reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

USB na monitoru Philips 220X1SW

Marlonka (16)|6.8.2010 20:13
Dobrý den,
mám monitor Philips 220X1SW, který má na zadní straně USB port 2.0, ale nedaří se mi ho zprovoznit. Jednoduše když tam cokoliv připojím, tak to počítač prostě nenajde, jako kdybych nic neudělala. Monitor je k počítači připojený přes DVI port, přes VGA mi to ani nejde, ale to je zase jiný problém, navíc ne tak zásadní...
Nemohl by mi někdo prosím poradit kde by mohla být chyba? Hledala jsem už všude možně, ale ani v návodu jsem nic nevyčetla, tam jen píšou něco o tom co je USB a že to prostě funguje.
Předem moc děkuju.
robky (3195)|6.8.2010 20:17
USB port v monitore musíš prepojiť usb káblom s USB portom v počítači - inak to nepôjde;)
Richmond (8084)|6.8.2010 20:22
Tenhle kabel strčíš do konektoru úplně vpravo a druhý konec do PC ;)
StD (1963)|6.8.2010 20:22
[quote=robky;393664]USB port v monitore musíš prepojiť usb káblom s USB portom v počítači - inak to nepôjde;)[/quote]
...a slouží potom jako HUB pro další připojená USBzařízení (ne všechna).
Marlonka (16)|6.8.2010 20:39
No takže jednoduše je to USB tam úplně k ničemu, protože to stejně musím zapojit do USB v počítači... No tak děkuju za rady alespoň mě nemusí trápit co s tím je... :D Kdyby alespoň ten kabel dávali do balení, tak to pochopím...
StD (1963)|6.8.2010 20:43
[quote=Marlonka;393676]No takže jednoduše je to USB tam úplně k ničemu, protože to stejně musím zapojit do USB v počítači... No tak děkuju za rady alespoň mě nemusí trápit co s tím je... :D Kdyby alespoň ten kabel dávali do balení, tak to pochopím...[/quote]
Jáák k ničemu??? Je to prostě HUB, česky rozbočovač, tudíž si na to můžeš připojit KBD nëbo Mickeyho-MOUSE... :p
jrx (1880)|6.8.2010 20:50
[quote=Marlonka;393676]No takže jednoduše je to USB tam úplně k ničemu, protože to stejně musím zapojit do USB v počítači...[/quote]

A jak myslíš, že by si ty data do toho PC dostala? ;) Přes grafický výstup grafické karty nebo jak? Je to prostě USB HUB, jak už podotkl kolega a určitě je jednoduší píchnout flash disk apod. doboku do monitoru, než se ohýbat k PC (pokud není na stole) nebo nedejbože, když nejsou porty ve předu, něco připojovat zezadu. :slug
StD (1963)|6.8.2010 20:57
[quote=Jiri@tncm;393680]...nedejbože, když nejsou porty ve předu, něco připojovat zezadu. :slug[/quote]
Cheche :D přesně takhle jsem se "pomstil" manželce, když jsem jí dal na chatu starou serverovou bednu s portama USB jen z přídavný desky v PCI a musí pěkně na každé zasunutí flashky šátrat prstíkama vzadu u stěny, kam nevidí... to je panečku tělocvik. :devil :cool:
Marlonka (16)|6.8.2010 23:37
StD: No já vím co je HUB, ale když tam ten port je jen jeden, tak je to prostě jen "prodlužovačka" přes monitor. Místo kabelu A-B si můžu koupit A-A a mám to ještě lepší protože to bude dostupnější...

Jiri@tncm: No ten port je zezadu, sice na kraji, ale není na něj vidět, takže je pro mě lepší se ohnout k počítači. No jinak jsem myslela že ty kabely uměj trochu víc, hlavně ten "speciální" DVI... :) Njn, já nejsem tak zběhlá v kompech, mě zajímá výsledek, ne jak to funguje, takže zapojení USB do grafický karty mi nedělá problém. :D :D
Jandaskunk (2330)|7.8.2010 00:58
DVI je základní digitální video rozhraní pro monitory, takže nic speciálního :). Ale hlavní je, že je digitální a nezhoršuje se přenos obrazu jako přes ten klasický modrý VGA, co se používal u CRT monitorů. A přenáší jen video signál, data ne :) Takže pokud tě zajímá výsledek, tak je DVI konektor pro tebe dobrý (problémy s VGA konektorama a LCD monitorama s vyšším rozlišením jsem viděl a děkuji nechci :)), ale neumí holt všechno najednou :)
StD (1963)|7.8.2010 09:43
[quote=Marlonka;393708]StD: No já vím co je HUB, ale když tam ten port je jen jeden... :D :D[/quote]
Hned vedle máš obrazovou ukázku, jak se to dělá, i s přídavným napájením...
https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=51071

BTW mám stejného Filipese, jenom 20ku.
Marlonka (16)|7.8.2010 18:46
Nj, to ale znamená že si musím koupit zase hub... No nic, už vím jak to funguje a možná to využiju, možná ne... :D Ten kabel jsem totiž u nás doma už někde viděla, ale netuším kde... :D
StD (1963)|7.8.2010 18:56
[quote=Marlonka;393844]Nj, to ale znamená že si musím koupit zase hub... No nic, už vím jak to funguje a možná to využiju, možná ne... :D Ten kabel jsem totiž u nás doma už někde viděla, ale netuším kde... :D[/quote]

Např. u foťáku - já mám stejný od Olympusu.
Jandaskunk (2330)|7.8.2010 22:54
Nebo u tiskárny...
Marlonka (16)|8.8.2010 04:11
StD: No Olympus mám, ale tenhle kabel tam není, to bych věděla, foťák používám dost často. :D

Jandaskunk: Jj, fakt je tam. :) Škoda že ho u tý tiskárny potřebuju, jinak bych ho hned využila. :D
Marlonka (16)|8.8.2010 04:28
Já věděla že jsem ten kabel někde viděla! :D U modemu. Ten modem už nepoužívám, takže díky za rady, už jsem to připojila a USB funguje. :)
StD (1963)|8.8.2010 06:58
No sláva, jinak by nebyl problem ho za pár korun koupit nový. To jsi ho hledala do půl pátý ráno? ;) Zajímavý sport. :notsure
Marlonka (16)|8.8.2010 12:53
StD: No ne, já takhle chodím spát běžně... :D

xmarek: To ne, ale jít ho koupit je problém. :D Navíc když stačí se otočit, nadzvednout pár věcí a tam tak osamoceně nevyužitej leží... :D