Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 38

Téma: Víkendová diskuze: PC sestavy

ČR

Pokud je někdo tak blbej, že musí tuto havěť kupovat, tak prosim, ale pak můžu litovat jen sebe, že musím žít s takovýma lidma. Sestavy z letáků jsou absolutní svinstvo. Lidi na to ale skáčou pořád. Do firem je nejlepší koupit profesionálně skládané pc, který jim pak naházet na hlavu, když to nepojede. Pc si skládám sám, a to maximálně efektivně. Přiznejme si, ti, co se v tym vyznáme, že situace s procákama není nijak žhavá. Střední grafika a levnej procák, nízká spotřeba. Rádoby ladění komponentů, značek, cenových kategorií, všecko jsou to kecy. Vybrat to nejlepší, namichat dohromady. Sestavy z obchodů jsou jak od mentálně retardovaných. Lidi, kteří se nevyznaj v základech hw, jsou dosti pomatení. Nevím, co tady jako dělaj.
    Odpovídat lze po přihlášení

M0RGAN

Já dávám přednost, postavit si sestavu sám. I když jsem poslední 4 roky IT téměř nesledoval (před tím hodně), tak jsem tomu věnoval týden procházení různých článků a diskuzí a poskládal si počítač sám. Vzhledem k ceně času by asi hotová sestava vyšla levněji, ale není z toho taková radost: poskládat si vlastní počítač, sladit barevně, ztišit, vyladit výkon.. Tenhle pocit prefabrikovaná sestava nenahradí. Navíc když se mi pokazí nějaká komponenta, není problém reklamovat jen tu a nemusím celý počítač. Když se mi dovnitř case napráší, vezmu vysavač - nebojím se otevřít skříň a trhat pečet .. Prefabrikované kupuju jen notebooky a nedávno počítač pro babičku (mrňavý nettop) :-)

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jandaskunk
    Registrace
    Mar 2009

Citace Původně odesláno od M0RGAN Zobrazit příspěvek
    Navíc když se mi pokazí nějaká komponenta, není problém reklamovat jen tu a nemusím celý počítač. Když se mi dovnitř case napráší, vezmu vysavač - nebojím se otevřít skříň a trhat pečet
    Na druhou stranu, to je právě trochu nevýhoda, sestavíš si sestavu, něco posr... a pak musíš složitě hledat zdroj problému (= další ztráta času). A v dnešní době se navíc už moc pečetě nedávaj, slušní obchodníci to určitě nedělaj, pečetě jsou někdy na samotné komponentě spíš (např. zdroj, někdy GK). A i podle zákona dnes pečeť neznamená v podstatě nic, jenom to, že prodejce bude vědět, že jsi to otvíral (a někdo to zneužívá, aby s tím neměl starosti, tak pošle zákazníka do patřičných míst, že otevřel bočnici....).

Nováček
    Registrace
    Nov 2006

Mě takhle opečeťovali informatici v práci sestavu, abych jim do toho nelezla.
    Ale že si do toho kupuji svoje komponenty, aby se na tom dalo pořádně dělat, to už je nezajímá.

Murkhach

Brachovi shorel pocitac a tak chtel neco noveho ...
    Nabidl jsem mu moznost skladani , ale potreboval to hned...
    tak jsem mu po tom co mne odkazal na brnensky alfatech vyhledl neco takoveho
    http://www.alfacomp.cz/php/product.p...4008R09720TZ0E

Sam osobne bych si sand PC dokazal slozit, ale dneska uz je tech komponent a vyrobcu tolik ze jedne nevi..
    Na druhou starnu ne kazdy pretaktovava, honi kdejaky stupen specialnim chlazenim...
    Kdyz uz chcete kritizovat tak kritizujte rozumne ..

Asi nejvice bych hanil nasledujici veci, ktere se poruznu u sestav vyskytuji
    - nekvalitni malo ucinne zdroje (spatny zdroj vam vezme sebou sebelepsi desku)
    - lakaji na procesor, ale dodaji malo pameti (pripadn ehrde pisi FSB 1330, ale osazuji tam 800 Pameti)
    - lhani o vykonu GK, neni potreba asi rvat do kazdeho PC radeona 5970 v Crossfiru, ale nektere karty jsou opravdu zoufale (pokud ale na tom dotycny nechce hrat 3d hry, tak mu staci i integrovana GK na desce)
    - bezdratove klavesnice a mysi, podle mne zbytecne drahy luxus, ktery nema podle mne jakykoliv vliv na praci, spis otravuje dobijeni baterek, ruseni signalu atp..

Nebylo by od veci teda najit par hitovych sestav a napsat proc je to spatne .
    Kdyz napisu P4 3GHZ a 128 MB ram, laik to nepochopi, kdyz ale napisu ze ma vykony procesor, ale malou pamet a tim padem se ztrati spoustu casu tim ze se cte a zapisuje na disk z pameti a procesor nema tim padem jak svuj vykon vyuzit, a je proto lepsi slabsi procesor, nebo zvysit pamet alespon na v dnesni dobe beznych 2-4 GB, je to jine.

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2008

Chápu, že jsou lidé, pro které je koupě hotové sestavy řešení. Děti mají odrostlé,za čas si něco naspořili a nyní chtějí pc. Koupí si knížku, zjistí , že zapnutím monitoru samo pc nenaběhne..Hledají sestavu, aby jen zaplatili a mohli si ji odnést. Do Tesca to třeba mají blízko, tak proč ne.Tu sestavu budou mít 10 let a bude jim ( i bez potíží ) sloužit. To, že poměr cena výkon je tragický, výkon jako takový mnohdy taky se třeba nikdy nedozví. Jen mi vadí jedno. Většinou mají v okolí někoho, kdo by jim mohl třeba trochu poradit. Jenže oni nic neřeknou a prostě si něco koupí. Jsou přece dospělí ne..

Kozousch

Já se domnívám, že supermarketové sestavy si kupují zákazníci, kteří se v hardwaru neorientují, ale stydí se jít do specializovaného obchodu, protože:

1) jde o "namachrované brouky pytlíky", kteří se za každých okolností snaží budit dojem, že se vyznají úplně ve všech oborech lidské činnosti. Ti by považovali za osobní potupu, kdyby se jich odborný prodejce na něco zeptal a vyšlo by najevo, že jsou mimo. Ti k odborníkům nikdy nepůjdou - vždy budou jako kavky kupovat "výhodné" nabídky a ještě se s tím chlubit u piva, jak se sami správně rozhodli a celý svět přečůrali, když nakoupili za polovic.

2) mají špatnou zkušenost s nákupem předchozího počítače. Není to tak dávno, kdy platilo, že největší procento křiváků je mezi:
    a) prodejci v autobazarech
    b) prodejci mobilů
    c) prodejci počítačů
    Pokud běžný zákazník přišel do obchodu s počítači a tam na něj nějaký nagelovaný uhrovitý frikulín začal chrlit megabajty a megahertzy a šklebil se, že zákazník neví, o co jde, zákazníka znechutil a odradil od další návštěvy jakéhokoli specializovaného obchodu s počítači.

Dnes už se naštěstí situace zlepšila, protože leváci povětšinou zkrachovali nebo byli vyhozeni a udrželi se spíš ti pracovití a slušní, kteří se nezkušeného zákazníka zeptají, na co chce počítač používat a kolik je ochoten za něj utratit, nabídnou mu nějakou ze svých odladěných sestav a navrhnou možné změny konfigurace s tím, že mu vysvětlí, jak se změna projeví z uživatelského hlediska.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

Nejhorší jsou prodejci-garážníci, kteří někde ve velkoobchodě nakoupí komponenty, z nich pak na koleně cosi zbastlí a strčí to do inzerátu na prodej, který se navenek tváří jako soukromý. Takovýchto mastičů je bohužel celá řada a zasloužili by nakopat někam...

Obyvatel SHW Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Feb 2007

PC stroje si zásadně stavím sám z mnou zakoupených dílů a dle mých představ. PC sestavy od zavedených prodejců můžou být dobré (a asi i jsou), ale nikdy nemohou splnit to, co já chci., např. výběr komponent. Prostě není nad to, mít svoji mašinu, o které vím naprosto vše.

Neregistrovaný

Hlavní problém sestav, je v tom že samotný počítač vyjde tak na 6-7 tisíc, + monitor 3 tis. a zbytek jako multifunkční tiskárna+1200, bezdůvodně bezdrátová klávesnice s myší + 800,+ repro, + ("zdarma telefon"), foto papíry a dalších 5 věcí, jako třeba navigace atd.... a nakonec to je za 24 000 kč,- z toho počítač má integrovanou grafickou, a když ne tak je stejně 3 roky stará, střední nižší třída, opravdu nebrat. petr.

Nováček
    Registrace
    Mar 2009

Mám dvojí pohled na věc:
    Do produkčního prostředí určitě značkové sestavy s prodlouženou zárukou a NBD (Dell, HP, IBM)
    Domů klidně sestavy z konfigurátorů e-shopů nebo vlastní výtvor (pokud tomu trochu člověk rozumí). Moje praktická zkušenost se sestavami z obchodů je negativní, a to ve dvou případech, které se ale odehrály už v 90. letech mým spolubydlícím z koleje. V jednom případě asi došly redukce 5,25" na 3,5" a tak firma přilepila HD sekundovým lepidlem přimo k šasi. Ve druhém případě se dost výrazně od sebe lišil dodací list a skutečné komponenty v PC. Hádejte v čí neprospěch. V obou případech byly skříně pečetěné a kdyby netrvali na otevření sestav ještě v prodejně, asi by měli smůlu. Oboje řešila i ČOI.

ČR

Citace Původně odesláno od Pitomec Zobrazit příspěvek
    Nejhorší jsou prodejci-garážníci, kteří někde ve velkoobchodě nakoupí komponenty, z nich pak na koleně cosi zbastlí a strčí to do inzerátu na prodej, který se navenek tváří jako soukromý. Takovýchto mastičů je bohužel celá řada a zasloužili by nakopat někam...
    Na vesnici je dobré, když tam někdo takový je. Když se něco podělá, pomůže. Tady jde ale o to, že jsme tady všichni značně napjatí a přecitlivělí. V normálních státech se pár stovek neřeší, tady se lidem hroutí svět. Na západě se prý hlavně kupují hotové sestavy, nikdo se tam s pár tisíci navíc nes.re. Faktem je, že sestavy v obchodech mají zbytečně drahé procesory, desky, orig. systém, třeba nabízí software, prostě platit za blbosti. Vyloženě retardovaně poskládané, že každý debil to zvládne lépe. Důvod těchto počinů nechápu. Ty pc jsou totiž zralé na upgrade po pár měsících, nikdo jim nezaručí, že bude upgradovat u nich.

Nováček
    Registrace
    Jun 2010

[QUOTE=Ivo Mašek;393899]PC stroje si zásadně stavím sám z mnou zakoupených dílů

Mám strašnou smůlu a štěstí zároveň, po autonehodě nemůžu chodit. Před čtyřmi roky jsem ještě kupoval doporučené sestavy i když od odborné firmy a žil v blahém nevědomí. Dnes mi nezáleží na času ke studiu a zkoušení Dělal jsem již několik desítek sestav a dnes se zkušenostmi mi jen málokdo vyvrací mou volbu komponent (mám odladěné platformy i jednotlivé komponenty)
    Nejvíc práce mi dá vychovat zákazníka, aby věděl co a za kolik chce a nebál se to říct. Odladit za co si musí připlatit a co koupíme z Aukra, Je stejně krásná práce dělat pro mladou maminku starší sestavu se všemi periferiemi, dvěma monitory.tiskárnou - za 2500,aby to dítkám hrálo,nebo pro nadšence Case s 5ti HDD a 2xSSD a SLI grafikama s I7-975 na 5Ghz za 80000. Který mi přes rameno kouká co kdy shoří.
    Mám zaběhlé dodavatele kde jim nevadí3x menit objednávku po zaplacení
    Ty lidi to mohu učit a to je dobře
    A taky děkuji těm, od kterých se můžu učit já.
    S tímto přístupem sice nevyrýžuji miliony ale mám radost ze života a nebojím se někde přilepit svoje logo.
    Taky jsem odkoukal od zkušenějších, že dobrým zvykem je přímo do sestavy dát všechny drivery a instalačky programů, pár screenshotů se Speecyho a komplet snímky nastavení celého biosu .....to ušetrí nervů,
    V případě problému pak se to dá vyřešit po telef, nebo LOGMEIN

Neregistrovaný

můj tip pro nákup? Vemte si k tomu znalého a empatického kamaráda. Pokud bude znalý, odfiltruje marketingové kecy prodavače které by vás udolaly, pokud bude empatický, nebude vám vnucovat počítač který by si pořídil sám, ale pomůže vybrat řešení vhodné pro vás (!!!).

Pak už je v podstatě jedno, jestli půjdete do Tesca (počítač v akci s velkou slevou vhodný pro důchodce nebo malou holku) nebo si necháte něco nakonfigurovat u známé PC firmy (výkonný herní PC pro kluka, PC střižna pro HD video pro tatíka) nebo, ale tady už bych byl opatrnější, si to necháte postavit u garážovky (za rok nemusí existovat) nebo nějakého brouka pytlíka (tady hrozí různá kvalita a různá délka záruky u jednotlivě nakoupených komponent).
    Podstatné bude, že dokáže vybrat konfiguraci s vhodnám poměrem cena/výkon, což laik nesvede. Na druhou stranu by si měl každý nakupující uvědomit, že když odloží nákup jen o nějaký ten měsíc, bude každá taková výhodná setava už v kategorii nevýhodných, takže bych to celé moc neprožíval :-)

Starousedlík SHW Avatar uživatele wolf007
    Registrace
    Sep 2006

kdysi jsem se nechal premluvit na sestaveni pc u jedne firmy,byla to tehdy va503+ a amd k62-450mhz 512mb ram a ati rage 128 16mb v agp,dopadlo to nevalne,deska nerozchodila korektne zadnou agp grafiku,koupil jsem si sb live!,u neho mi zvuk chrcel a sekal se... radsi si dily do pc vyberu sam a montaz si pokud mozno zadam/zaplatim u odborniku

Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední