reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Stare hry

mech13 (5526)|14.7.2006 01:18
Eagle nam zmizel i s timto topicem tak ho zalozim znova. Snad me nepotka stejny osud.

Jak ste na tom se starymi hrami? zustavate u stare klasiky jako TTD, UFO, X-COM, civilization, lemmings, jazz, tyrian, dyna blaster, aladin, golden axe, centurion, master of orion... nebo si radsi uzivate graficke orgie s novymi hrami?

pridavam jeste dva dobre linky:
https://www.svethardware.cz/dosbox-plnohodnotny-emulator-dosu-s-extremnimi-naroky/12872
http://www.abandonia.com
wizaard (913)|14.7.2006 09:01
No, já bohužel poslední dobou moc hry nehraju... že bych začínal dostávat rozum, jak říká máma? ;) To asi ne... spíš nemám čas na hraní blbostí, proto sázím na osvědčená jména a sem tam jim pár hodin věnuju. Za posledního půl roku jsem hrál trochu víc snad jen Half-Life 2 a Bitvu o Středozem, což je na 6 měsíců celkem málo, ne? Jinak rád zahraju samozřejmě OpenTTD. Zásadně ale hraju buď úplně nové hry nebo staré 2D, protože to meziobdobí už dnes nějak nemůžu vidět :).
ICEBOSS (3435)|14.7.2006 11:48
nedavno jsem dohral commander keena 4... pak me chytl na chvilu prince of persia... ale ted smazim hlavne total annihilation v 1920 x 1440 :-D a mecha 4. da si nekdo mecha????
Pavel Kovač (374)|14.7.2006 13:43
UFO Enemy Unknown... to je proste klasika a dokazu to hrat kdykoli
Pak HL1 coz je taky super a hraju to pravidelne jednou do roka.
wex (115)|16.7.2006 20:17
Starcraft je věčný, je tu už tak dlouho a pořád se hraje i na mistrovstvích...
Abel (97)|25.7.2006 14:26
z těch novějších diablo 1+2, starcraft, gta 1+2, commandos, half life, cs, homam 3, rollcage.

z těch starších carmageddon, canon fodder, civilization, alien breed, destruction derby 1+2, motoracer, doom, duke nukem 3d, broken sword 1+2, warcraft 2, settleři 2...
eraser (0)|29.7.2006 00:39
[QUOTE=Abel]broken sword 1+2[/QUOTE]
Tú jednotku máš dvojcédečko z Levelu v čestine?
Perfect (158)|29.7.2006 09:51
Já strašně dlouho hrávál po netu AoE2: TCE a teďka W3, ale už né, tak často. Jinak nový hry mě nějak moc nechytli, snad kůli aktuálnímu hw, se kterým si to pořádně nemám šanci užít...
mech13 (5526)|29.7.2006 10:42
[QUOTE=eraser]Tú jednotku máš dvojcédečko z Levelu v čestine?[/QUOTE]
ja mam jednicku eng s cz titulky
mech13 (5526)|22.8.2006 07:59
nemate nekdo funkcni Magic Carpet? kterykoli dil. jednicku sem mel, ale pod XP i pod dosboxem to nejak blbe alokovalo pamet ci co, takze se sypala.
mech13 (5526)|6.9.2006 09:09
jaky mate vztah ke hram, ktere vydalo jiz zanikle Black Isle a BioWare?
ja zatim dohral serie BG a IWD 2, pak sem jeste hral falouta2 ale toho sem nedotahl do konce. jeste sem dohral NWN ale to bylo v porovnani s hrami na infinity velmi slabe. ted se chystam na panescape: torment

libi se vam hry na jejich infinity engine?
podle me to je snad nejdokonalejsi engine co pro RPG mohl vzniknout a diky tem dvema studiim jsem na nem nenarazil na hru horsi nez vybornou

pro inspiraci Black Isle Studios vydali:
Fallout (1997)
Fallout 2 (1998)
Planescape: Torment (1999)
Icewind Dale (2000)
Icewind Dale: Heart of Winter (2001)
Icewind Dale: Heart of Winter - Trials of the Luremaster (2001)
Icewind Dale II (2002)
Baldur's Gate: Dark Alliance II (2004)

a bioware:
Shattered Steel (1996)
Baldur's Gate (1998)
Baldur's Gate: Tales of the Sword Coast (1999)
MDK2 (2000)
Baldur's Gate II: Shadows of Amn (2000)
MDK2: Armageddon (2001)
Baldur's Gate II: Throne of Bhaal (2001)
Neverwinter Nights (2002)
Neverwinter Nights: Shadows of Undrentide (2003)
Star Wars: Knights of the Old Republic ("KotOR") (2003)
Neverwinter Nights: Hordes of the Underdark (2003)
Jade Empire (2005)
Neverwinter Nights: Kingmaker (2005)

docela presne ohodnoceni jsem nasel na bonuswebu u planescape:
Stalo se již v poslední době roztomilým zvykem, že veškeré hry vzešlé z dílen RPG divizí vývojových týmů Black Isle a BioWare jsou samy o sobě buď zcela revoluční, anebo 'jenom' dokonalé. No a Planescape: Torment, nový přírůstek do této královské rodiny, ono zlaté pravidlo zase jednou potvrdil.

kde jsou ty casy kdy vychazely takove hry...
Konnor (278)|6.9.2006 10:30
JO starý pecky, ty jsou hezký. Sláva Falloutu2 je to nejlapší hra jakou jsem kdy hrál. 3x sláva trasnport tycoonu. Nedávno jsem znova hrál LHX zábavný je to úplně stejně jako před 16 lety, jen se člověk musí přepnout zpátky do vektorový grafiky a domyslet si detajly.
Secret agent, crystal caves, dyna, DN, WARCRAFT 2 (tenkrát jsem kvůli němu nešel do školy a s kámošem jsme to pařili celej den:). Blood - no fuj ještě teď někdy mívám noční můry.
JO jo to bývaly časy a abych pravdu řekl tyhle hry měly něco do sebe, nevím co, ale v těch novejch hrách to často chybí. :(
Chosé (41)|21.9.2006 19:45
[QUOTE=ICEBOSS]nedavno jsem dohral commander keena 4... pak me chytl na chvilu prince of persia... ale ted smazim hlavne total annihilation v 1920 x 1440 :-D a mecha 4. da si nekdo mecha????[/QUOTE]
KEEN 4 rulezz hraval sem ho kdyz mi bylo 5 hrayu ho dosud..:Dale bohuzel ye strasne yednoduchy ale 5,6,7 uz sou celkem nekdy tezsi...:D
Chosé (41)|21.9.2006 19:48
yinak falouta 2 BG serii apd sem samozreyme hral a dohral taktez ale myslim si ze takove hry sem uz nepatri to neysou stare hry...
Frog (510)|21.9.2006 19:59
Zo starych hier stoji za instalovanie pre mňa Red Alert 2, popripade Commandos jednička, ten som hral naposledy asi pred pol rokom. Inak najnovšie hry nehravam takmer vobec, väčšinou hry z rokov 2004/2005.
Rynn (3)|26.9.2006 17:13
Mně přišly super staré kreslené adventury. Mám pocit, že už je nic nepřekoná. Skvělá hratelnost a vypadaly prostě kouzelně. Třeba Gabriel Knight 1, Broken Sword 1 a 2, The Legends of Kyrandia, ...
BlackFrog (563)|26.9.2006 18:03
dyna blaster... snad prvni hra co sem v zivote hral:) s tou sem si uzil... jinak hraju novejsi hry, takove na ktere mi staci komp tzn. vetsinou tak 2 roky stare nebo vic...
Chosé (41)|27.9.2006 15:30
jj Dyna Blaster tak prni hra kterou sem hral..
1ronin1 (36)|28.10.2006 23:21
Z těch starších titulů Duka a KKND I,II.
boboco (1987)|28.10.2006 23:45
Když zavzpomínám na nějaké staré tituly.... Měli jsme doam nejdřív ATARI, ale z toho si pamatuju jen tu čenobílou televizku, potom AMIGU Commodore A500+ (nebo tak nějak, jen vím ,že tem tehdy táta rozšiřoval paměť a bylo tam skoro 1MB volný, tj, když měl člověk hru na vícero disketách, jedna se mohla nahrát do paměti, to byla věc!!!:D) no a z tý už si pár gamesek pamatuju (ale bohužel ne všechny názvy:() To co si vybavím: Cannon Fodder, Grand Prix, Simcity 1, Caesar 1, Fantasy Pinball, Syndicate, Bubba'n'Stix a spousta dalších, všechno to byly pecky ale bohužel ne všechny si pamatuju ... každopádně v době kdy osatní měli maximálně FAMILKY to bylo něco úžasnýho:). Pak přišlo PCčko (Pentium 166MHz, 2MB S3 Virge) a pecky jako Doom, Blood, Duke Nukem 3D, Carmagedoon, Simcity 2000, Need For Speed II, GTA, můj nezapomenutelný Transport Tycoon Deluxe, samozřejmě Settlers II, Warcraft II a takhle bych mohl pokračovat dál a dál:) Myslím si, že v dnešní době vychází spousta her, ale jen málokterá dosahuje kvalit těch historických gigantů u kterých jsem strávil hodiny a hodiny a dny a noci...:D
BlackFrog (563)|30.10.2006 19:25
[QUOTE=boboco]Když zavzpomínám na nějaké staré tituly.... Měli jsme doam nejdřív ATARI, ale z toho si pamatuju jen tu čenobílou televizku, potom AMIGU Commodore A500+ (nebo tak nějak, jen vím ,že tem tehdy táta rozšiřoval paměť a bylo tam skoro 1MB volný, tj, když měl člověk hru na vícero disketách, jedna se mohla nahrát do paměti, to byla věc!!!:D) no a z tý už si pár gamesek pamatuju (ale bohužel ne všechny názvy:() To co si vybavím: Cannon Fodder, Grand Prix, Simcity 1, Caesar 1, Fantasy Pinball, Syndicate, Bubba'n'Stix a spousta dalších, všechno to byly pecky ale bohužel ne všechny si pamatuju ... každopádně v době kdy osatní měli maximálně FAMILKY to bylo něco úžasnýho:). Pak přišlo PCčko (Pentium 166MHz, 2MB S3 Virge) a pecky jako Doom, Blood, Duke Nukem 3D, Carmagedoon, Simcity 2000, Need For Speed II, GTA, můj nezapomenutelný Transport Tycoon Deluxe, samozřejmě Settlers II, Warcraft II a takhle bych mohl pokračovat dál a dál:) Myslím si, že v dnešní době vychází spousta her, ale jen málokterá dosahuje kvalit těch historických gigantů u kterých jsem strávil hodiny a hodiny a dny a noci...:D[/QUOTE]
Warcraft II to bych moh tehdy hrat porad:)
boboco (1987)|30.10.2006 19:52
[quote=BlackFrog]Warcraft II to bych moh tehdy hrat porad:)[/quote]
Já teď hraju The Settlers II - 10th Anniversary, prostě starý dobrý settleři v novém grafice. Ještě by takhle někdo mohl přepracovat Transport Tycoon Deluxe. Je spousta modifikací téhle hry, ale žádná mě moc nechytla... a Warcraft II, co k tomu dodat, zlaté časy...:D
Hps (107)|30.10.2006 20:41
The Secret of Monkey Island - je téměř tak stará jako já, ale na svou dobu naprosto dokonalá.
Já jsem se k ní dostal teprve nedávno a napoprvé jsem ji celou dohrál.
boboco (1987)|30.10.2006 21:04
[quote=Hps]The Secret of Monkey Island - je téměř tak stará jako já, ale na svou dobu naprosto dokonalá.
Já jsem se k ní dostal teprve nedávno a napoprvé jsem ji celou dohrál.[/quote]

Tajemstí opičího ostrova? -To mi taky něco říká, ale mám pocit, že jsem ji nedohrál:D:rolleyes:
1ronin1 (36)|31.10.2006 16:20
Před nedávnem jsem hrával jednu hru, která je opravdu velmi stará. A nepotřebujete k tomu ani počítač.Jmenuje se to šachy, ale jinak vynikající strategie. Pardon za spam, ale šachy tu nikdo nejmenoval a přitom se na počítačích objevuje od samého počátku.
Hps (107)|31.10.2006 20:35
[QUOTE=1ronin1]Před nedávnem jsem hrával jednu hru, která je opravdu velmi stará. A nepotřebujete k tomu ani počítač.Jmenuje se to šachy, ale jinak vynikající strategie. Pardon za spam, ale šachy tu nikdo nejmenoval a přitom se na počítačích objevuje od samého počátku.[/QUOTE]
Já k tomu teda počítač potřebuju, hraju je s počítačem. :)
Jo jo, AI rulez :)
salatnet (26)|11.11.2006 19:35
kdo neznáte určité vyzkoušejte http://retrospec.sgn.net/games/hoh/index.html je to vynikající a dost jsem na tom ulítl, hrál jsem to jak o život i když jsem měl čerstvě na disku FEAR
aldafallout (194)|22.11.2006 22:06
Nainstaloval jsem Heroes III a malem jsem prisel o pritelkyni:-) O víkendu jsem měl v ruce CD Fallout 2, ale vím jistě, že pokud by došlo k instalaci, tak mě asi vyhodí z práce (kvuli teto hre me pred lety vyhodili z vysoke:-)
Lukov (8)|23.11.2006 19:27
Command & Conquer forever!!!
Honny (262)|6.1.2007 15:56
Tak sem si objednal Fallout Collection a začal hrát Fallout. Jedničku. Nikdy sem to pořádně nehrál a teď je mi to líto. :)

Akorát to ve wine jede docela pomalu.... :|
wolf007 (653)|19.1.2007 12:24
zive si vzpominam kdyz jsem dostal od rodicu tehdy jeste slusnou 386 sx25 2mb ram ve 256kb modulech [pozdeji rozsireno na 5.5mb pameti],melo to 5.25 flopy pozdeji jsem k tomu pridal 3.5 flopy,40mb disk+klavesnici a cernobily 14 monitor pozdeji pridal mys+ a opti 82c931 sb pro 2.0.prvni hra co jsem tam mel byla nitemare 3d a catocomb abyss oboje hry postavene na licencovanem wolfstein3d enginu,nasledoval wolfstein3d,blakestone aliens of gold,planet strike,dungeon master 1+dungeon master2,doom1 +doom2,warcraft1+warcraft2 pak jeste ufo1+ufo2 ktere mi hodne zustali ve vzpominkach. a hodne mi utkvelo v pameti intro od hry syndicate na tu dobu skvele ....
eraser (0)|19.1.2007 19:29
Hmm, Catocomb Abyss si pamätám...
Petr S. (1220)|19.1.2007 19:46
Ja moc taky hry nehraju, spíš vůbec (wizaard: asi jsem taky dospěl :eek: ).

Ale když jsem je ještě hrál, tak spíš ty starší... Rád vzpomínám třeba na Duna 2, Worms Armageddon, Fighting Force :D
snajprik (110)|19.1.2007 20:09
Jeje ja som asi hral skoro všetko cez školu keď nebolo čo robiť ( a to okrem dvoch mesiacov skuťkoveho nebolo nikdy :), mastili sme hry po sieti, (mať na izbe 1Glan a biť napojený na server 2Gb/s je parada :) tak som si hral a šťahoval aj hry, koľko som ich hral a mal tak to nemam ani šajnu. Teraz už na to nemam čas, tak som svoju zbierku daroval kamošovy, takych 216 DVD hier (dve zasuvky :) programi a filmy som si nechal preto aj nedam dopustiť na DVD napaľovačku NEC ta čo vydržala to by aj vola porazilo :).
Jackal1 (218)|19.1.2007 20:23
Mě chytla celá série Tomb Raider od 1, až po Legend. :-)
wolf007 (653)|19.1.2007 21:17
s larou ti nevim me tohle zrovna nechytlo muze to byt i fajn hra ale nektere dalsi dily me pripadali jak trikrat vylouhovany caj,samozrejme nic proti tobe a tvemu vkusu .... docela dobrej byl coridor7 po siti .. chytnul me tehdy nekdy v roce 1993 doom,nasledne kdyz vysel duke3d ale ten uz me prestal bavit ...od roku 1999 jsem zase zameril na dooma za coz musim podekovat tomu ze jsem objevil port pro neho tehdy to byl legacy 1.28 sice jeste s jen softwarovim modem vykreslovani ale byla to prvni vlastovka ... ano tombraider mohl vypadat nadherne pokud se pustil pres 3dfx ...
wolf007 (653)|29.1.2007 15:03
vcera me opet po letech chytilo ufo1 emeny unknown .... je to pro me porad prima parba ....
DiXiE (23)|29.1.2007 17:31
heh, kdyz to vemu od zacatku, tak na didaktiku jsem nejvic ulitaval na Dizzym, Krakatoa, Stunt Carech, Green Beret, 1942, BombJack (ten byl paradni :D), Booty, Last Ninja, Horace (go skiing a jeste jeden ktereho si nepamatuju nazev), Saboteur 1/2, Stop the Express, Death Chase (strom, strom, strom, ... :D ), SimCity, atd.
Pak prislo ST a s nim graficky hezky Elite, uzasny Frontier (nekolik mesicu zavyslosti, nasledky do dneska), rozlehly Ishar 1/2/3, Robinsons Requiem, No Second Prize, Cannon Fodder, Dyna Blaster, Carrier Command, Civilization (parni stroje v jedenactem stoleti no problem :D), Dungeon Master, Caesar, Millenium 2.2 (pokracovani Deuteros az na PC v emulatoru), Lotus 1/3, Crazy Cars III ... a jeste by se neco naslo ...
No a na PC ze starych moc nebylo, jen X-Comy, Privateer, UFO a C&C. Vse ostatni beru jako nove hry :) No a z tech hraju vse mozne a uz se mi nechce to tu vyjmenovavat :D

[EDIT]
Proste musim doplnit: Populous, PowerMonger, Mega-Lo-Mania, Vroom, Turrican (vsechny jsou skvely, ale dvojka je nej :) ), Wings of Death, Xenon 2 ... :D
Petr S. (1220)|29.1.2007 19:21
Panečku ;) Ty máš ale paměť :)

To mi připomíná že Lotuse a Dizzy jsem pařil kdysi taky :rolleyes:
BlackFrog (563)|29.1.2007 19:42
sakra ty tituly o kterejch tu mluvíte vůbec neznam:D:stupid
pas!k (3765)|29.1.2007 19:43
Pamatujete nekdo death rally ? Auticka z ptaci perspektivy kdy clovek musel vyhravat zavody aby zdokonalil auto a mohl v lepsich zavodech vyhrat vice penez pro dalsi upgrade a postup ve hre .. Na tu dobu naprosto uzasna hra .. jedina u ktere jsem prehnul klavesnici o koleno :)
BlackFrog (563)|29.1.2007 19:44
[QUOTE=pas!k]Pamatujete nekdo death rally ? Auticka z ptaci perspektivy kdy clovek musel vyhravat zavody aby zdokonalil auto a mohl v lepsich zavodech vyhrat vice penez pro dalsi upgrade a postup ve hre .. Na tu dobu naprosto uzasna hra .. jedina u ktere jsem prehnul klavesnici o koleno :)[/QUOTE]
jééé:D sice neznam ale pripomel si mi neco uzasnyho... Micro Machines!!! ty byly nej:)
pas!k (3765)|29.1.2007 19:47
Me si zase pripomel Incredible machine jeste si pamatuji goblins to byla taky uzasna logicka hra hlavne 1 pak lemingove .. sakra jak sem na ty hry mohl zapomenout? ;)
BlackFrog (563)|29.1.2007 19:48
a wormsíci:D:D:D
DiXiE (23)|30.1.2007 09:22
[QUOTE=Petr S.]Panečku ;) Ty máš ale paměť :)

To mi připomíná že Lotuse a Dizzy jsem pařil kdysi taky :rolleyes:[/QUOTE]
a to vyjmenovavam jen hry ktere me fakt bavily :o
FattalError (24)|2.2.2007 01:18
[QUOTE=pas!k]Pamatujete nekdo death rally ? Auticka z ptaci perspektivy kdy clovek musel vyhravat zavody aby zdokonalil auto a mohl v lepsich zavodech vyhrat vice penez pro dalsi upgrade a postup ve hre .. Na tu dobu naprosto uzasna hra .. jedina u ktere jsem prehnul klavesnici o koleno :)[/QUOTE]
Death Rally.... toho jsem se napařil :D
Pak Fallout, hra na kterou prostě nedám dopustit :thumb
pas!k (3765)|2.2.2007 06:53
No jeste bych doplnil skvosty jako warcraft 1 a c&c coz jsou podle me hry ktere odstartovali rts samozrejme spolecne s dunou vim ze ted hodne priznivcu duny nastvu ale poradny prvky rts a nejake vyvazenosti kde nestacilo jen nahromadit jednotky a nekam poslat byly viditelne fakt az v c&c :)
DiXiE (23)|2.2.2007 09:33
[QUOTE=pas!k]No jeste bych doplnil skvosty jako warcraft 1 a c&c coz jsou podle me hry ktere odstartovali rts samozrejme spolecne s dunou vim ze ted hodne priznivcu duny nastvu ale poradny prvky rts a nejake vyvazenosti kde nestacilo jen nahromadit jednotky a nekam poslat byly viditelne fakt az v c&c :)[/QUOTE]
:)
ted treba nastvu ja tebe, ale prave C&C odstartovalo eru kde stacilo poslat hromadu jakykoliv jednotek a vytezstvi bylo na dosah. V dune a hlavne ve Warcraft / starcraft tim ze te nutily delat skupinky, tim te zaroven nutily taktizovat ;)
pas!k (3765)|2.2.2007 09:48
to je samozrejme nesmysl ;) Protoze napriklad inzenyr v c&c byl hodne takticka jednotka :) a rozhodne si nemusel udelat skupinku tomu rikam taktizovat ja ;)
DiXiE (23)|2.2.2007 11:47
[QUOTE=pas!k]to je samozrejme nesmysl ;) Protoze napriklad inzenyr v c&c byl hodne takticka jednotka :) a rozhodne si nemusel udelat skupinku tomu rikam taktizovat ja ;)[/QUOTE]
Kdyz engi byla hromada, tak jsi (pocitacem rizeneho) nepritele dostal bez postaveni jedine jednotky. Tomu taktizovani nerikam ;)