reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

pevná telefonní linka bezdrátově

razzo (33)|4.8.2010 20:46
Zdravím,
potřebuji nějakým způsobem natáhnout telefoní linku z jednoho baráku do druhého a to bezdrátově tak, že bych mohl připojit na druhý konec pevný telefon, je to vůbec reálné a existuje na to nějaké zařízení? například na internet se používá klasický wifi router, ale tím co potřebuju já si nějak nejsem jistý.

každopádně díky za rady

razzo
zsdx (2098)|4.8.2010 22:02
[quote=razzo;393151]Zdravím,
potřebuji nějakým způsobem natáhnout telefoní linku z jednoho baráku do druhého a to bezdrátově tak, že bych mohl připojit na druhý konec pevný telefon, je to vůbec reálné a existuje na to nějaké zařízení? například na internet se používá klasický wifi router, ale tím co potřebuju já si nějak nejsem jistý.

každopádně díky za rady

razzo[/quote]

Jestli ti staci hlas /a neni to daleko/ muzes si koupit bezdratovy telefon :)
razzo (33)|5.8.2010 08:27
pouze bezdrátový telefon mi nestačí :( to už mám odzkoušené
astec (1823)|5.8.2010 09:06
No a jaká je tam vzdálenost??? Přímá viditelnost a pod.
dzandra (1368)|5.8.2010 09:12
Hodně dávno jsme přenášeli signál pomocí podobného zařízení http://www.azobchod.cz/zbozi/panasonic-kx-a272ce-opakovac-repeater-dect-signalu-109629 , ale bohužel nevím, jak se jmenoval a kdo ho dělal. Ale fungovalo to celkem solidně,
|Mio| (1333)|5.8.2010 09:28
Ta linka je vazana na klasickou pripojku? Pokud by byla od nejakeho VoIP operatora, tak tam pres wifi proste posles internet a na konec hodis SIP bránu ze které je klasický telefoni výstup pro pevný telefon.
razzo (33)|5.8.2010 09:53
vzdálenost je cca 100 metrů vzdušnou čarou bez jakýchkoliv překážek.

poskytoval je o2. chtěl jsem tam poslat jen internet přes wifi a připojil bych nějaký telefon, ale problém je v tom, že potřebuji zachovat číslo pevné linky, které mám teď
zsdx (2098)|5.8.2010 09:57
[quote=razzo;393240]pouze bezdrátový telefon mi nestačí :( to už mám odzkoušené[/quote]

Tak asi pritahnout internet bezdratove a pripojit VOIP telefon, ale to uz by te levneji vyslo zrizeni nove ci prelozeni te stavajici linky :(

edit: musim refreshovat casteji, to same uz psal Mio
crasten (180)|6.8.2010 07:54
[quote=razzo;393252]vzdálenost je cca 100 metrů vzdušnou čarou bez jakýchkoliv překážek.

poskytoval je o2. chtěl jsem tam poslat jen internet přes wifi a připojil bych nějaký telefon, ale problém je v tom, že potřebuji zachovat číslo pevné linky, které mám teď[/quote]

Neslo by treba presmerovat vsetky hovory z cisla pevnej linky na VoIP?
zsdx (2098)|6.8.2010 15:20
[quote=crasten;393482]Neslo by treba presmerovat vsetky hovory z cisla pevnej linky na VoIP?[/quote]

A bude platit za vsechny prichozi hovory?!
Doctor01 (400)|6.8.2010 18:07
[quote=zsdx;393583]A bude platit za vsechny prichozi hovory?![/quote]

Jak jsi na to přišel?
razzo (33)|6.8.2010 18:23
všem díky za rady.
ještě by mě zajímalo, když si pořídím voip telefon, tak ten dostane nějaké speciální telefoní číslo? a na tento telefon se mi může dovolat kdokoliv?

jinak jsem koukal na stránky o2 a opravdu se platí za přesměrovaný hovor, pouze aktivace této služby je zdarma
Doctor01 (400)|6.8.2010 18:35
[quote=razzo;393627]všem díky za rady.
ještě by mě zajímalo, když si pořídím voip telefon, tak ten dostane nějaké speciální telefoní číslo? a na tento telefon se mi může dovolat kdokoliv?[/quote]

- ano, můžeš mít na VOIP klasické geografické číslo, které se používá stejně jako normální od O2

[quote=razzo;393627]
jinak jsem koukal na stránky o2 a opravdu se platí za přesměrovaný hovor, pouze aktivace této služby je zdarma[/quote]

- platíš, pokud ti je přesměrovává O2 - toto přesměrování lze řešit na samotném přístroji pro VOIP, pak nic neplatíš
- také je tu možnost přestat používat pevnou od O2 ....
zsdx (2098)|6.8.2010 20:39
[quote=razzo] jinak jsem koukal na stránky o2 a opravdu se platí za přesměrovaný hovor, pouze aktivace této služby je zdarma [/quote]
[quote=Doctor01]- platíš, pokud ti je přesměrovává O2 - toto přesměrování lze řešit na samotném přístroji pro VOIP, pak nic neplatíš[/quote]
To mi hlava nebere: kdyz chce, aby mu puvodni cislo zvonilo jinde, musi ho presmerovat - a za to plati u prichoziho jako hovor pevna -> cil

[quote=Doctor01]- také je tu možnost přestat používat pevnou od O2 ....[/quote]
Ale 'potřebuji zachovat číslo pevné linky' znamena presmerovat nebo prenest (a to nevim, zda pujde, kdyz k tomu cislu ma vazanej ASDL internet). Staci mozna jeden az tri bezplatne telefonaty na infolajny O2 a bude moudrejsi.
Doctor01 (400)|6.8.2010 21:35
[quote=zsdx;393675]To mi hlava nebere: kdyz chce, aby mu puvodni cislo zvonilo jinde, musi ho presmerovat - a za to plati u prichoziho jako hovor pevna -> cil[/quote]

No, jak jsem psal, dalo by se to udělat primo doma.
Jak na to? -> připojíš telefonní kabel do VOIP brány, která je připojena na internet, je k ní připojen telefon -> nastavíš automatické přesměrování po několika zazvonění nebo hned na VOIP účet/číslo, které budeš mít dostupné v požadovaném místě ..
Nicméně to má jistou nevýhodu v tom, že bude potřebovat 2xVOIP bránu/bránu+telefon, 2 wi-fi zařízení s patřičným dosahem a kvalitou atd.
Pokud by ovšem tak jako tak chtěl převest internet na to druhé místo ...
Jinak samozřejmě možnost řešit prodloužením dosahu nezdrátového telefonu, ale opět jsme na podobné ceně jako výše ..
Jen nevím, jakým bezdrátovým telefonem to zkoušel, DECT by měl (snad :-) ) dosáhnout na volném prostranství až 300 metrů ...
|Mio| (1333)|7.8.2010 21:04
Jinak kdyz potrebujes zachovat cislo tak jen vyplacnes cca 1200 za preneseni cisla, nemel by byl problem ho prenest na VoIP operatora.

Je to vsechno dost nakladny, ale je to reseni.