kapalina, ventilátory, příslušenství
- beru si rady k srdci, zařídím se podle nich

děkuji za trpělivost a odpovědi, plus přikládám foto, aby byla představa jak to uvnitř vypadá
tj 10.JPG
Alphacool Support (1563)|5.8.2010 21:13
ad radiator) pokud se Vam libi, tak neni co resit :)
ad CPU blok) nejlepsi volba...
ad VGA) tak to potom ano. backplate si nejsem jisty, zeptam se zitra kolegy. ale mam pocit, ze to nelze.
ad pumpa) expanzku do 5.25" pozice klidne mit muzete, to vypada moc hezky - ale rozhodne to nekombinujte s pumpou. laing je vykonem o dost lepsi, hluk je o malicko horsi. tezko se to popisuje, chce to slyset :) kdyz mate slusnou bednu, jako ze mate, tak tu pumpu pres bocnici pravdepodobne neuslysite.
ad expa) velka expanzka ma dva duvody - pokud ma nekdo malo restriktivni okruh a hodne vykonnou pumpu (nebo spis pumpy), muze byt v male expe slyset bublani vody, coz nekomu muze vadit. za druhe v male expe musite doplnovat kapalinu treba jednou za dva mesice, kdezto velkou pokud naplnite tak na ni nemusite sahnout treba cely rok :)

Pokud mate jakykoliv dalsi dotaz tak klidne piste :)
wthulmann (238)|6.8.2010 08:33
změna

Radiátor
...a mám problém. Místo :/ Nějak mi nedošlo, že jsou to takoví tlouštíci.
když se podíváme na fotku o příspěvek výše, tak od vršku skříně k okraji motherboardu to je 75 mm, od vršku skříně k takové té stříbrné pacce co je vidět nad Mugenem je to jen 66mm.
- mám možnost buď <50mm tlustý rad + 2xfan a to by byl ještě jeden mimo průduch nahoře ve skříni
- nebo <41mm tlustý rad + 3xfan

Noví kandidáti (řazeno dle tloušťky)
se třemi fany by šli použít
- Watercool HTSF - Triple 40mm
- Swiftech MCR320 Triple 120mm Radiator 34mm
- Alphacool NexXxoS PRO III rev2 30mm
- Black ICE Radiator GT Stealth 360 X- Flow - Black 29,6mm

se dvěma fany
- Alphacool NexXxoS Xtreme III rev2 46mm
- Aqua Computer Airplex XT 360 - 45mm
- Koolance Copper Radiator 3x120mm Horizontal 44mm

tak teď nevím co s tím, osobně jsem spíš pro variantu se třemi fany a tenčím radiátorem, přijde mi, že mít tlustý ale neofukovaný radiátor je blbost. Navíc pokud vyberu rad do 31 mm, tak budu moct (koupit) použít tenhle držák Silverstone Rad Support 09 Taky nevím co vybrat. Black ICE Radiator GT Stealth 360 X- Flow - Black ?



VGA blok
přikládám foto ATiny, měla by to být referenční verze
vga_uprav.JPG
Alphacool Support (1563)|6.8.2010 11:34
Ja bych tento problem resil bud tim, ze by se plech uriznul :) anebo tim, ze na tu prvni ze tri pozic pro 120mm ventilatory bych dal low profile 120mm ventilator, tzn scythe slip stream slim. ten ma 12mm + 56mm radiator je 68mm a ty 2mm by se urcite ten plech dal ohnout.

pokud chcete jit cestou slabsiho radiatoru, tak urcite neuvazujte nad tim watercoolem a ani ten black ice stealth x-flow neberte, neni dobry. maximalne klasicky stealth, ale urcite ne x-flow verzi. swiftech je dobry, alphacool pro III je taky dobry nebo treba xspc rs360.

karta je skutecne referencni, skoro zazrak :)
wthulmann (238)|6.8.2010 12:33
RAD
dávám Vám 100 bodů a sadu kufrů za inovativní přístup. Mě ten low profile větrák prostě nenapadnul :mistake (řezat plíšek nemůžu, ztratilo by to tuhost a při prvním vysouvání traye s motherboardem bych urval tu část s I/O shieldem.)

VGA blok
5870 byla kupovaná 16.11.2009 za 6870,- (bez daně). V krámě měli jeden kus skladem a já se tam stavil náhodou pro úplně něco jiného... a pak že byly nedostupné a za draho: D

Takže mám asi dořešeno, přes víkend na to ještě kouknu, napíšu sem finální konfiguraci k odsouhlasení a objednám.
wthulmann (238)|6.8.2010 21:28
Radiátor
Black ICE Radiator GT Xtreme 360 - Black

blok CPU
Watercool Heatkiller HK S1366 rev3 - Nickle Plated Limited Edition

blok 5870 ref.design
Koolance VID- AR587 - ATI Radeon HD 5870 Waterblock

pumpa+expa
Laing DDC 12V PRO AGB + Alphacool TOP

pasta
Alphacool Liquid Pro

hadice a kapalina
var1: Masterkleer Classic 13/ 10 Blue - 1m + Alphacool AlphaCola 1L - Blue
Dotaz: je ta hadice UV senzitivní?

var2: Tygon R3603 hadice 12. 7/9. 5mm Clear - 1m + The Feser Company Feser One F1 Cooling Fluid - UV Black/ Blue
podle mě by tahle varianta mohlo vypadat fakt pěkně, plus jestli to má UV efekt....
Dotaz: máte v nabídce takové ty spirály kolem hadice? nenašel jsem je a docela by se mi líbily. Můžete mi kdyžtak poradit výrobce?
Dotaz: kolik potřebuju litrů kapaliny a metrů hadice?


fitinky
Koolance Fitting 1/ 4" for 13/ 10mm - Pair + 6ks Šroub 1/ 4" pro hadici 13/ 10mm (otočný)
nebo
8ks EK Water Blocks EK- PSC Fitting 10mm - 1/ 4" Black v případě, že by šly použít do všech závitů...
Dotaz: jak hluboké závity má blok na CPU, pumpa/expa, radiátor? Jsou všechny závity 8 mm a musím proto použít ty šrouby (moc se mi nelíbí) nebo by se daly použít fitinky jen s 5mm závitem?

kontrola teploty
Alphacool Thermosensor 1/ 4" šroub + Analog Display
Dotaz: u toho topu/expanzky je na obrázku jeden zaslepený otvor u topu, předpokládám,že jedna hadice půjde do topu a druhá nahoru do expy, dal by se ten zaslepený otvor použít pro tohle čidlo, nebo by to překáželo, či jinak dělalo bordel, případně je nahoře v expě ještě druhý otvor kam by to šlo zašroubovat?

takhle by to mělo být kompletní.....

díky za trpělivost se mnou, nerad bych někde udělal chybu ;)
Alphacool Support (1563)|7.8.2010 16:33
ad pasta) mozna bych nesetril a vzal tu novou coollaboratory liquid ultra...lepsi teploty a mnohem snazsi roztiratelnost...

ad masterkleer) ano je modra a je modre UV aktivni

ad feser) je to cerna kapalina a pod UV svetlem je modre uv aktivni

ad spiraly) Primochill zde http://www.alphacool.cz/Produkty/Vodni-chlazeni/Prislusenstvi/Pro-hadice/c01060902.html Pro 13mm hadici je tam 14mm verze.

ad kapalina) pro instalaci uvnitr PC je treba cca 3 metry hadice a 1 litr kapaliny.

ad fitinky) vsechny produkty maji standardni 8mm hluboke zavity, krome bloku na VGA. mozna bych sladil vsechny fitinky, at nemate pouzite dva typy, a vzal bych ty koolance 8ks...anebo EK, podle toho, co se Vam libi...

ad teplota) ano, presne tam lze to cidlo nainstalovat :)
wthulmann (238)|7.8.2010 17:50
výtečně, díky za za odpovědi. Poslední otázka před objednávkou, můžu tedy použít fitinky s 4,0 nebo 4,5mm šroubením do 8mm závitů? nebude problém s (ne)těsností?
Alphacool Support (1563)|7.8.2010 17:56
samozrejme je muzete pouzit, fitinka v zavitu tesni diky tomu gumovemu O krouzku okolo zavitu, ne diky jeho hloubce. takze 5mm hlubokou fitinku do 8mm zavitu klidne pouzit muzete.
wthulmann (238)|23.8.2010 18:16
tak dnes dorazil balíček... nicméně čas na přestavbu budu mít až o víkendu. Uchycení radiátoru bude chtít trochu kreativní práce, takže to potrvá. Budu muset vyrobit tohle ve větším na uchycení Black ICE. Je to docela velká bestie.

Až pokročím, tak přidám nějaké obrázky, ať z toho ostatní taky něco mají ;)
wthulmann (238)|7.9.2010 02:25
tak přináším drobný update:

Po cca šesti hodinách zápasu jsme zjistil toto:

1) menší problém - Alphacool Thermosensor 1/ 4" šroub + Analog Display do Laing DDC 12V PRO AGB + Alphacool TOP nenašroubuju. Teplotní čidlo se asi po půl centimetru rozšířuje a je širší než ta trubička uvnitř TOPu. Nevadí, to je drobnost, použiju jinde, jindy.

2) větší problém, spíše bych řekl prů*er (protože mám už rozebraný vzduchový chlazení a zavodněný okruh) je toto:
Tento nádherný blok Watercool Heatkiller HK S1366 rev3 - Nickle Plated Limited E... má poněkud zbytečně širokou základnu, která o hodně přesahuje patici. U jiného motherobardu by to nevadilo, ale zrovna Gigabyte si u mého modelu (GA-EX58-UD5) usmyslelo dát pár solid capacitoatorů rovnou k patici. Asi abych je nepřehlídnul, když to byla jedna z hlavních fíčur desky a pak si nestěžoval, že mě třeba okradli, že. Každopádně jsou moc blízko a moc vysoké, případný modifikační zásah do bloku by nebyl jen kosmetického rázu. Takže se teď biju hlavou do stolu, že jsme si toho nevšimnul dřív. Jdu popřemýšlet co s tím....

PS, hnevíte k čemu byla u koolance bloku na 5870 ta šedivá oboustranně lepící věc? nějak jsem nenašel kam ji zapasovat. V návodou si vystačili jen s tou růžovou parádou (lepí z jedné strany). Co dělat s šedivým termo-cosi mi neporadili. Takže jsem trošku nervózní. A ještě pro pobavení. Šprýmaři z Koolance dali do krabičky papírek s upozorněním, že se má odlepit jakási ochranná folie. Jenže mě tam žádnou nedali, takže když na mě z krabice posléze vypadl papírek, tak jsme se lekl, že jsem ji tam nechal. A protože jsem měl už smontováno a žádnou nesundaval, tak následovala rozborka a sborka. Tu folii jsem nenašel, fakt tam nebyla. Holt jsou to šprýmaři :)
Alphacool Support (1563)|7.9.2010 11:54
Dobrý den,

ad 1) Kolik mm chybí pro zašroubování ? Už dlouho jsme čidlo do TOPu od Alphacoolu nedávali, ale dříve to šlo bez problémů, možná nějak změnili design. Klidně nám ho pošlete zpět a vyměníme třeba za http://www.alphacool.cz/produkt/Aqua_Computer_Thermometer_1-4-_Pass-Through_-_Analog_Display.html

ad 2) O kolik milimetrů to vadí ? Máme zkušenosti s jinými GB deskami a tímto blokem a tyhle kondíky tam mají velmi často, ale vždy stačí jen otočit blok o 90 stupňů a je to ok...nebo tam vadí přímo ta základna bloku ? U nás byl jen problém s retenčním modulem...nemáte nějaké foto ?

ad 3) Růžová je na paměti a šedá je na mosfety.
wthulmann (238)|7.9.2010 19:19
Dobrý den,
ad 1) chybí zašroubovat vlastně skoro celý závit... Čidlo jde zastrčit, do vniitřního zúžení se zasune první asi půlcentimetr sondy, ta užší část. Pak to jde hladce pootočit zhruba o jedenu až dvě otočky a pak najednou konec. Není tam ani vůle aby to šlo šroubovat "ztuha".
- Díky za nabídku vrácení/vyměnění, ale to je zbytečné, použiju ho příště. Cvičně jsme si ho zapojil a líbilo se mi. Analogový display vypadá nad očekávání dobře. Tohle bylo spíš upozornění pro případné další zájemce o tuto kombinaci.


2) přesahuje to o dost, přesah je tak do půlky kondíku, navíc je kondenzátor tak 2 mm nad úrovní heatspreaderu, což je taky dost. Pootočení by nepomohlo, v druhém směru je to snad ještě horší...

Každopádně jsme to vyřešil, koupil jsem si jiný motherboard, pro současný budu mít využití, takže bez problémů. Jenom budeme muset vybrat příště jiný blok ;)


3) hmm, dal jsem všude růžovou, přesně podle manuálu. Přišlo mi i, že je tam na ni místo, chladič nedoléhá tak těsně aby aby stačila jen šedivá.



?)technická otázka, přítok kapaliny by měl být do středového nebo do spodního otvoru v bloku cpu? V konstrukci bloku se nevyznám, tak abych se nedopustil nějaké blbosti. (přívod jsem dal na střed)
Alphacool Support (1563)|7.9.2010 22:26
Pokud jste dal na všechny paměti i mosfety a je všechno obtisknuté na chladiči, tak je to ok. Pokud něco zbylo tak je to možné, občas to výrobci přeženou s kvantitou :)

CPU blok má vstup uprostřed a výstup na okraji. Mají to tak i skoro všechny ostatní CPU bloky, protože je tam tryska přímo na střed heatspreaderu.
wthulmann (238)|9.9.2010 21:44
Hurá, hotovo.
Celou noc běžel okruh a nikde ani kapka. (díky Yoshimu za tip, že čerpadlo jde pustit bez zdroje připojením k molexu starého externího boxu na harddisk). Takže jsme to dnes dokončil. Nic jsem nezničil, takže mám funkční systém.

Děkuji tedy ještě jednou AlphacoolSuportu za rady a za pomoc s výběrem, tohle je vážně úplně o něčem jiném něž instantní vodník ala TT Kandalf LCS (to jsme si kdysi pořídil).

------------------

První rychlé výsledky:
i7 920 @ default, hodina zatížení všech jader v OCCT - 47 stupňů (realtemp, coretemp)
5870 @ 850/1200, hodina ve furmarku - 50 stupňů (GPU-z)

Teploty jsou podezřele stejné, možná náhoda. Uvidíme co se stane po OC a zregulování větráků. Teď ty noctui běží na 1200rpm...


Teď už jen zbývá nějaké to drobné OC, zredukování otáček ventilátorů a uklizení kabeláže. Až to bude ve finální podobě, tak přidám pár fotek a výsledky.



PS, nikdy si nekupujte sata kabely od revoltecu, netušil jsem že se na výrobě L konektoru dá něco zkazit, ale inženýři z revoltecu me přesvědčili o opaku. To "L" ční dál než kdyby se tam dala klasická přímá koncovka, to zaprvé, a za druhé je konektor obrácený, takže když to "L" zapojíte např do mechaniky, tak je ten kabel otočený směrem nahoru a ne dolu :mistake
wthulmann (238)|2.3.2011 14:43
[quote=wthulmann;400769]tak přináším drobný update:

Po cca šesti hodinách zápasu jsme zjistil toto:

1) menší problém - Alphacool Thermosensor 1/ 4" šroub + Analog Display do Laing DDC 12V PRO AGB + Alphacool TOP nenašroubuju. Teplotní čidlo se asi po půl centimetru rozšířuje a je širší než ta trubička uvnitř TOPu. Nevadí, to je drobnost, použiju jinde, jindy.
[/quote]

Doplnění po čase, kupoval jsem od Alphacoolu další Laing DDC 12V s TOPem a ten termošroub šel zašroubovat normálně, takže ta předchozí nekompatibilita byla asi vlastností jedné konkrétí expy/topu

A ještě k tomu Laingu s TOPem, vřele doporučuji všem, a obzvláště pak těm co mají RAD nahoře ve skříni a pumpu kdekoliv podtím, aby popřemýšleli o koupi ještě jedné malé expanzky. Expa by prostě měla být v okruhu co nejvýš... Ten Laing vodu žene tak zběsile, že se v expě dost čeří a pořád se tak tvoří bublinky ze vzduchu pod víčkem. Ty pak jdou do do čerpadla... (když jsem čerpadlo držel ve výšce radu, tak se to víceméně uklidnilo, ale od bublinek a hluku pomohla až další expanzka namontovaná o něco výš než expa-top na laingu (z té pak po protřepání zmizel vzduch i z pod víčka a zavládlo ticho)

což mě přivádí k tomu, že budu minimálně ještě jednu až dvě potřeboavt ;)
Alphacool Support (1563)|2.3.2011 15:25
Ono dost zalezi na restriktivite okruhu. Pro malo restriktivni okruhy a male expanzky je Laing prilis zbesila pumpa :-)