reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Toshiba satellite a100-036

TitanArmy (19)|2.4.2007 16:38
Koupil jsem si tento notebook s instalovaným windows_wista basic a chtěl jsem tento systém odstranit a nainstalovat windowsy XP. Při instalaci XP mi to hodilo chybu a windowsy XP vůbec nejdou nainstalovat. ( na normálním desktop pc instalace bez problému) Prosím o radu, jak dostat do tohoto notebooku windowsy XP.
mech13 (5526)|2.4.2007 16:58
tak by to chtelo asi nejak tu chybu popsat ne? nejak mi nefunguje kristalova koule a nemam tuseni co se zrovna mohlo stat...
naformatoval jsi puvodni oddil na kterym byla vista? nejlepsi by bylo (jestli na NB zatim nejsou zadna data) odstranit vsechny oddily a vytvorit je znovu v instalatoru XP
TitanArmy (19)|2.4.2007 17:05
no tedka nejsem u toho notebooku, ale po kopírování knihoven se objeví modré pozadí a napíše to hlášku něco ve smyslu že systém nemůže nainstalovat kontaktovat výrobce, popřípadě restartovat instalaci a taky to píše něco o biosu.
Core DUO 2x1,67 , 1GB RAM , graf.karta i950 , hdd 10 GB.
mech13 (5526)|2.4.2007 17:46
visty byly uplne odstraneny? jakym zpusobem?
ty XP jsou neposkrabane originalni CD?
TitanArmy (19)|2.4.2007 17:50
no resetl jsem notebook vybral bootovaní z cd/dvd. vložil original cd s XP. Na hdd byly ty wisty.
mech13 (5526)|2.4.2007 18:29
nejsou to wisty ale visty a pred instalaci XP to bude chtet asi ty visty odstranit, treba zformatovat oddil na kterem jsou nainstalovane
TitanArmy (19)|2.4.2007 18:36
no jo, ale jak mám asi ty oddíly odstranit. Hele nejsem počítačový začátečník, ale tohle se mi nikdy nestalo. Složil jsem už x desítek PC, ale notebook je to můj první. Fakt se mi tohle ještě nestalo.
mech13 (5526)|2.4.2007 20:06
odstranis ho uplne jednoduse pri instalaci XP kde vybiras disk kam se bude instalovat
joachimwedel (56)|2.4.2007 20:55
[QUOTE=TitanArmy]Koupil jsem si tento notebook s instalovaným windows_wista basic a chtěl jsem tento systém odstranit a nainstalovat windowsy XP. Při instalaci XP mi to hodilo chybu a windowsy XP vůbec nejdou nainstalovat. ( na normálním desktop pc instalace bez problému) Prosím o radu, jak dostat do tohoto notebooku windowsy XP.[/QUOTE]

A proc kupujes notebook s operacnim system kdyz ho hned prepisujes 6 let starym???
Xp jsem instaloval na dva notebooky a byla to hrozna prace(po nainstalovani system neznal vubec nic-nu 6 let je 6 let)

Jinak jak uz tu bylo receno pri instalaci XP udelej format.
TitanArmy (19)|3.4.2007 19:00
Proč? to je blbá otázka. Protože mi vyhovuje konfigurace a visty zdarma. Mimoto já se k volbě disku vůbec při instalaci nedostanu.
TitanArmy (19)|3.4.2007 19:26
Byly zjištěny potíže a systém windows byl ukončen aby nedošlo k poškození počítače. Pokud je to poprvé co vidíte obrazovku s chybou zastavení počítače, restartujte počítač. Pokud se obrazovka objeví znovu pokračujte těmito kroky.
Zkontrolujte zda máte k dispozici dostatek místa na disku.
Pokud je v koncové zprávě určen ovladač, ovladač zakažte nebo se obraťte na dodavatele ovladače a vyžádejte si jeho poslední verzi. Zkuste změnit videoadaptéry.
Obraťte se na vašeho dodavatele hardware a vyžádejte si poslední verzi systému bios. Zakažte pamětové možnosti systému bios, např použití mezipaměti nebo stínování. Pokud potřebujete pro odebrání nebo vypnutí součástí použít nouzový režim, restartujte počítač, po stisknutí klávesy F8 vyberte upřesnění možnosti spouštění a poté vyberte položku nouzový režim.
mech13 (5526)|3.4.2007 19:58
urcite je to hlaska XP a ne treba branici se visty?:)
zda se mi to divny, takovou hlasku vetsinou potkam kdyz je neco spatne... pokud si dobre pamatuju tak nejaka takova hlaska skoncila uspesnou reklamaci HDD, ale jindy to zase znamenalo ze si konkretni verze XP neporadi ze SATA diskem... proste se tam neco hada a XP nevi jak na to... mas moznost sehnat jine instalacni meduim? novsi, jeste lepe instalacku XP od nekoho kdo ma stejny typ NB jako ty, v te by mohly byt natazene ovladace...
ale muze to byt vic veci...
TitanArmy (19)|3.4.2007 20:00
To nemám. Já mám jen XP první verzi bez SP.
TitanArmy (19)|3.4.2007 20:19
jupí už mi to jede. Ale musel jsem si sehnat xp se service packem. Mám je zatím půjčené, tak si je půjdu zítra koupi. Za ty many to stojí. Visty si tam dám až nato bude lepší podpora. Zatím mi nanich skoro nic nejelo. Používám ten notebook hlavně na práci se zvukem a videem. Díky za rady.
mech13 (5526)|3.4.2007 22:57
to jsi zkousel XP bez SP2?! to jsem uz ani nepredpokladal ze jeste nekdo ma... nicmene nejsi prvni pripad kdy jsme tady resily dva dny co s tim muze byt a pak se zjevi zminka o SP...

kdyz XP tak jedine s SP2, bez nej jsou jen velmi spatne pouzitelne
TitanArmy (19)|6.4.2007 20:22
no jo no. Taky pravda. Jenže já jsem denně připojený na net a chci používat jen original xp. No a já mám bez sp1,2. čistě ty staré. Takže si koupím nové.
mech13 (5526)|6.4.2007 20:44
[QUOTE=TitanArmy]no jo no. Taky pravda. Jenže já jsem denně připojený na net a chci používat jen original xp. No a já mám bez sp1,2. čistě ty staré. Takže si koupím nové.[/QUOTE]
neni problem si instalaci upravit tak aby SP2 obsahovala... navic staci kdyz sezenes jakekoli orginalni nebo i prepalene CD a staci zadat tve seriove cislo a produkt radne aktivovat. licence se nevaze na instalacni medium ale na nalepku na case/notebooku
tequilla (1015)|6.4.2007 21:20
[QUOTE=TitanArmy]no jo no. Taky pravda. Jenže já jsem denně připojený na net a chci používat jen original xp. No a já mám bez sp1,2. čistě ty staré. Takže si koupím nové.[/QUOTE]

Urcite si nekupuj nove!!! Byly by to zbytecne vyhozene penize, kdyz mas stare...udelej to presne jak rika mech13.
grimmi (41)|12.4.2007 13:37
škoda, že jsem tu nebyl dřív, původní windows XP bez obou SP mají totiž v sobě chybu, a to i na originálních CD. Ta chyba spočívá v tom, že se instalace nespustí, pokud je v BIOSu nastaveno datum jinak, než XP akceptujou. Jak je do přesně s tím datem už si nepamatuju, řešil jsem tento problém jen dvakrát a to už je pár let, pak se objevil servicepack a už jsem se s tím nesetkal. Je to ale dostatečně popsané všude na netu, takže stačí hledat.
Myslím, že to bylo nějak tak, že datum musí bejt v aktuálním roce nastaveno max do konce března, pokud je nastaven vyšší měsíc, tak to nešlo......prostě něco takového.
grimmi (41)|13.4.2007 00:37
takže ještě jsem si vzpoměl, že někdy ještě bývá v biosu volba MBR protection (může se menovat jinak) což je ochrana mbr sektoru před viry ale vedlejší efekt je, že nejde nainstalovat systém, protože nemůže zapsat právě sector master boot record z důvodu té ochrany, nutný pro spouštění systému.

A taky jsem dohledal pár mých poznámek k té chybě s časem. Píše ti to toto???

"Nastala závažná chyba, která brání instalačnímu programu pokračovat v instalaci." Podrobnosti obsahují toto: "Při instalaci nastala chyba, (čas systémového souboru mimo synchronizaci, kód chyby: 800b0101). Zkontrolujte, zda používáte správné datum a čas, toto můžete učinit při startu počítače v systému BIOS. Instalační program nemohl nainstalovat katalog produktů (NT5INF.CAT), instalace nemůže pokračovat."

Pokud ano změn si datum v biosu o půl roku zpět.