Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 38

Téma: Víkendová diskuze: PC sestavy

Čestný člen Avatar uživatele husky14
    Registrace
    Jun 2007

Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

PC sestavy

Často zatracované, přesto jsou letáky stále plné kompletních PC sestav - od ne moc kvalitních "Tesco modelů" až po slušně postavené stroje. Máte nějaké zkušenosti s výbavou a provozem těchto sestav? Nějaké tipy před nákupem? Zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jandaskunk
    Registrace
    Mar 2009

IMHO sestavy z letáků co jsem koukal, tak to byly všechno předražené staré komponenty. Ještě než jsem se v PC komponentech trochu vyznal, tak jsem si před rokem a půl zakoupil sestavu - myslím, že to bylo lepší než ty z letáků, ale i tak, lehce předražené (možná ne tolik, ale monitor k tomu od stejné společnosti určitě jo), shitovský zdroj (neshodoval se s tim co psali na stránkách, ale na faktuře ano), jiná značka grafiky (místo Gigabyte byl Gainward, jinak model byl stejný)....v tý době jsem to nějak neřešil. Do roka jsem měl sestavu obměněnou.

Dneska bych žádnou hotovou sestavu asi nedoporučil (možná tak u nějakých firem se vyplatí nějaké sestavy Dell apod. udělané přímo na míru). Jedině vybrat ty správné komponenty a sestavit si to/nechat si to sestavit.

m2fizy_neprihlaseny

Zdravim ... kedze sa snazim "rozbehnut" e-shop na nete s PC zostavami a komponentami ... tak dost intenzivne sledujem konkurenciu ... a to hlavne firmy ktore robia "zostavy" nieje to sice tesco (je to napr. digipro, comfor, extreme computers, atd.) a mozem potvrdit ze naozaj predavaju strastne predrazene zostavy ... a vacsinou s 2 az 3 rokmi starymi komponentami (hlavne nV graficke) a taktiez "lacnymi" doskami. Takze urcite !!! neodporucam !!! kupovat zostavy typu TESCO (ked niekto xce zostavu nex si ju nakonfiguruje, alebo objedna priamo u "skladnika" (agem, atcomputers, atd.).

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Mě spíš mrzí, že tyhle obchody prakticky likvidují ty, kteří mají daleko kvalitnější sestavy podobně jako to bylo tenkrát v dobách boomu s mobilama - dnes se taky dají koupit na každém rohu, ale kvalita obsluhy nebo jejich zkušenosti jsou úplně jinde. Dříve prodejce věděl přesně co která komponenta umí/neumí a dokázal hbitě nabídnout ekvivalent, dnes se omezují na suché kategorizování typu herní, kancelářský a multimediální

edit: Comfor = bývalý EsCom (dříve vcelku kvalitní stroje často sázející na design - v dobách bílých krabic už dávali pc do nízkých černých desktopů), bohužel se na nich podepsala nutnost jít s cenou dolů takže je z nich dnes šedý pod/průměr. Golt dnešní doba přeje prefabrikátům, které se liší grafikou nebo tv kartou
    Naposledy upraveno uživatelem Richmond: 06-08-2010 v 13:48

Občasný diskutér Avatar uživatele Japkoslav
    Registrace
    Nov 2007

Tak sestavy si vždycky sestavuji nebo nechám sestavit podle svých představ (podle času a chuti).
    U hotových sestav (nemyslím Czechcomputer, Alfa, Alza atd. sestavy, které bývají sestavovány s rozumem) jde snad vždy najít onu pověstnou achillovu patu. Buď je to nekvalitní zdroj, nekvalitní bedna, prehistorické komponenty, polohovací zařízení za 50kč, integrované grafiky nebo vychytávky typu Radeon 5970/Geforce 480 s 64bit sběrnicí

Btw: To známe ty letáky: Sleva na kompa 40%!!!! (Elektroworld nebo podobnej humus) Bývalé sousedce při pomyšlení na 40% (omg!!!) slevu zřejmě vyprchal z hlavy zbytek rozumu. Za 16 tisíc koupila úžasnou sestavu, kterou byste sestavili za 11,5 a to i s kvalitními komponenty a ne tím aušusem co se v bedně nachází. Nádhera je pak poslouchat jak obhajují tu předraženou šunku, jako že jim ten výkon bohatě stačí a podobně

Čestný člen Avatar uživatele husky14
    Registrace
    Jun 2007

Citace Původně odesláno od Japkoslav Zobrazit příspěvek
    ....integrované grafiky nebo vychytávky typu Radeon 5970/Geforce 480 s 64bit sběrnicí
    Jj, vždycky mě fascinuje výkřik typu:

výkonná grafická karta - až 512 MB DDR2

Nejhorší je, kolik lidí na tohle slyší

Neregistrovaný

Sestavy nejsou špatné pro podniky z hlediska reklamace. Když něco nefunguje, nemusím řešit, která to je součástka a zreklamuji to jako celek. Navíc někteří výrobci sestav nabízejí velmi krátké lhůty pro vyřízení reklamace. U domácnosti to většinou není tak podstatné, ale když se rozbije PC v práci, tak hodina nefunkčnosti může znamenat ztrátu i několika set korun. Z tohoto pohledu se vyplatí koupit něco "předraženého".

Ale beru jen sestavy, kde si mohu v podstatě vše nakonfigurovat sám, byť z omezenějšího výběru. A zajímám se i o kvalitu komponent, které jsou dané (zdroj, chlazení...)

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

No já lidem říkám pořád, když se příjdou s letákem na zaručeně nejvýhodnějším PC zeptat, jestli ho mají koupit, "Do hypermárketu choďte pro rohlíky a chleba. Pro PC nebo elektroniku choďte tam, kde tomu rozumí a kde si budete moct říct, co tam opravdu chcete. Je to stejné jako s autem, to taky nepůjdete koupit třeba na zeleninový trh, navíc vám ho dokážou i opravit nebo přivezou až domu a tam zapojí a ukážou".

Další věc je to, že tyto letákové výrobky dost často nejsou vyrobeny tak kvalitně, jak by měli. Prostě hypermárket si poručí, jak to má být, aby to bylo za potřebnou cenu a podle toho to pak vypadá. (třeba ty zdroje u PC)

tak že za mě "lidi přestaňte blbnout !!!"

Z mého pohledu tedy platí, značkovou sestavu do firmy, kvůli kvalitě a servisu (pak ať si to klidne koupí i v tom hypermarketu, když na to mají) a domu pak klidně sestavu sestavovanou, ale v každém případě v počítačové firmě.
    Naposledy upraveno uživatelem JindraPce: 06-08-2010 v 17:37

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Já mám nejradši sestavy z Globusu, Tesca a podobných obchodů. Zvláště akce, kdy je počítačová sestava zlevněna z xx tisíc na yy tisíc, protože to se poté opravdu vyplatí ... a za zvláště povedené beru nápisy, kde je psáno: "... notebooky s procesorem Pentium již nejsou v prodeji, ale nezoufejte. Nové notebooky s procesory Celeron jsou lepší a výkonnější ... přímo určené pro hraní těch nejnovějších her ...". Jsem srdečně rád, že aspoň někdo se v IT vyzná a je nám ochoten vždy dobře poradit
    Naposledy upraveno uživatelem kevin00: 06-08-2010 v 18:13

Neregistrovaný

Ja si vzdy vzpomenu ja PC sestavu jednoho znackoveho vyrobce, prezentovanou jako vykonny pocitac na hry?
    P4 3 Ghz
    128 MB RAM
    integrovana grafika
    40 GB HDD

V te dobe ten procesor stal tretinu ceny cele sestavy.

Obyvatel SHW
    Registrace
    Apr 2010

Ahoj

Tak určitě není dobré si jít koupit sestavu do specializovaných obchodů typu Tesco, Datart atd.
    Jinak u dobrých prodejců výpočetní tecniky proč ne, stále existuje obrovské množství lidí, co si sami pc nesloží.
    No a na konec - do firem je vhodné brát celé hotové sestavy hlavně kvůli záruce a servisu. Ovšem tím myslím například IBM/Lenovo, HP, Dell se zárukou typu on site next business day apod.

Starousedlík SHW Avatar uživatele john
    Registrace
    Feb 2007

ja to delam jinak, vyberu si pozadovane komponenty, mrknu do oblibeneho e-shopu a zajdu ke znamym k mistni HW/SW firme, podle toho, jakou jsou schopni dat cenu, tak sestavuji/upgraduji ja nebo firma...

Nováček
    Registrace
    Nov 2006

Já nevím, ale ještě jsem neviděla výhodnou sestavu. A to jak v Tescu tak i ve PC shopech. V prvním případě byly sestavy plné starých nebo "špatných" komponent, a ve druhém to byly předražené stroje. Třeba za tohle dáte skoro 7 litrů:

Základní deska: MB Asus P5G41-M LX2/GB/LPT, G41,2D2,VGA,GB,6CH,LPT
    Procesor: CP INTEL Celeron Dual-Core E3300 (2,5GHz, 1MB, 800MHz) LGA775 BOX
    RAM: ME DIMM DDR2 2048MB PC-800 Kingmax
    HDD: HD Seagate Barracuda 250GB ST3250318AS 7200rpm SATAII-300 8MB NCQ
    DVD ROM: DVR LG GH22NS50 10x10x22x22x SATA černá bulk
    Síťová karta (LAN): Gb Realtek PCIe
    Grafická karta: int. 3D VGA Intel® GMA X4500, Dir. X 10 - D-SUB: max.rozl. 2048 x1536/75Hz
    Audio: VIA VT1705 6 -Channel
    Konektory: 2xPS/2, 1xD-SUB, 1xCOM, 1xLPT, 4xUSB, 1xLAN(RJ45), 6 -Channel Audio I/O
    Storage: 4 x SATA 3.0 Gb/s, 1xUltraDMA 100
    Klávesnice: KB Genius KB-06XE PS/2, černá
    Myš: MY Genius Xscroll , PS/2, black
    Skříň: CA Codegen 3319-CA 460W
    Antivirový program: možno dokoupit
    Microsoft Office: možno dokoupit
    Operační systém: možno dokoupit

A "holá" sestava pro náročné za 11 litrů. Pokud bych ji skládala, tak za tu cenu do toho koupím i W7 Home.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od monikash Zobrazit příspěvek
    ...
    Pro děti za trest to neni špatný

Starousedlík SHW Avatar uživatele NHKG
    Registrace
    Mar 2008

Většina těch sestav je tragických, podle reklam jsou určené na hry a slušná herní grafika je u nich opravdovou vyjímkou. Slušný zdroj a case jsem u "Tesco" sestavy ještě neviděl. Snažím se od nich všechny známé odrazovat. Bohužel to pak často končí tak, že si takto jenom přidělávám práci, protože tu sestavu jim skládám já

Citace Původně odesláno od Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
    Sestavy nejsou špatné pro podniky z hlediska reklamace.
    Jedině pokud je záruka typu Next bussines day. Na počítačích jsou většinou data a často i různé drahé programy a čekat víc jak jeden den na opravu je nemyslitelné, protože práce stojí. U nás na firmě třeba máme vždy minimálně jeden PC na náhradní díly a pokud se pokazí něco, co není náhradní, koupí se nová komponenta a až poté se řeší záruka.

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: CeBIT
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 10-03-2013, 16:33
  2. Víkendová diskuze: PC vs. NTB?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 48
    Poslední příspěvek: 02-02-2013, 18:07
  3. Víkendová diskuze: Odpočinek